روزی برای قدردانی از انگیزه و اراده
کد خبر: 1023192
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004IB6
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۲
حضور خادمان حرم رضوی در جمع نابینایان مجتمع شهید جلیلیان
به میدان عمل آمده تا اثری خاص بگذارد، نه فقط روی زندگی خودش، روی افکار و زندگی همه اطرافیانش. فعل خواستن، توانستن است را به عمل صرف کرده. به راحتی می تواند الگوی جوانانی باشد که مدام از کم و کاستی ها شکوه می کنند و برای نخواستن هایشان بهانه می تراشند.

روزی نزدیک به تاریخ جهانی عصای سفید در 24 مهرماه، جمعی از خادمان آستان قدس رضوی به مجتمع نابینایان شهید جلیلیان شهر مشهد سری می زنند تا ضمن دیدار با نابینایان این مرکز، به پاس همت و سالها تلاش خستگی ناپذیرِ از زوج روشندل کارآفرین نیشابوری تقدیر کنند.

مگو چیست کار
اول مراسم، علی خراسانی خادم کشیک دربانان حرم مطهر رضوی با نوای گرمش از زیارتی متفاوت می‌خواند: آقا جان! کرم نمودی و گفتی بیا پذیرفتی/ تو شهریار وجودی به رأفتت نازم ... حالا که با چشم سر نمی توانی زائر حرم آقا شوی، با دلت زائر صحن و سرای حضرت شو.  
بهزاد هندآبادی از نیشابور به شهر مشهد آمده تا داستان زندگی درس‌آموزش را برای همه بازگو کند. ماجرای تشکیل شرکت «اثر خاص» و دورهم جمع شدن بروبچه‌های متفاوتش را که از حدود 11 سال پیش در شهر نیشابور شروع شد. روزهایی که از قول مدیر مجموعه، هیچ جاده ای پیش پایش هموار و دستی برای همراهی اش دراز نبود.
آقای هندآبادی با پایان تحصیلات در دوره کارشناسی حقوق، عزم خود را برای آغاز یک کسب و کار جزم می کند. هرچند کمبودی در جسم خود دارد، از انجام هچ کاری فروگذار نمی‌کند. از پخش و توزیع مواد پروتئینی، پخش سیم و کابل و لوازم الکتریکی گرفته تا فروشندگی، آموزش موسیقی و تکثیر پرنده های زینتی تا آغاز داستان شرکت «اثر خاص».

همت عالی؛ پیش شرط موفقیت
هندآبادی تعریف می کند، در بین انجام کارهای متنوع، از آموزش فنون تبلیغات و بازاریابی برای پی ریزی ایده اصلی کار خود غافل نمی ماند. تا اینکه در مدت یک دهه به جایی که امروز با سربلندی ایستاده می رسد و به جز خانواده اش، نان آور 5 خانواده دیگر هم هست. کاری که خیلی از افراد سالم، حتی جرأت فکر کردن به آن را هم ندارند، چه رسد به عمل وسط میدان. هر چند موفقیت امروز خود را به قیمت گزافِ صرف جوانی بدست آورده اما با بلندنظری تجربیاتش را در اختیار نوآموزان می گذارد.
تقریباً کاری نیست که در حوزه فن آوری و نرم افزار از دستش ساخته نباشد؛ صداگذاری، تدوین، امور نرم افزاری موبایلی و کامپیوتری، طراحی سایت و حتی نوشتن و آموزش دادن. می گوید: شاید بچه‌های نابینا چند برابر برای آموختن آنچه افراد سالم هزینه کنند، ولی تلاش و دست و پا زدن از بیکار نشستن بهتر است.
این مدیر کارآفرین معتقد است، وقتی کسی با وجود نابینایی از هر دو چشم توانسته، چرا دیگران نتوانند. کسب موفقیت، ثروتمند و شادی، نیازمند همت عالی است تا حرف و شعار.
در بخش دیگری از این برنامه به همت گروه فرهنگی دربانان آستان قدس، بعد از گرداندن بیرق سبز بارگاه منور رضوی، با هدایای متبرک از جمله بسته‌های نمک و نبات، قاب تصویری از بارگاه منور حضرت رضا(ع) و بسته بندی ویژه صبحانه مهمانسرای حرم مطهر رضوی، از مدیر مجتمع نابینایان شهید جلیلیان و زوج جوان نیشابوری تجلیل به عمل می آورند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار