گذر سبز و شبکه برق دهکده تفریحی باغستان کرج به بهره برداری رسید
کد خبر: 1022900
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004I6O
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۴
پروژه گذر سبز و شبکه برق دهکده تفریحی باغستان با حضور شهردار و اعضای شورای شهر کرج به بهره برداری رسید.

شهردار کرج در آیین افتتاح گذر سبز باغستان، اظهار داشت: یکی از رویکرد های اصلی ما در شهرداری و  شورای شهر کرج توجه به انسان محوری بوده است.

علی کمالی زاده افزود: کرج شهری است که سال های سال صنعت های بالادست خودرو محوری را اجبار می کرد؛ لذا اجرای تفکر پیاده محوری و دوچرخه سواری یک مقدار سخت بود اما سعی کردیم آن را اجرایی کنیم و چند پروژه را در این خصوص به بهره برداری برسانیم.

وی با اشاره به اینکه حداقل ۲ پروژه پیاده روی و دوچرخه سواری تا پایان این دوره از شورای اسلامی شهر کرج به بهره برداری می رسد، عنوان کرد: این موضوع به معنای ترغیب و تشویق مردم به استفاده از پیاده راه ها است.

کمالی زاده با اشاره به وجود مشکلاتی همچون نبود روشنایی در محدوده تفرجگاهی باغستان کرج که این فضا را به فضای بی دفاع شهری تبدیل کرده بود، تصریح کرد: با تلاش همکارانم در سازمان سیما منظر و همراهی شرکت برق استان توانستیم روشنایی مناسبی در این محدوده داشته باشیم.

شهردار کرج در بخش دیگری با اشاره به احداث ۴۰۰ هکتار فضای سبز در محدوده تفرجگاهی باغستان کرج در دور پنجم شورای شهر، عنوان کرد: بیش از این ۴۰۰ هکتار نیز در فضاهای دیگری ایجاد شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در برخی شهر ها سرانه های فضای سبز بدون هیچ توسعه ای افزایش داشته است، خاطرنشان کرد: این مهم به دلیل مهاجرت از آن شهر ها و کاهش جمعیت آنهاست.

کمالی زاده با اشاره به اینکه کرج دو برابر میانگین کشور رشد جمعیت داشته است تصریح کرد: خوشبختانه توانسته ایم در سه سال گذشته هر سال یک مترمربع به سرانه فضای سبز اضافه کنیم.

شهردار کرج  بابیان اینکه اگر تنها فضای سبز را حفظ می کردیم و احداث فضای سبز جدید نداشتیم اکنون شاهد کاهش سرانه فضای سبز بودیم افزود : مجموعه مدیریت شهری تا مرز شهرستان ساوجبلاغ نسبت به کاشت درخت اقدام کرده است.

امکان ورود سرمایه گذاران برای ایجاد زیرساخت های تفریحی گردشگری

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج  نیز در این آیین با اشاره به فراهم شدن زیرساخت های اصلی مانند آب و برق در دهکده باغستان، اظهار داشت: با راه اندازی شبکه برق، امکان ورود سرمایه گذاران برای ایجاد زیرساخت های تفریحی گردشگری نیز فراهم شد.

پیمان بضاعتی پور عنوان کرد: از سال ۹۷ تا کنون سازمان سیما، منظر موفق به خرید ۲۰ کیلو وات برق و انشعابات آن شده است.

وی با اشاره به اینکه پست ۲۰ کیلو ولت یک پست بسیار قوی در شبکه برق شهری است، گفت: فراهم کردن این زیرساخت موجب می شود تا با حضور سرمایه گذاران، دهکده تفریحی باغستان را هر چه بهتر مهیای حضور شهروندان کنیم.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج ادامه داد: با راه اندازی شبکه برق دهکده باغستان، آبشاری که در مجاورت آن قرار گرفته، چهار ایستگاه پمپاژ آب و تمامی سیستم های روشنایی باغستان تحت پوشش این شبکه قرار گرفتند و در ادامه می توانیم شاهد حضور سرمایه گذاران برای ایجاد زیرساخت های تفریحی گردشگری مانند شهربازی، تلکابین، سورتمه، پیست اتومبیل رانی و ... باشیم.

این مسئول با بیان اینکه برخی پروژه های مدیریت شهری با صرفه جویی در اقتصاد به بهره برداری می رسد، گفت: برای راه اندازی شبکه برق باغستان حدود ۸ میلیارد تومان هزینه شده است، این در حالی است که اگر در شرایط کنونی اقدام به ایجاد این شبکه می کردیم بالای ۱۶ میلیارد تومان هزینه برای افتتاح آن لازم بود.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج در بخش دیگری از صحبت های خود به تشریح اقدامات سازمان در افتتاح گذر سبز باغستان پرداخت و یادآور شد: اقدامات اجرایی این پروژه نیز از سال ۹۷ آغاز شده که در ضلع جنوب دهکده سه کیلومتر پیست دوچرخه سواری و ۲.۵ کیلومتر پیست پیاده روی ایجاد شده است.

بضاعتی پور همچنین از ایجاد یک فضای ۱۸ هزار مکعبی برای ذخیره آب در دهکده تفریحی باغستان سخن گفت و افزود: این پاند در جهت کنترل سیلاب موثر بوده و به دلیل همجواری با نهر دلمبر به مقاصد آبخیزداری نیز کمک شایانی می کند.

این مسئول افزود: گذر سبز باغستان همچنین مجهز به مبلمان پارکی، دو سری ست تندرستی، ست روشنایی، نیمکت، سطل زباله و دیگر موارد مورد نیاز پارک است.

به گفته بضاعتی پور هزار هکتار از فضای باغستان نیز به منظور جنگلکاری در اختیار شهرداری قرار گرفته که ۶۵۰ هکتار در زمان شورای چهارم و ما بقی در زمان شورای پنجم جنگلکاری شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار