طرح جدید نمایندگان مجلس برای ممنوعیت «صید ترال»
کد خبر: 1022790
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004I4c
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۲
عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی از طرح جدید نمایندگان برای ممنوعیت "صید ترال" خبر داد و گفت: اجرای دقیق این قانون و هر قانون دیگری در این حوزه، منوط به همکاری وزارت جهاد کشاورزی، به‌خصوص سازمان شیلات است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: معین‌الدین سعیدی با انتقاد از وضعیت صید ترال در آب‌های جنوبی کشور اظهار کرد: صید ترال توسط صیادان در آب‌های جنوبی کشور موجب شده تا صدمات و لطمات جبران‌ناپذیری به ذخایر آبی کشور وارد شود.

وی ادامه داد: طرحی از سوی جمعی از نمایندگان در حال تدوین است تا بر اساس آن، قوانینی برای ممنوعیت صید ترال تصویب و اجرایی شود، اما اجرای دقیق این قانون و هر قانون دیگری در این حوزه، منوط به همکاری وزارت جهاد کشاورزی، به‌خصوص سازمان شیلات است.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس اضافه کرد: موجودات و آبزیان، ذخایر غذایی هستند و نقش مهمی در اکوسیستم دریایی ایفا می‌کنند بنابراین، این ذخایر باید برای نسل‌های بعدی نیز حفظ شود، اما صید ترال ریشه آبزیان را از بین می‌برد.

سعیدی تصریح کرد: متأسفانه سوجویان با رانت و ارتباطاتی که دارند، منابع کشور را به یغما می‌برند که باید با آن‌ها برخورد شود، اما شاهدیم که حتی حمایت نیز می‌شوند! از طرف دیگر صیادانی در منطقه هستند که سال‌ها در انتظار صدور مجوز هستند، اما به آن‌ها مجوز داده نمی‌شود.

وی اضافه کرد: طبق قانون، حریم صید از ۱۲ مایل به ۸ متر کاهش یافته که در نامه‌ای به سازمان شیلات درخواست کرده‌ایم که این قانون اجرا شود؛ باید از تمامی ابزار‌های قانونی برای جلوگیری از صید بی رویه ترال استفاده کنیم.

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس خاطرنشان کرد: قوه قضائیه باید ورود جدی‌تری نسبت به صید ترال داشته باشد و با متخلفان برخورد کند، مجلس نیز از ابزار‌های قانونی برای جلوگیری از اقدامات خلاف سودجویان برای حفظ آبزیان و نسل موجودات دریایی از راه‌های قانونی استفاده می‌کند.
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار