جدیدترین فرآورده نفتی شرکت پالایش نفت اصفهان تولید حلال (۴۰۶) ویژه است
کد خبر: 1022759
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004I47
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰
مدیرعامل شرکت پالایش نفت اصفهان:
مهندس مرتضی ابراهیمی گفت: تولید حلال (۴۰۶) جدیدترین فرآورده نفتی شرکت پالایش نفت اصفهان بوده که به دست متخصصان این شرکت تولیدشده است.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ،مدیرعامل شرکت پالایش نفت اصفهان در مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام این شرکت که با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی و با حضور حدود 78.53 درصد سهامداران به‌صورت حضوری و بیشتر به‌صورت مجازي صاحبان سهام این شرکت برگزار شد، بابیان این‌که این شرکت دومین شرکت پالایشی در بین شرکت‌های پالایشی کشور ازلحاظ خوراك است، خوراك نفت خام پالایشگاه اصفهان را بین 360 تا 375 هزار بشکه در روز اعلام کرد و گفت: شرکت پالایش نفت اصفهان نخستین شرکت پالایشی کشور ازنظر تنوع توليد فرآورده‌های نفتی است.

وی با اشاره به این‌که بنزین، گازوئیل و نفت کوره بیشترین فرآورده‌های نفتی این شرکت را تشکیل می‌دهد گفت: با بهره‌برداری طرح بنزین سازی در سال 95، تمامی بنزین تولیدی پالایشگاه اصفهان به استاندارد یورو 5 ارتقاء یافت  و در اين زمينه می‌توان گفت شرکت پالایش نفت اصفهان تنها شرکت پالایشی کشور بوده که تمام بنزین تولید آن مطابق با استاندارد یورو 5 است.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت اصفهان در ادامه، علت افزایش سرمایه این شرکت را انجام و تکمیل پروژه‌های تعریف‌شده در پالایشگاه اصفهان اعلام کرد و افزود: پروژه‌های در دست اجرای این شرکت به 3 بخش  بهینه‌سازی و بهبود فرآیند، حفظ ظرفیت و همچنین  RFCC  تقسیم‌بندی می‌شود.

ابراهیمی به پروژه تصفيه گازوئيل پالايشگاه اصفهان اشاره و پیشرفت آن را بيش از  85 درصد اعلام کرد و گفت: با بهره‌برداری این پروژه در ابتدای سال آینده تمام 20 ميليون ليتر گازوئيل توليدی روزانه این شرکت، مطابق با استاندارد بین‌المللی يورو 5 خواهد شد.

وی افزود: اخیراً ظرفیت تولید گازوئیل يورو 4 این شرکت از 2 میلیون لیتر به 4 میلیون لیتر در روز افزایش‌یافته است كه البته با بهره‌برداری پروژه تصفيه گازوئيل، همه گازوئیل تولیدی پالایشگاه اصفهان به استاندارد بین‌المللی يورو 5 ارتقاء می‌یابد.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت اصفهان بابیان این‌که پروژه تصفيه گازوئيل با هزینه‌ای معادل 495 ميليون يورو و 3191 ميليارد تومان در حال ساخت است گفت: با بهره‌برداری این طرح، تركيبات گوگردی گازوئيل توليدی پالایشگاه اصفهان از 10 هزار به  10PPM  كاهش می‌یابد.

ابراهیمی همچنین به پروژه گوگردزدایی از ته‌مانده برج‌های تقطير (RHU) اشاره کرد و افزود: این پروژه حدود 6 درصد پیشرفت دارد و با پیش‌بینی حدود 600 میلیون يورو هزینه در سال 1403 به بهره‌برداری می‌رسد.

وی در ادامه بابیان این‌که در قالب پروژه‌های حفظ ظرفیت شرکت نفت اصفهان حدود 17 طرح در حال اجرا است، ساخت 2 دستگاه بویلر، بازسازی برج خنک‌کننده‌ها برای صرفه‌جویی در مصرف آب ، ایستگاه تقلیل گاز برای تأمین گاز پروژه جنوبی  و ساخت سیستم بازیافت گاز LPG را از مهم‌ترین این طرح‌ها برشمرد و گفت: دو دستگاه بویلر تا آخر امسال به‌طور کامل به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت اصفهان به پروژه بازیافت LPG این شرکت که در حال اجرا است اشاره کرد و افزود: با بهره‌برداری این طرح، میزان قابل‌توجهی از گاز LPG  در واحد بنزین سازی استحصال می‌شود که بخشی از آن عرضه و بخش دیگری به‌عنوان سوخت جایگزین و ارزان‌قیمت در پالایشگاه استفاده خواهد شد.

ابراهیمی بابیان این‌که ارتقاء کیفیت فرآورده‌های نفتی پالایشگاه اصفهان الزامی و اجتناب‌ناپذیر است و این شرکت باید فرآورده‌های نفتی خود را به استاندارد بین‌المللی یورو ارتقاء دهد گفت: حدود 20 تا 22 درصد فرآورده‌های پالایشگاه اصفهان را نفت کوره تشکیل می‌دهد و با راه‌اندازی پروژه گوگردزدایی از نفت کوره این شرکت به یک فرآورده مرغوب و در حد سوخت دیزل تبدیل خواهد شد که صرفه اقتصادی خوبی برای شرکت به دنبال خواهد داشت.

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار