تصمیمات نشست با سرپرست فرمانداری برای سه مجتمع روستایی سبزوار
کد خبر: 1022381
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Hy1
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۰
وضعیت و چالش های بخش های آب روستایی و فاضلاب شهر سبزوار در نشست مدیر عامل آبفا خراسان رضوی با سرپرست فرمانداری و مدیر عامل آبفا این شهرستان بررسی شد.

در این نشست سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان اقدامات انجام شده در دو حوزه آب و فاضلاب را خوب توصیف کرد ولی متذکر شد: حل برخی چالش های حوزه آب و فاضلاب خارج از توان و پتانسیل شهرستان است و بایستی از طریق استان پیگیری شود.

حسین شاد با بیان اینکه شهروندان اجرای پروژه ها را رصد می کنند خواستار تسریع در تکمیل پروژه های آب و فاضلاب برای خدمت رسانی بیشتر به مردم شد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب تبصره دو سبزوار هم به تشریح وضعیت مجتمع های آبرسانی ظفر، امام علی(ع) و شامکان پرداخت گفت: شرایط سخت تامین آب در تابستان امسال با تلاش شبانه روزی همکاران پشت سر گذاشته شد ولی برای برخورداری از آب پایدار در سبزوار تعیین تخصیص آب از محل منابع جدید برای شهر سبزوار و همچنین برنامه ریزی برای مجتمع های روستایی ضروری است.

به گفته حسین ریاضی مجتمع ظفر که 52 روستا را تحت پوشش دارد علاوه بر داشتن خط فرسوده و طولانی ، با کمبود آب هم مواجه است.

وی با اشاره به حفر یک حلقه چاه در مجتمع امام علی (ع) روستاهای واقع در بخش جنوبی منطقه را به واسطه عدم توان انتقال بالا دچار مشکل دانست و خواستار احداث مخزن ذخیره و یا تغییر وضعیت انتقال آب از این مجتمع شد.

وی افزود: مجتمع شامکان هم علاوه بر روستاهای اطراف تعدادی از روستاهای خارج شهرستان را تامین آب می کند.

در ادامه مدیر عامل آب و فاضلاب خراسان رضوی یکی از برنامه های این شرکت را ایجاد تنوع آبی و کوچک سازی مجتمع های آبرسانی اعلام کرد.

سیدابراهیم علوی افزود: تحقق این سیاست منجر به افزایش توان تولید آب و کاهش مشکلات توزیع خواهد شد.

در پایان مقرر شد: در بخش آب روستایی مجتمع ظفر مهندسی مجدد و کوچک سازی ، یک خط کمکی برای مجتمع شامکان احداث و خطوط انتقال مجتمع امام علی (ع) هم تا حد امکان بازسازی و اصلاح شود.

در بخش آب شهری نیز قرار شد موضوع تعیین میزان تخصیص آب از 8 حلقه چاه حفر شده و تجهیز دو حلقه چاه دیگر جهت آبرسانی به سبزوار پیگیری شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار