گاز روستای مرغ از توابع گلپایگان به بهره برداری رسید
کد خبر: 1022181
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Hun
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۲
مدیر عامل شرکت گاز استان اصفهان:
مهندس علوی، تصریح کرد: گازرسانی به این روستا در هفته دولت سال گذشته کلنگ زنی شد و مقرر گردید تا انتهای سال به بهره برداری برسد، اما به دلیل این که گاز این روستا می بایست از خطوط انتقال استان مرکزی انجام می گرفت، نیاز مند اخذ مجوزهای لازم بود که با پیگیری و تلاش مسئولین شهرستان گلپایگان و استان مرکزی، امروز شاهد بهره برداری آن هستیم.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ،به  نقل ازروابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، مدیرعامل این شرکت، در آیین بهره برداری از پروژه گازرسانی به روستای مرغ، از توابع شهرستان گلپایگان، گفت: پروژه گازرسانی به روستای مرغ با طول 3 هزار و 150 مترمربع شبکه با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد و 600 میلیون ریال به بهره برداری رسید و 29 خانواده از نعمت گاز بهره مند شدند و به این ترتیب شهرستان گلپایگان در زمره شهرستان های سبز  قرار گرفت.

وی، با بیان این که پرداخت به موقع بهای گاز مصرفی در پرداخت به موقع یارانه ها بسیار موثر است، افزود: در صورتی که گاز طبق الگوی مصرف باشد، علاوه بر افزایش درآمدهای ملی کشور به اقتصاد خانواده ها  در کاهش بهای مصرفی گاز و آلودگی هوا کمک شایانی می شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان،با اشاره به اینکه، روستاها مولّد تولید محصولات کشاورزی و دامی هستند و گازرسانی به روستاها برای این شرکت از اهمیت بالایی برخوردار است، افزود: تاکنون به یک هزار و 100 روستای استان اصفهان گازرسانی انجام شده و حدود 100 روستا نیز باقی مانده است که  تماما واجد شرایط نیستند.

مهندس علوی،  تصریح کرد: هر روستایی که بالای 20 خانوار دارد مشمول گازرسانی است اما روستاهایی نیزهستند  مانند کلوسه  از توابع فریدونشهر که به دلیل صعب العبور بودن و سختی تردد و مباحث فنی و اقتصادی، امکان گازرسانی به آنها بسیار مشکل و نیازمند بررسی و تامین زیر ساخت های لازم  است.

وی، خاطر نشان کرد:  در حال حاضر تمامی شهرهای استان از نعمت گاز بهره مند هستند.

مدیر عامل شرکت گاز استان اصفهان، با تاکید بر استمرار گاز در سطح استان، گفت: هرگز قطعی گاز نخواهیم داشت مگر در شرایط اضطراری که، خوشبختانه سال گذشته برای حدود یک میلیون و 878 هزار مشترک صنعتی، خانگی و عمومی د رسطح استان، با قطعی گاز مواجه نشدیم و گاز رسانی به صورت مستمر انجام شد.

وی، اظهار داشت: استان اصفهان با حدود 21 میلیارد متر مکعب مصرف گاز، دومین استان مصرف کننده پس از تهران است؛ سال گذشته 10 درصد افزایش مصرف گاز داشتیم که با رعایت الگوی مصرف می توانیم به توسعه گازرسانی در صنایع و نیروگاه ها کمک کنیم.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار