مصدومان حوادث کار در استان اردبیل کاهش یافت
کد خبر: 1021929
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Hqj
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۵
سرپرست پزشکی قانونی استان اردبیل:
سرپرست پزشکی قانونی استان اردبیل گفت: مصدومان ناشی از حوادث کار در استان اردبیل طی پنج ماه نخست سال‌جاری کاهش 4.5 درصدی داشته است.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، علیرضا فرخی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: براساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان اردبیل طی پنج ماه اول سال‌جاری، ۲۵۶ مصدوم ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی اردبیل مراجعه کرده‌اند.

سرپرست پزشکی قانونی استان اردبیل افزود: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵/۴ درصد کاهش داشت و از این تعداد ۲۴۶ نفر مرد و مابقی زن هستند.

وی ادامه داد: حوادث ناشی از کار حوادثی هستند که در حین انجام وظیفه و به سبب آن، برای بیمه شده اتفاق می‌افتد و مقصود از حین انجام وظیفه تمام اوقاتی است که بیمه شده در کارگاه یا موسسات وابسته یا ساختمان‌ها و محوطه آن مشغول کار باشد و یا به دستور کارفرما در خارج از محوطه کارگاه عهده‌دار انجام ماموریتی باشد.

فرخی یادآور شد: هرگاه بر اثر رعایت نکردن مقررات از سوی کارفرما یا مسؤولان واحد حادثه‌ای رخ دهد، شخص کارفرما یا مسؤول مذکور از نظر کیفری و حقوقی در برابر فرد آسیب‌دیده مسؤول است.

به گفته وی بیمه‌شدگان مشمول در صورتی‌ که بر اثر حادثه ناشی از کار مصدوم و یا فوت شوند، تعهدات قانونی به آن‌ها تعلق می‌گیرد.

 سرپرست پزشکی قانونی استان اردبیل یادآور شد: درمان، پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری درصورت نبود اشتغال به کار و استراحت، پرداخت غرامت نقص عضو، پرداخت مستمری ازکارافتادگی جزئی یا کلی ناشی از کار، از تعهدات قانونی قابل ارائه به بیمه‌شدگان حادثه دیده ناشی از کار است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار