قتل مر د سا لخو ر د ه بر ا‌ی سرقت یک میلیو ن تو ما ن
کد خبر: 1021853
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HpV
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۳:۳۰
زن خدمتکار که با خوراندن قرص خواب آور مرد سالخورده را به کام مرگ کشانده و یک میلیون تومانش را سرقت کرده‌بود، سرانجام بازداشت شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین:  سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس‌آگاهی تهران بزرگ گفت: تیرماه امسال زن میانسالی وارد شعبه هفتم دادسرای امور جنایی شد و به قاضی گفت که به مرگ برادر ۶۱‌ساله‌اش مظنون است و احتمال می‌دهد که او به قتل رسیده باشد. وقتی پرونده در اداره‌دهم پلیس‌آگاهی تهران بررسی شد، زن میانسال جزئیات بیشتری از ماجرا را برای پلیس شرح داد. او گفت: ۱۲‌دی‌ماه سال گذشته بود که برادرم که مردی ۶۱‌ساله بود فوت شد. او مردی تنها بود که زنی خدمتکار کار‌های خانه‌اش را انجام می‌داد. بعد از فوت هم جسدش با مجوز پزشکی قانونی دفن شد و مراسم ترحیم او را برگزار کردیم. وی ادامه داد: چند روز قبل که در حال نظافت خانه برادرم بودم، مقداری داروی خواب‌آور پیدا کردم. برادرم اصلاً داروی خواب‌آور مصرف نمی‌کرد و احتمال می‌دهم که زن خدمتکار او را با خوراندن داوری خواب‌آور مسموم کرده و به کام مرگ کشانده است. در بررسی بیشتر هم متوجه شدم که مقداری از اوراق هویتی‌او و اسناد دیگرش سرقت شده‌است.

شاکی در توضیح فوت برادرش هم گفت: برادرم برای انجام کارهایش زنی ۳۵‌ساله به نام فریبا را از یک شرکت خدماتی استخدام کرده بود. فریبا یک‌ماه در خانه برادرم کار کرد تا اینکه یک روز تماس گرفت و گفت که برادرم حالش بد شده و به اورژانس خبر داده است. وقتی در خانه برادرم حاضر شدیم، امدادگران اورژانس هم حاضر شده بودند و بعد از معاینه، مرگ او را تأیید کردند. بعد از آن ما دیگر از فریبا خبر نداریم.

با اطلاعاتی که زن میانسال در اختیار پلیس گذاشت کارآگاهان راهی شرکت خدماتی شده و متوجه شدند که فریبا به علت مصرف مواد مخدر از شرکت اخراج شده است. در تحقیقات بعدی مشخص شد که فریبا در یک شرکت دیگر مشغول کار شده‌است. وقتی مأموران در آن شرکت حاضر شدند مشخص شد که فریبا از آن شرکت هم به علت سرقت اخراج شده است.

در شاخه دیگری از تحقیقات بود که کارآگاهان پلیس متوجه شدند که صابر روز حادثه با مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ تماس گرفته و گزارش سرقت از منزلش را هم اعلام کرده‌بود. بعد از به دست آمدن این اطلاعات بود که کارآگاهان موفق شدند محل تردد فریبا را در شرق تهران شناسایی و نهم مهرماه او را بازداشت کنند. فریبا در اولین بازجویی‌ها گفت که در ماجرای مرگ مرد سالخورده نقش نداشته است. وی، اما در تحقیقات فنی به قتل اعتراف کرد و گفت: آذرماه‌سال قبل از حادثه از شهرستان به تهران آمدم و در یک شرکت خدماتی مشغول کار شدم. همان ابتدا بعد از انعقاد قرار داد سه‌ماهه از طرف شرکت برای نگهداری از مرد سالخورده به خانه‌اش مراجعه کردم. متهم ادامه داد: من به مصرف مواد‌مخدر اعتیاد داشتم و برای تأمین پول مواد با مشکل مواجه بودم. یک‌ماه که از شروع کارم گذشت تصمیم گرفتم تا از خانه پیرمرد سرقت کنم. برای اجرای نقشه‌ام با ۳۰‌قرص خواب‌آور شام او را مسموم کردم. وقتی او به خواب رفت یک میلیون تومان پول نقد و اسناد و اوراق هویتی او را سرقت کردم و خوابیدم. صبح که از خواب بیدار شدم دیدم که صابر حال خوبی ندارد برای همین با اورژانس تماس گرفتم. وقتی امدادگران در محل حاضر شدند و او را معاینه کردند، گفتند که فوت شده است. بعد از تأیید فوت صابر بود که ماجرا را به خواهرش خبر دادم و بعد فرار کردم. سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: با اعتراف فریبا به ارتکاب قتل تحقیقات بیشتر از او در اداره‌دهم پلیس آگاهی تهران جریان دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار