واعظی: اصلاح‌طلبان لااقل مراعات رفقای دولتی خود را بکنند!
کد خبر: 1021685
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Hmn
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۸
رئیس دفتر رئیس جمهور از اصلاح‌طلبان به دلیل آن اعتراضاتی که تازه اکنون یادشان افتاده و متوجه دولت حسن روحانی می‌کنند، انتقاد کرد و ضمن اشاره به اینکه همواره از سال ۹۲، اصلاح‌طلبان در دولت حضور داشته‌اند، به طعنه گفته که اگر اصلاح‌طلبان مراعات ما را نمی‌کنند، حداقل مراعات رفقا و همفکران خود را بکنند.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: «دولت که دست شماست، کمی آرام‌تر!» این جمله‌ای است که می‌توان از سخنان دیروز واعظی استنباط کرد. هفت سال است که اصلاح‌طلبان با کابینه روحانی «بازی» می‌کنند. از اول گفتند «ما تضمین روحانی هستیم». وسط کار هم که «برجام را خدا آورد»، هنوز کابینه مال آنان بود، اما اکنون که دولت روحانی به این نقطه رسیده، آن را نقد می‌کنند و از رئیس جمهور می‌خواهند استعفا بدهد. حالا رئیس دفتر روحانی به آن‌ها می‌گوید این همه اصلاح‌طلب در دولت هستند، لااقل هنگام نقد دولت ملاحظه آن‌ها را بکنید. این یعنی آقایان اصلاح طلب این دولت و این کابینه به شما چسبیده است و به این آسانی نمی‌توانید از رسوایی ناکارآمدی آن فرار کنید. یعنی اپوزیسیون بازی بس است، شما نمی‌توانید هم در قدرت و هم در اپوزیسیون باشید. یادتان هست که روزگاری رئیس دولت اصلاح طلبان زیر فشار آن اپوزیسیون بازی‌ها خطاب به شما گفت: «من نمی‌توانم هم رئیس‌جمهور باشم و هم اپوزیسیون؟!» حرفش را گوش نکردید و حالا دوباره هم قدرت را در دست دارید و هم مخالف‌خوانی می‌کنید؟! آن قدر این لهو ولعب سیاسی شما به بازی کودکان می‌ماند که صدای آقای رئیس دفتر را هم درآوردید. ظاهراً اپوزیسیون بودن، جنبه خاص خود را می‌طلبد که آن را از دست داده‌اید و حالا هم سر سفره دولت و مجلس و شورای شهر می‌نشینید و هم منتقد وضع موجودید؟! وضع موجود خود شمایید

رئیس دفتر رئیس جمهور از اصلاح‌طلبان به دلیل آن اعتراضاتی که تازه اکنون یادشان افتاده و متوجه دولت حسن روحانی می‌کنند، انتقاد کرد و ضمن اشاره به اینکه همواره از سال ۹۲، اصلاح‌طلبان در دولت حضور داشته‌اند، به طعنه گفته که اگر اصلاح‌طلبان مراعات ما را نمی‌کنند، حداقل مراعات رفقا و همفکران خود را بکنند.

روز دوشنبه ۷ مهرماه جاری طی یادداشتی در روزنامه جوان با تیتر «تیتر را اشتباه زده‌اید!» نوشتیم که «عنوان یادداشت عباس عبدی در شماره دیروز روزنامه اعتماد که تیتر یک این روزنامه شده بود، می‌توانست به جای عبارت «پیشنهاد کناره‌گیری رئیس‌جمهوری»، جمله «چگونه از بار مسئولیت فرار کنیم» باشد. حالا محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور در مورد پیشنهاد استعفای رئیس‌جمهور عباراتی را گفته که از نگاه منتقدان رئیس جمهور، می‌تواند همان تأیید عبارات یادداشت ما باشد.

واکنش واعظی به پیشنهاد استعفای روحانی

واعظی روز چهارشنبه پس از جلسه هیئت دولت، در جمع خبرنگاران با سؤال در مورد تیتر یک روزنامه اعتماد در مورد پیشنهاد کناره‌گیری روحانی به قلم عباس عبدی مواجه شد. او در توضیحات خود گفت: «یک نفر مطلبی نوشته که تیتر آن خبر با متن همخوانی ندارد. او (نویسنده) نمی‌گوید رئیس جمهور استعفا دهد بلکه می‌گوید، نمی‌گذارند رئیس جمهور کار کند. رئیس جمهور فردی نیست که فقط در زمان گل و بلبل و وقتی پول و امکانات است رئیس جمهور باشد و وقتی این همه مشکل از کرونا تا تحریم وجود دارد، استعفا دهد.»

رئیس دفتر رئیس جمهور تأکید کرد: «رئیس جمهور تا روز آخر کار خود به مردم بدهکار است و وظیفه خود می‌داند که خدمتگزار مردم باشد. ما شرمنده مردم هستیم و تلاش می‌کنیم از همه ابزار‌های خود بهره گرفته تا گشایشی در کار مردم ایجاد کنیم.»

اصلاح‌طلبان همیشه در دولت حضور داشتند

در ادامه، خبرنگاری از او درباره بحث سؤال از رئیس جمهور و اینکه اصلاح‌طلبان هم امروز همچون اصولگرایان منتقد دولت شده‌اند، پرسید. واعظی توضیح داد که «جریان اول (اصولگرایان) از همان ابتدا در انتخابات سال ۹۲ و ۹۶ منتقد دولت بودند و ما هیچ‌وقت بعد از انتخابات ۹۲ و ۹۶ ندیدیم مبارزات انتخاباتی تمام شده باشد. مبارزات انتخاباتی در همه دنیا یک یا دو ماه است، ولی مبارزات انتخاباتی ما چهار سال و تا انتخابات بعدی طول می‌کشد.»

واعظی البته فراموش کرده که برای دولت و حامیان رسانه‌ای آن انتخابات هیچ‌گاه تمام نشد و حتی همین امروز هم توپخانه روشن و پر و پیمانی علیه دو قوه دیگر که در رأس‌شان رقبای انتخاباتی حسن روحانی نشسته‌اند، دارند و از جمله حسام الدین آشنا هنوز هم رقبای انتخاباتی روحانی را بی نصیب از حمله نمی‌گذارد. از سویی، آن دسته از مردم که به کاندیدای دیگری غیر از روحانی رأی داده بودند، پس از انتخابات با توهین از سوی او مواجه شدند. او همان ماه‌های آغازین ریاست جمهوری‌اش در مجلس که خانه ملت است، «مردم» را تلویحاً فقط کسانی نامید که به او رأی داده‌اند و ضمن توهین به حامیان کاندیدای دیگر گفت: «مردم در ۲۴ خرداد به افراط، تفریط، خشونت، خودرأیی، تک‌رأیی، عدم مشورت و عدم‌تدبیر رأی ندادند و به اعتدال، تدبیر و عقلانیت رأی دادند.» این سال‌ها دولت آن‌قدر در کار خود مانده که فرصتی برای یاد آوردن رفتار‌های ناشی از سرمستی پیروزی انتخاباتی ندارد، اما حافظه تاریخی مردم، این رفتار‌ها را فراموش نکرده است.

واعظی در مورد جریان دوم یعنی اصلاح‌طلبان هم گفت: «هیچ وقت در درون اصلاح‌طلبان یک نظر و یک گروه خاص نبوده و دیدگاه‌ها متفاوت بوده است. همیشه در داخل دولت از سال ۹۲ همواره از بین وزیران و اعضای کابینه و استانداران اصلاح‌طلبان بودند. اگر الان اصلاح‌طلبان منتقد شدند که البته همه آن‌ها نیستند، انتقاد به رفقای خودشان است که در داخل دولت هستند. حداقل اگر مراعات بقیه اعضای دولت را نمی‌کنند مراعات حال رفقا و هم‌فکران خود را بکنند.»

منتقدین اصلاحات همواره می‌گفتند که شما هم در دولت هستید و هم می‌خواهید ژست منتقد بگیرید و این نمی‌شود. حالا واعظی هم همان حرف را زده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار