تشویق ادارات، پیمانکاران به رعایت الزامات و قوانین HSE
کد خبر: 1021603
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HlT
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۱
مدیر عامل شرکت گاز استان اصفهان:
سید مصطفی علوی با تأکید بر این که تمام پیمانکاران حاضر در این شرکت ملزم به رعایت استانداردها و الزامات HSE در کلیه فعالیتها از جمله پروژه‌ها هستند، از اعطای جوایز و تقدیرنامه به‌صورت سالانه به برگزیدگان شرکت در این حوزه خبر داد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ،به نقل از روابط عمومی ، مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان ، در مراسم گرامیداشت روز 7 مهر، روز ملی آتش‌نشانی و ایمنی با بیان اینکه رعایت الزمات HSE ضامن سلامت کارکنان، محیط کار، تاسیسات و افزایش بهره‌وری است افزود: هزینه‌های حوادث ناشی از کار سالانه حدود 4 درصد تولید ناخالص کشورها را به خود اختصاص می‌دهد و باعث پیامدهای اجتماعی و اقتصادی نامناسب در جامعه می‌شود. و این در حالیست که طبق آمار اداره بازرسی کار در سال 1396 تعداد 843 حادثه منجر به فوت در کشور ثبت شده است.

وی، اضافه کرد: از چند سال گذشته با پیاده سازی سامانه مدیریت رویداد و همکاری و همراهی تمامی کارکنان شرکت، گزارشات رویدادهای شرکت دریافت ثبت و تحلیل شده و براساس آن اقدامات اصلاحی مناسب تعریف و اجرا می شود تا از حوادث اتی پیشگیری گردد. همچنین پیاده سازی قوانین و الزمات HSE با برگزاری جلسات و نظارت کارگاهی و نیز با فرهنگ سازی در حال انجام است و در این زمینه یکی از عوامل موفقیت شرکت گاز استان اصفهان، مساعدت و همراهی تمامی کارکنان می‌باشد که جای تقدیر دارد و مجموعه این عوامل باعث شده است تا شاخص های مرتبط در شرکت طی سه سال گذشته روند نزولی داشته باشد.

علوی بیان کرد: بر همین اساس به مناسبت گرامیداشت روز 7 مهر، با بررسی عملکرد ادارات گاز، پیمانکاران، نمایندگان HSE ادارات و پیمانکاران، افراد منتخب انتخاب و با اهداء لوح تقدیر از زحمات و تلاشهای آنها در ساختن جامعه‌ایی عاری از حادثه قدردانی شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان ضمن تقدیر از عملکرد یک ساله پیمانکاران شرکت در حوزه HSE  بیان داشت: در صنعت نفت و گاز با رشد روز افزون تكنولوژی، بعضاً با خطرات و ریسك‌های ناشی از كار مواجه هستیم. كنترل این خطرات نیازمند نوعی سیستم مدیریتی است كه منجر به كاهش این خطرات و حصول اطمینان از افزایش ایمنی، رفاه پرسنل و همچنین حفاظت از محیط زیست گردد.

وی، افزود: از آنجایی كه مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست از موارد كلیدی و بسیار مهم در اجرای پروژه‌های گاز می‌باشد، لازم است تا با رعایت انضباط‌های HSE در سازمان‌های پیمانكاری نقش مهمی در كاهش ریسك‌ها و خطرات كاری و در نتیجه ارتقای HSE كشور ایفا نمود.

همچنین از زحمات مجموعه کارکنان HSE که با تلاش شبانه روزی و حرکت فعالانه در مسیر تعالی شرکت تلاش می نمایند وتمامی ادارات، پیمانکاران و افراد حاضر در جلسه تشکر و قدردانی نمود.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان در این مراسم از ادارت، شرکتها و افراد با اهداء لوح قدردانی گردید و خودروی ایسوزی مجهز به درب عقب هیدرولیکی که برای سهولت جابجایی تجهیزات سنگین و کاهش صدمات جسمانی کارکنان تهیه شده بود مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار