سفر فامیلی به پایتخت برای سرقت‌های میلیاردی
کد خبر: 1021111
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HdX
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۰
پنج عضو یک خانواده که از شهری در غرب کشور به تهران سفر کرده و با دستبرد مسلحانه به خانه‌های مردم، پول میلیاردی به جیب زده‌بودند، بازداشت شدند.
سرویس حوادث جوان آنلاین: سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس‌آگاهی تهران بزرگ توضیح داد: ۱۵ اردیبهشت‌ماه امسال سه پرونده سرقت منازل غرب پایتخت روی میز کارآگاهان اداره‌۱۷ پلیس‌آگاهی قرار گرفت. شاکیان در طرح شکایت‌های مشابه به پلیس اعلام کرده‌بودند که اوایل شب خانه را ترک کرده و بعد از چند ساعت که برگشته‌بودند، متوجه به هم ریختگی خانه و سرقت پول و طلاهایشان شده بودند. مأموران پلیس با بررسی شکایت‌های مطرح شده و حضور در محل‌های سرقت، دوربین‌های مداربسته ساختمان‌ها را بررسی کرده و متوجه شدند که سارقان چهار مرد و یک زن هستند. براساس تصاویر به دست آمده زن جوان در نقش نگهبان عمل کرده و چهار مرد مسلح وارد ساختمان شده و مرتکب سرقت می‌شدند. در شاخه دیگری از تحقیقات بود که مأموران موفق شدند، یکی از اعضای باند را که مردی ۲۷‌ساله به نام فرزین بود، شناسایی کنند. بعد از به دست آمدن این اطلاعات بود که مأموران موفق شدند مخفیگاه اعضای باند را در یکی از شهر‌های غرب تهران شناسایی و ۲۵‌شهریور متهمان را در جریان عملیات همزمان بازداشت کنند. مأموران پلیس در جریان بازرسی از مخفیگاه متهمان سه اسلحه کمری، سه‌خودروی سرقتی و لوازم سرقت شده دیگر از جمله پنج‌تخته فرش دست بافت، تابلو فرش نفیس، تلویزیون و ماشین لباسشویی کشف کردند.
در اولین بازجویی‌ها بود که اعضای باند به سرقت‌های سریالی از منازل مردم غرب تهران اعتراف کردند. فرزین به عنوان سردسته باند گفت: ما همگی اهل شهری در غرب کشور هستیم. زن جوان نامزد من است و بقیه اعضای باند هم با من نسبت فامیلی دارند. من این باند را از اردیبهشت امسال تشکیل دادم و به خاطر اینکه شغل مناسبی نداشتیم برای سرقت راهی تهران شدیم. فرزین درباره شیوه سرقت‌ها هم گفت در ساعت اولیه شب آپارتمان‌های طبقه اول یا دوم که چراغ آن خاموش بود و کسی داخل خانه نبود را شناسایی می‌کردیم. بعد با تخریب در ورودی وارد شده و اموال با ارزش را سرقت می‌کردیم. هنگام خروج اگر خودرویی در پارکینگ پارک بود و سوئیچ هم روی آن بود خودرو را هم سرقت می‌کردیم. بعد اموال سرقت شده را به مالخر می‌فروختیم و پول آن را بین خودمان تقسیم می‌کردیم و در این مدت موفق به ارتکاب ۲۰۰‌فقره سرقت منزل شدیم. فرزین گفت: ما در بعضی از سرقت‌ها در صورتی که صاحبخانه در خانه بود با تهدید اسلحه مرتکب سرقت می‌شدیم.

سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس آگاهی پایتخت با بیان اینکه ارزش ریالی پرونده در حال حاضر ۱۵۰‌میلیارد تومان است، گفت: تاکنون ۶۵‌نفر از مال باخته‌ها شناسایی شده‌اند و بخشی از اموال سرقتی کشف شده نیز با شناسایی شاکیان به آنان تحویل شده است. وی ادامه داد: تحقیقات برای کشف جرائم بیشتر اعضای این باند از سوی کارآگاهان اداره‌۱۷ پلیس‌آگاهی همچنان در جریان است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار