خطرناک‌ترین موجود دریایی در جهان
کد خبر: 1020996
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Hbg
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۰
عقرب ماهیان خطرناک‌ترین ماهیان زهرآگین جهان هستند که بیشتر در سواحل مرجانی، صخره‌ای و تالاب‌ها دیده می‌شوند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: عقرب ماهی یا ماهی فریال موجودی آبزی و زهر آگین است که اکثرا در سواحل مرجانی، صخره‌ای و تالاب‌ها دیده می‌شود، جالب است بدانید که عقرب ماهی‌ها عمدتا خود را در زیر گل و لای پنهان می‌کنند و به محض نزدیک شدن انسان یا هر شکارچی دیگر، نیش زهر آلود خود را به بدن انسان و یا هر طعمه دیگر وارد می‌کنند.

عقرب ماهی‌ها می‌توانند با زدن نیش خود بر انسان، ایجاد مسمومیت کنند، عقرب ماهیان به سه دسته گورخر ماهی، عقرب ماهی و سنگ ماهی تقسیم می‌شوند، این ماهی‌ها ۳۰ سانتی متر طول دارند، زهر عقرب ماهیان بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از مرگ ماهی نیز پایدار است. رنگ پریدگی، افت فشار خون، تعریق، نارسایی در تنفس و فلج عضلانی می‌توانند از علائم سم عقرب ماهیان باشند.

زخم را بایستی بلافاصله در آب گرم فروبرد، بالا نگه داشتن اندام آسیب دیده برای کاهش درد و تورم نیز ممکن است سودمند باشد، جالب است بدانید که عقرب ماهیان معمولا از خرچنگ، میگو و ۷۰ درصد جانوران آبزی تغذیه می‌کنند، کوسه‌ها، ماهی‌های قورباغه‌ای، مار ماهی، شاه ماهی و سایر عقرب ماهی‌ها از جمله شکارچیانی هستند که زندگی عقرب ماهی‌ها را تهدید کرده و از آن‌ها تغذیه می‌کنند. هر چند عقرب ماهی در برابر این شکارچیان از تیغ و خار‌های سمی خود استفاده کرده و آن‌ها را نیش می‌زند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار