جدیدترین آمار جهانی کرونا جمعه ۴ مهر ۹۹
کد خبر: 1020870
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HZe
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۲
طبق آخرین آمار جهانی تاکنون ۳۲ میلیون و ۴۲۰ هزار نفر در جهان به کرونا مبتلا شده‌اند؛ تعداد مبتلایان هند در شب گذشته با افزایش ۸۶ هزار مبتلا به مجموع ۵ میلیون و ۸۱۸ نفر رسید.
سرویس جامعه جوان آنلاین: بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۳۲ میلیون و ۴۲۰ هزار و ۱۴۷ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید ۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۹۸۷ هزار و ۸۱۵ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۲۳ میلیون و ۹۳۴ هزار و ۹۸ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۴۵ هزار و ۹۶۳ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۷ میلیون و ۱۸۵ هزار و ۵۱۶ نفر رسیده است؛ تاکنون ۲۰۷ هزار و ۵۳۸ آمریکایی مبتلا به کووید ۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۸۶ هزار و ۵۲ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۵ میلیون و ۸۱۸ هزار و ۵۷۰ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۹۲ هزار و ۳۱۷ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۳۲ هزار و ۱۲۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴ میلیون و ۶۵۹ هزار و ۹۰۹ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۱۳۹ هزار و ۸۸۳ برزیلی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور‌های روسیه، کلمبیا، پرو، مکزیک و اسپانیا نیز به ترتیب با یک‌میلیون و ۱۲۸ هزار و ۸۳۶ نفر، ۷۹۰ هزار و ۸۲۳ نفر، ۷۸۸ هزار و ۹۳۰ نفر، ۷۱۵ هزار و ۴۵۷ نفر و ۷۰۴ هزار و ۲۰۹ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشور‌های آرژانتین با ۶۷۸ هزار و ۲۶۶ نفر و آفریقای جنوبی با ۶۶۷ هزار و ۴۹ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشور‌های هند، آمریکا و برزیل به ترتیب با ۴ میلیون و ۷۵۶ هزار و ۱۶۴ نفر، ۴ میلیون و ۴۳۷ هزار و ۵۷۵ نفر و ۴ میلیون و ۲۳ هزار و ۷۸۹ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان، فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۲ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:
 
جدیدترین آمار جهانی کرونا جمعه ۴ مهر ۹۹
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار