مار‌های دریایی گونه‌ای که گرما برایشان کشنده است
کد خبر: 1020507
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HTn
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
مار‌های دریایی خزندگانی هستند که گرما برایشان کشنده است بنابراین برای فرار از گرما به آب‌های خنک ژرفا پناه می‌برد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: مار‌های دریایی خزندگانی هستند که از هوا تنفس می‌کنند و دارای ۸۷ گونه هستند، آن‌ها در مناطق گرمسیری و معتدل و بیشتر در منطقه اقیانوسی هند، آرام دیده می‌شوندو مار‌های دریایی براساس الگوی تغذیه‌ای به دو تیپ عمده تقسیم می‌شوند؛ آن‌ها به سواحل و آب‌های نسبتا کم ژرفا محدود شده اند و اغلب محل پرورش و تخم گذاری آن‌ها در سواحل درون غار‌ها یا شکاف‌ها است و می‌توانند برای مدت طولانی در خارج از آب زندگی می‌کنند.

گونه از این مار‌های دریایی، گرما برایشان کشنده ست، بنابرهمین برای فرار از گرما به آب‌های خنک ژرفا پناه می‌برد. مار‌های دریایی کنجکاو بوده و گاهی مهاجم می‌شوند.

آن‌ها همچنین به اجسامی که تند حرکت می‌کنند جلب می‌شوند؛ همچنین در تور‌های ماهیگیری به دام افتاده و برای ماهیگیران ایجاد خطر می‌کنند.

تمام مار‌های دریایی دندان نیش پیشین دارند، زهر آن‌ها بر سیستم اعصاب، ماهیچه ها، کلیه‌ها و خون اثرات سمی از خود نشان می‌دهند، درصورتی که مار شما را گزیده باشد باید به مدت ۲۴ ساعت تحت نظارت بیمارستان باشید، زیرا در ایجاد علائم ممکن است تأخیر وجود داشته باشد. ممکن است تجویز آرام بخش‌ها نیاز باشد و منطقی است که از ضد اضطراب‌ها، که بدون ایجاد اختلال در وضعیت تنفسی، بیمار را آرام می‌کنند، استفاده کرد.

معمولاً گزش با مار دریایی بدون درد است و چنانچه درد نیز روی دهد در منطقه‌ی دورتر و نوع درد عضلانی است. چنانچه بعد از دو ساعت از گزش نشانه و علائمی یافت نشد می‌توان گفت که مسمومیتی جدی صورت نگرفته است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار