بیش از ۲۰۰۰ برنامه به مناسبت هفته دفاع مقدس
کد خبر: 1020331
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HQx
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۲
فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان:
سردار مجتبی فدا گفت:برگزاری یادواره‌های مجازی در دانشگاه‌ها با عنوان دفاع مقدس استمراری، برنامه‌ریزی حضور رزمندگان و ایثارگران در مدارس و مساجد برای بیان خاطرات، راه‌اندازی کاروان سیار دفاع مقدس و اجرای گروه‌های سرود و نمایش خیابانی در ۱۰۰ نقطه استان، برگزاری مسابقات مختلف با رویکرد ایثار و دفاع مقدس در فضای مجازی، برپایی نمایشگاه‌های دفاع مقدس در ۴۰۰ نقطه مساجد و پایگاه استان از جمله برنامه‌های این هفته است.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ،فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان اظهارکرد: فرهنگ دفاع مقدس و مدیریت جهادی و انقلابی نسخه شفابخش مدیریت کشور خواهد بود و اگر مقاومت فعال در دستور کار مدیریت کشور قرار گیرد می‌تواند ما را در اداره بهتر و رفع مشکلات کنونی کشور یاری کند.

وی بیان داشت: امروز در شرایطی که همچون دفاع مقدس از همه طرف در معرض حملات تمام عیار دشمن قرار گرفتیم و دشمنان آرایش جنگی علیه کشورمان در ابعاد مختلف اعمال کرده‌­اند و به عبارتی جنگ ترکیبی را ایجاد کردند، ضروری است الگوی دفاع مقدس سرمشق ما باشد.

فداء ابراز کرد: درسال 59  با وجود اینکه نیروهای مسلح آمادگی مناسب نداشتند و از سویی موج حملات و درگیری‌ها و ترورهای مختلف از سوی سازمان منافقان در درون کشور جریان داشت، مورد حمله مستقیم دشمن نیز قرار گرفتیم اما جمهوری اسلامی توانست با ایستادگی در برابر دشمن یک وجب از خاک کشور را نیز از دست ندهد.

فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) استان با بیان اینکه به برکت دفاع مقدس جمهوری اسلامی در این چهل سال توانست برگ زرینی از افتخارات خود را ورق بزنداذعان داشت:: تربیت نسل جوان که در پشتیبانی از انقلاب و نظام آماده جان فشانی بودند، آشکار شدن ظرفیت نهفته در داخل کشور، ایجاد ظرفیت بازدارندگی در سطح منطقه کشور و همچنین فرهنگ و عملکرد در دفاع مقدس نقطه اطمینان بخش برای شرایط کنونی از دستاوردهای دفاع مقدس است.

وی با بیان اینکه فرهنگ دفاع مقدس و مدیریت جهادی و انقلابی نسخه شفابخش مدیریت کشور خواهد بود گفت: اگر مقاومت فعال در دستور کار مدیریت کشور قرار گیرد می‌تواند ما را در اداره کشور یاری کند؛ در همین جهت باید تشکیل هسته‌های نامتقارن و تکیه بر جوانان را مورد توجه قرار بدهیم تا مقدمات تحقق خواسته مقام معظم رهبری یعنی روی کارآمدن دولت جوان حزب‌اللهی در کشور فراهم شود.

فدا گفت: نظر به اینکه تفکر غلط حاکم بر جامعه مبنی بر اینکه اعتماد و توافق با آمریکا و غرب حلال مشکلات کشور است، تاریخ نشان داده علاوه بر آمریکا، کشورهای اروپایی و غربی نیز قابل اعتماد نیستند، پس باید با تکیه بر فرهنگ مدیریتی دفاع مقدس و مقاومت فعال و حضور در صحنه در مقابل زیاده‌خواهی دشمنان ایستادگی کنیم.

فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان پیرامون تهدیدات متعدد آمریکا علیه جمهوری اسلامی بیان کرد: در حقیقت توخالی بودن تهدیدات آمریکایی‌ها بر همگان اثبات شده است و مبنای حرکت ما دستور فرمانده معظم کل قوا است که فرمودند اگر یکی بزنند 10 تا می‌خورند و همان‌طور که فرمانده کل سپاه گفت؛ همچنان انتقام خون سپهبد شهید سردار سلیمانی در دستور کار ما است.

وی تصریح کرد: در شرایط کنونی باید ظرفیت‌ها و خاطرات عمر چهل سال گذشته به‌‌ویژه اتفاقات جنگ تحمیلی را به نسل جوان گوشزد و بازخوانی شود چرا که در هشت سال جنگ تحمیلی جمهوری اسلامی با کمترین امکانات و با وجود تحریم‌های همه جانبه و مشکلات مختلفی که در مورد صدور نفت داشتیم توانست با تبعیت از فرهنگ عاشورا افتخاراتی را در عملیات‌های مختلف کسب کند.

فدا تشریح 2 هزار برنامه توسط اقشار مختلف بسیج در سطح استان اصفهان پرداخت وگفت: به مناسبت هفته دفاع مقدس برنامه‌ریزی شده که عمدتاً به صورت مجازی یا در فضای باز با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد و برپایی رزمایش کمک مؤمنانه و رسیدگی به محرومان با عنوان رزق شهدا و برگزاری طرح شهید فهمیده از جمله این برنامه‌ها است.

وی افزود: روایتگری مجازی از مناطق عملیاتی، بازسازی عملیات‌های دفاع مقدس در شهرستان‌های نجف‌آباد و آران و بیدگل، صبحگاه بزرگ کارگران ذوب‌آهن، تجلیل از مدافعان سلامت و رزمندگان و پزشکان دفاع مقدس با عنوان از جبهه دیروز تا جبهه امروز، اهدای بسته‌های لوازم‌التحریر و جهیزیه بین نیازمندان از دیگر برنامه‌های تدارک دیده برای این هفته است.

فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان ابراز کرد: برگزاری یادواره‌های مجازی در دانشگاه‌ها با عنوان دفاع مقدس استمراری، برنامه‌ریزی حضور رزمندگان و ایثارگران در مدارس و مساجد برای بیان خاطرات، راه‌اندازی کاروان سیار دفاع مقدس و اجرای گروه‌های سرود و نمایش خیابانی در 100 نقطه استان، برگزاری مسابقات مختلف با رویکرد ایثار و دفاع مقدس در فضای مجازی، برپایی نمایشگاه‌های دفاع مقدس در 400 نقطه مساجد و پایگاه استان نیز از دیگر برنامه‌های است که اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: برگزاری 150 یادواره شهدا در فضای باز محلات و مساجد، تجلیل از شهدای خانواده سلامت توسط بسیجیان، عطرافشانی و غباروبی 50 گلزار شهید استان، تجلیل از خانواده شهدا و جانبازان درب منازلشان، رونمایی از 10 کتاب دفاع مقدس از دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده در این هفته است.

فدا پیرامون اقدامات انجام شده در ایام کرونایی توسط اقشار مختلف بسیج گفت: بیش از 500 کارگاه تولید ماسک، البسه بیمارستانی و تهیه مواد ضدعفونی در استان در این مدت راه‌اندازی شد که نقش به‌سزایی در عدم کمبود این لوازم در شرایط حساس استان داشت.

وی بااشاره به  توزیع بیش از 70 هزار بسته معیشتی توسط نواحی شهرستان‌ها  اذعان داشت:در طول دهه ولایت، توزیع بسته معیشتی با عنوان طرح ولایت به ارزش 70 میلیارد تومان، و توزیع بیش از یک میلیون پرس غذای گرم به نیازمندان با عنوان طرح اطعام علوی در ایام عید غدیر نیز از دیگر برنامه‌های انجام شده بود.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان با بیان اینکه در طرح محرم بیش از 70 هزار بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع شد، اظهار کرد: در طرح مهر کریمانه نیز 400 سری جهیزیه بین نیازمندان توزیع شد  از سویی دیگر در قالب طرح شهید فهمیده 30 هزار بسته لوازم‌التحریر در بین دانش‌آموزان نیازمند توزیع شد.

وی با اشاره به شرایط بحرانی کرونایی استان در روزهای گذشته با بیان اینکه در چند روز آینده بیمارستان صحرایی شهید صدوقی با ظرفیت 80 تخت برای درمان بازنشستگان نیروهای مسلح و خانواده‌های آن‌ها فعال خواهد شد گفت: از سویی دیگر نقش گروه­‌های جهادی در مقابله با کرونا نیز قابل توجه بوده است.

فدا تصریح کرد: گروههای جهادی در طرح کمک مومنانه برای تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی و تولید مواد ضدعفونی کننده و ماسک فعال بودند و هم در محرومیت‌زدایی در مناطق مختلف نظیر کرمان، سیستان و بلوچستان، پلدختر و برخی نقاط استان فعال هستند.

وی اظهار داشت: تلاش ما این بوده است مباحث نظری به صورت مجازی ارائه شود اما آموزش‌هایی نظیر باز و بسته کردن سلاح، تیراندازی و زندگی در شرایط سخت را به صورت مجازی نمی­‌توان ارائه داد و نیاز به برگزاری کلاس‌های حضوری دارد به همین منظور سعی شده است در فضای باز با تعداد کمتر و رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی آموزش‌ها را دنبال کنیم.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان در پایان این نشست به بخش رونق کسب و کار در رزمایش پرداخت وبیان داشت: کمک مومنانه اهدای 3 هزار و 220 فقره وام پنج  میلیون تومانی به مشاغل آسیب‌دیده از کرونا ازاقدامات صورت گرفته در ماه‌­های گذشته بوده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار