سرویس پهلوانی
کد خبر: 1020305
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HQX
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۲
گزارش «جوان» از کمک‌های مؤمنانه والیبالی‌ها که دیروز برگزار شد
مراسم کمک‌های مؤمنانه والیبال در حالی دیروز برگزار شد که به دلیل بدسلیقگی صورت گرفته در انتخاب روز برگزاری مراسم، جای مربیان و چهره‌های شاخص این ورزش با توجه به برگزاری این مراسم در روز برگزاری لیگ، خالی بود!
سعيد احمديان
سرویس ورزشی جوان آنلاین: سالن والیبال مجموعه ورزشی آزادی تهران دیروز میزبان کمک‌های مؤمنانه والیبالی‌ها بود. پس از برگزاری این رزمایش در چند فدراسیون، دیروز نوبت به اهالی توپ و تور رسید تا همت بالای‌شان را در کمک به مردمی که پس از شیوع کرونا در زندگی‌شان به سختی افتاده‌اند، نشان دهند. در این مراسم که با توجه به برگزاری لیگ والیبال روز یک‌شنبه، بدون حضور ملی‌پوشان، بازیکنان و مربیان برگزار شد، جمعی از مسئولان فدراسیون، وزارت ورزش و بسیج به سالن والیبال فدراسیون والیبال آمدند و ۱۳۰ بسته کمک‌های معیشتی به نیازمندان اهدا شد.

کمک‌های مؤمنانه در راستای مسئولیت اجتماعی

محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال در ابتدای این مراسم به شرایط سخت کشور با توجه به تحریم‌های ظالمانه اشاره کرد: «با توجه به شرایط سختی که دشمنان در کشورمان به وجود آورده‌اند و این روز‌ها سخت‌تر از جنگ تحمیلی که مبارزه مستقیم با دشمن داشتیم، می‌گذرد و فشار‌های مختلفی از سوی دشمنان به کشور وارد می‌شود و همه تلاش‌شان را انجام می‌دهند تا مردم را به زانو در‌آورند، اما مقاومت و پایمردی مردم مانع رسیدن آن‌ها به هدف‌شان شده است. در حال حاضر شرایط اقتصادی به گونه‌ای است که اقشار ضعیف جامعه تحت فشار هستند و رسالتی سنگین بر عهده مردم است که به یکدیگر کمک کنند.»

رئیس فدراسیون والیبال در ادامه برگزاری رزمایش، کمک‌های مؤمنانه را لبیک به خواسته مقام معظم رهبری عنوان کرد: «با توجه به شرایط اقتصادی سخت کشور که فشار زیادی را به اقشار ضعیف جامعه وارد کرده، امروز این رسالت برعهده همه ماست که آنچه در توان داریم، بگذاریم و کمک کنیم. والیبال در راستای لبیک به فرامین مقام معظم رهبری برای مشارکت در نهضت کمک به مددجویان تحت حمایت، قشر‌های ضعیف و خانواده‌های نیازمند جامعه، اقدام به برگزاری مراسم کمک مؤمنانه کرده است.»

به گفته داورزنی این کمک‌ها ادامه خواهد داشت: «فدراسیون والیبال پیش از نیز در راستای مسئولیت اجتماعی خود در دوران زلزله به مردم کمک کرده بود و در شرایط فعلی کشور نیز از هیچ کمکی برای رفع مشکلات مردم دریغ نخواهد کرد. برای کمک به مردم به همین یک‌بار بسنده نمی‌کنیم، زیرا والیبال کشور همان‌گونه که در شادی‌ها و موفقیت‌ها لبخند روی لب مردم می‌آورد، رسالت دیگری نیز دارد و باید در سختی‌ها و مشکلات کنار مردم باشد.»

فدراسیون‌های ورزشی پای کار کمک مؤمنانه

عبدالحمید احمدی، معاون فرهنگی و ورزش همگانی وزارت ورزش هم کمک‌های مؤمنانه را در راستای مسئولیت اجتماعی جامعه ورزش دانست: «در راستای استمرار کمک مؤمنانه که جامعه ورزش کشور از مردادماه آغاز کرده و امروز فدراسیون والیبال میزبان کمک‌های مؤمنانه جامعه ورزش است و در پاسخ به فرمان مقام معظم رهبری، این حرکت تا پایان بحران کرونا ادامه خواهد داشت. مسئولیت اجتماعی جامعه ورزش، کمک‌رسانی به مردم و به‌ویژه نیازمندان است، این کار را در فدراسیون‌های مختلف ورزشی ادامه می‌دهیم تا گامی هرچند کوچک در کاهش آلام مردم برداریم. به خاطر شیوع کرونا اقشار مختلفی از جامعه از جمله بخشی از جامعه ورزش آسیب دیده‌اند و فدراسیون‌های مختلف ورزشی در این راستا همراه و هم‌قدم شده‌اند و این کار را ادامه می‌دهند.»

احمدی با اشاره به همزمانی مراسم کمک‌های مؤمنانه با هفته دفاع مقدس، به نقش ورزشکاران در زمان جنگ و بحران کرونا پرداخت: «جامعه ورزش کشور در دفاع مقدس نقش بسیار پررنگی داشت و قهرمانان و ورزشکاران در دوران دفاع مقدس در خط مقدم مبارزه با دشمن حضور داشتند و حاصل آن یک کارنامه درخشان است. حاصل حضور درخشان جامعه ورزش در هشت سال دفاع مقدس، ۵ هزار شهید ورزش است که به آن‌ها افتخار می‌کنیم. پهلوانانی واقعی که در دفاع از مردم و این آب و خاک در جبهه‌ها حضور پیدا کردند و خون پاک‌شان را نثار کردند. جامعه ورزش ایران امروز هم در حرکت‌های پهلوانی پیشگام است و در مقابل تهاجم نابرابر، تحریم و تهدید دشمن، ایستاده و همراه مردم است و تلاش می‌کند که مسیر شهدا، جانبازان و آزادگان را ادامه دهد.»

کمک‌های مؤمنانه در راستای منش پهلوانی

مهدی میرجلیلی، رئیس سازمان بسیج ورزشکاران هم معتقد است ورزشکاران مانند قرار گرفتن روی سکو، امروز هم با حضور در کمک‌های مؤمنانه دل نیازمندان را شاد می‌کنند: «در جهت تحقق منویات حضرت آقا، رزمایش کمک‌های مؤمنانه در کشور فراگیر شد و جامعه ورزش هم در میدان بودند و حماسه‌ای وصف نشدنی خلق کردند. ورزشکاران به فرمان حضرت آقا لبیک گفتند و با توجه به روحیه و منش پهلوانانه‌ای که دارند در این امر خیر شرکت و کمک کردند. ورزشکاران همان‌طور که با قرار گرفتن روی سکو و کسب مدال دل مردم را شاد می‌کنند با حضور در کمک‌های مؤمنانه نیز دل نیازمندان را شاد کردند.»

میرجلیلی از ادامه کمک‌های مؤمنانه در سایر فدراسیون‌ها خبر داد: «یکی از دستاورد‌های دفاع مقدس، دستگیری از نیازمندان و مردمداری بود و این فرهنگ تا امروز در جامعه ورزش جاری و ساری است. همانطور که ورزشکاران کشورمان در زمان دفاع مقدس ایفای نقش کردند، امروز هم برای کمک به مردم پای کار آمده‌اند. تاکنون رزمایش کمک‌های مؤمنانه در فدراسیون‌های کشتی، ورزش‌های همگانی، جانبازان و معلولان، وزنه‌برداری و والیبال برگزار شده و این کار توسط فدراسیون‌های دیگر در هفته‌های آینده ادامه پیدا می‌کند تا جامعه ورزش به رسالت و تکلیفی که دارد جامه عمل بپوشاند.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار