سارقان مأمور نما محاکمه شدند
کد خبر: 1019999
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HLb
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۳
سه‌مرد جوان که در پوشش مأمور پلیس از شهروندان تهرانی سرقت می‌کردند در دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه شدند.
سرویس حوادث جوان آنلاین: سال گذشته شهروندی در تهران به اداره پلیس رفت و از سه‌مرد جوان به اتهام سرقت و زورگیری در پوشش مأموران پلیس شکایت کرد. شاکی گفت: در یکی از خیابان‌های شمال تهران پیاده در حال عبور بودم که سه مرد جوان سد راهم شدند و خودشان را مأمور پلیس معرفی کردند. آن‌ها از من کارت شناسایی خواستند، اما کارت شناسایی همراهم نبود به همین خاطر مرا به زور سوار ماشین کردند و گفتند کارت عابر بانک و رمزم را برای شناسایی هویت تحویلشان بدهم. آن‌ها وقتی کارتم را گرفتند با دستگاه کارتخوان که همراهشان بود، همه موجودی کارتم را خالی کردند و رفتند.

بعد از طرح این شکایت مأموران با شکایت‌های مشابه دیگری روبه‌رو شدند که سارقان به همین شیوه از شهروندان سرقت می‌کردند.

با بدست آمدن این اطلاعات در حالی‌که تعداد سرقت‌ها به ۵۲‌فقره رسیده‌بود، مأموران توانستند، دو نفر از متهمان را در یکی از خیابان‌های غرب تهران دستگیر کنند. دو متهم تحت بازجویی با اعتراف به سرقت‌های سریالی همدست خودشان را به نام رضا معرفی کردند.

با دستگیری رضا، سه‌متهم به اتهام آدم‌ربایی و زورگیری روانه زندان شدند و پرونده آن‌ها بعد از صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و در نهایت سه‌متهم در شعبه‌دوم محاکمه شدند.

یکی از شاکیان گفت: روز حادثه به خانه بر می‌گشتم که سه‌متهم راه مرا سد کردند و خودشان را مأمور پلیس معرفی کردند. به خاطر ظاهرشان اعتماد کردم و علت را پرسیدم، اما آن‌ها مرا تهدید کردند و خواستند کارت شناسایی‌ام را نشان‌شان بدهم. از ترس قبول کردم، اما آن‌ها بعد از دیدن کارت شناسایی یک انگشتر به قیمت ۵۰‌میلیون‌تومان را از من گرفتند و گریختند.

در ادامه متهمان یک به یک در جایگاه قرار گرفتند و از خودشان دفاع کردند. سپس رضا که طراح نقشه بود، گفت: اتهام آدم‌ربایی را قبول ندارم، اما سرقت‌ها را قبول دارم و درخواست گذشت دارم.

او در آخر گفت: دوبار ازدواج کرده‌ام و قبل از دستگیری با همسر دومم زندگی می‌کردم. حاصل زندگی‌ام سه‌فرزند است. می‌دانم اشتباه کرده‌ام و از دادگاه تقاضا دارم به خاطر فرزندانم در مجازاتم تخفیف قائل شوند.

دو متهم دیگر نیز با اقرار به جرمشان از خودشان دفاع کردند و گفتند طراح نقشه رضا بوده است.

در پایان هیئت قضایی وارد شور شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار