تئوریسین گرانی و آشوب!
کد خبر: 1019975
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HLD
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۴
سعید حجاریان ناامید از پیروزی جریانی در انتخابات ۱۴۰۰ و سرخورده از نارضایتی مردم از دولت و مجلس و شورای اصلاح‌طلب، برنامه آشوب و فتنه برای کشور می‌چیند. او اخیراً در بخشی از یک یادداشت نوشته است: «ممکن است در بحبوحه انتخابات ۱۴۰۰، مثلاً هفته منتهی به رأی‌گیری، تورم بیش از میزان فعلی شتاب بگیرد و قیمت‌ها به‌شکلی سرسام‌آور افزایش پیدا کند. این موضوع از آنجایی واجد اهمیت است که معمولاً تورم نوروز به نیمه‌های بهار یا حتی اوایل خردادماه سرریز می‌کند یعنی همان معضلی که در ادبیات ما به «سیاه بهار» یا «گدا بهار» مشهور است. این‌ها در حالی است که دولت برخلاف دیگر ادوار قادر به مدیریت بحران معیشت (ولو به‌صورت مقطعی به‌وسیله تزریق پول) نیست، زیرا اساساً اسباب آن را در اختیار ندارد. با این اوصاف ممکن است در بزنگاه انتخابات برخی هرج‌ومرج‌های بخشی و منطقه‌ای پدید آید. مانند انباشت مطالبات معوق دی‌ماه ۱۳۹۶ یا آنچه در آبان‌ماه ۱۳۹۸ رخ داد. در نتیجه بنا به عادت مألوف، میان طرفداران نظام از یک سو، و مردم معترض و مستأصل و جان بر کف درگیری پدید می‌آید!»

همین جمله آخر حجاریان را ببینید که چقدر راحت از دوپارگی مردم می‌نویسد؛ طرفداران نظام و مردم معترض و جان بر کف. آیا طرفداران نظام از سیاست‌های اقتصادی غلط که دولت مدنظر حجاریان‌اجرا کرد، آسیب ندیده‌اند؟ آیا مشکل معیشتی نداشته‌اند؟ و آیا هر معترضی مخالف نظام است؟ نمی‌شود معترضانی فقط مخالف دولت باشند؟ از سویی کجا و چه زمانی و در کدام آشوب و اعتراض، مردم عادی وارد جنگ و درگیری با یکدیگر شده‌اند؟ اگر درگیری هم بوده، نیرو‌های حافظ امنیت با آشوبگران بوده است. در واقع حجاریان از مرحله تشویق به آشوب و درگیری بین معترضان و نیرو‌های انتظامی عبور کرده و خواب جنگ و درگیری بین دسته‌های مختلف مردم را می‌بیند؛ مردم برابر مردم. اتفاقی که تاکنون در ایران سابقه نداشته و حامیان فتنه ۸۸ رغبت زیادی به تجربه‌اش در کشورمان دارند.

او از گرانی می‌گوید و از بی اختیاری دولت، اما نمی‌نویسد که سیاست‌های غلط دوستان من (از جمله سیاست‌های عباس آخوندی در بخش مسکن) و دولتی که من تشویق کردم که به او رأی بدهید، باعث این رویداد‌ها شده است. او می‌خواهد همیشه تئوریسین اعتراض باشد، اما دیگر دارد خودزنی می‌کند و دم خروس بیرون زده است! در واقع خلاصه آنچه حجاریان می‌خواهد، می‌شود اینکه ما گران می‌کنیم، شما هم آشوب کنید؛ در کل هم همیشه نظام مقصر است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار