انتشارکتاب «رسانه و فریب کاری»
کد خبر: 1019866
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HJS
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۶
رییس اداره نشر دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان:
روح اله بابایی گفت: کتاب «رسانه و فریب کاری» با تحلیل زمینه ها و عوامل فریب کاری در رسانه و راهکارهای برون رفت توسط سرکار خانم «فائزه تقی پور» تألیف و در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ، رییس اداره نشر دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان اظهار داشت: فریب‌کاری در رسانه، موضوعی فراتر از اتهام است و بحث دربارۀ آن در علومی، از جمله ارتباطات، مطالعات فرهنگی، جامعه‌شناسی، روان‌شناسی، سیاست یا مدیریت رسانه بسیار چالش‌برانگیز و حساس است.

وی با بیان این که کمتر متخصص رسانه‌ای به این موضوع اعتقاد دارد که رسانه‌ها فریب‌کار هستند، افزود: این افراد معمولاً در نگاهی آزاداندیشانه، رسانه را نهادی مستقل و مردمی یا اطلاع‌رسان معرفی می‌کنند؛ اما تکنیک‌های اقناع و تأثیرگذاریِ حداکثری یا تمایل به نفوذ رسانه‌ای صاحبان اقتصاد و سیاست، تأییدکنندۀ فرایندها و رویکردهایی است که فریب‌کاری رسانه را نشان می‌دهند.

رییس اداره نشر دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان تصریح کرد: فریب‌کاری رسانه موضوعی چالش‌برانگیز بوده و جای تحلیل و بحث دارد تا اینکه نه بر اساس نگاهی پیش‌داورانه، بلکه بر اساس دلایل علمی و منطقی ریشه‌های آن را بررسی کنند.

وی تأکید کرد: «فریب‌کاری و رسانه» کتابی است که برای نخستین بار وارد این جدال علمی شده و این مسئله را از زوایای گوناگون بر اساس مطالعات انتقادی در رسانه، بررسی کرده است.

بابایی در پایان گفت: کتاب «فریب‌کاری و رسانه» تألیف خانم فائزه تقی پور در پژوهشکده الهیات و خانواده تهیه و توسط انتشارات دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان در 536 صفحه، اوّل، تابستان 1399 در تعداد 500 جلد و با قیمت 47000 تومان منتشر شده است.

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار