ملت‌های اسلامی رژیم صهیونیستی را تحمل نخواهند کرد
کد خبر: 1019472
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HD6
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۲:۳۰
رئیس مجلس در دیدار نخست‌وزیر اسبق عراق:
اگر امروزه مشاهده می‌شود برخی دولت‌های عربی تحت فشار مستکبران درصدد عادی‌سازی اجباری روابط با رژیم صهیونیستی هستند، باید به ملت‌های آن‌ها توجه شود زیرا مردمان این کشور‌ها حاضر به تحمل رژیم صهیونیستی نیستند.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش خانه ملت، دکتر محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی صبح دیروز در دیدار نوری مالکی، رئیس ائتلاف دولت قانون و نخست‌وزیر اسبق عراق، با اشاره به اهمیت فعالیت پارلمان‌ها در پیشرفت کشورها، گفت: نمایندگان پارلمان می‌توانند با نظارت دقیق بر اجرای قوانین، زمینه رضایتمندی مردم را ایجاد کنند و دستیابی به این مهم عامل وحدت خواهد بود. رئیس قوه مقننه با اشاره به خصائص حکمرانی در جامعه اسلامی تصریح کرد: اگر مسئولان کشور‌ها خصوصاً کشور‌های مسلمان به وظایف خود به خوبی عمل کنند، بدون شک توطئه‌های دشمنان نقش بر آب خواهد شد. وی با تأکید بر اینکه اگر مشارکت و نقش مردم و ملت‌ها قوی شود، دولت‌ها نیز قوی خواهند شد، گفت: بر این اساس اگر امروزه مشاهده می‌شود برخی دولت‌ها تحت فشار مستکبران درصدد عادی‌سازی اجباری روابط با رژیم صهیونیستی هستند، باید به ملت‌های آن‌ها توجه شود زیرا مردمان این کشور‌ها حاضر به تحمل سلطه مستکبران نیستند. رئیس مجلس با تمجید از رأی پارلمان عراق مبنی خروج امریکا از عراق، تحقق آن را گامی مهم خواند.

در این دیدار نوری مالکی، ضمن قدردانی از رهبر معظم انقلاب اسلامی و سایر مسئولان جمهوری اسلامی ایران در حمایت مستمر از محور مقاومت، امنیت و ثبات منطقه و به‌ویژه عراق گفت: قطعاً مواضع جمهوری اسلامی ایران موجب شده جبهه مقاومت در برابر توطئه‌های دشمنان اسلام و مسلمانان ایستادگی کند و به پیروزی برسد. وی با اشاره به اینکه متأسفانه عادی‌سازی روابط برخی کشور‌ها با رژیم صهیونیستی موجب بروز چالش برای جامعه اسلامی شده است، تصریح کرد: باید با همفکری و همگرایی در مقابل روند عادی‌سازی روابط با اشغالگران قدس ایستادگی شود. رهبر ائتلاف دولت قانون عراق، گفت: روابط انور سادات در مصر با رژیم صهیونیستی در جریان جنگ و شرایط پس از این مهم رخ داد، اما این دسیسه اکنون با فشار‌های سیاسی و اقتصادی در حال رخ دادن است که باید برای آن تدبیر شود. مالکی اظهار کرد: اعتقاد دارم ملت‌های قوی می‌توانند در برابر نفوذ بیگانگان ایستادگی کنند از این رو اگر دولت‌ها تسلیم فشار دشمنان شوند، ملت‌ها مقامت خواهند کرد.

هشدارشمخانی به سران خائن منطقه

دبیر شورای عالی امنیت ملی نیز در دیدار جداگانه با نوری مالکی، رئیس جریان دولت قانون عراق با هشدار به سران سازشکاری که آرمان فلسطین و رهایی قدس را قربانی امیال زود گذر خودکرده‌اند، گفت: جهان اسلام اجازه تحقق طرح خطرناک به اصطلاح صلح را نخواهد داد.

شمخانی با تبیین راهبرد تفرقه افکنانه و ناامن‌ساز امریکا در منطقه، مهم‌ترین اولویت کشور‌ها برای مقابله با این رویکرد را انسجام و وحدت داخلی و اشتراک مساعی میان کشور‌های منطقه دانست. وی با بیان اینکه دشمنان وحدت و پیشرفت عراق در صددند انتخابات آتی در این کشور را به محملی برای ایجاد اختلاف، درگیری و نهایتاً ناامنی تبدیل کنند، بر ضرورت حفظ هوشیاری و انسجام آحاد مردم عراق به ویژه احزاب، گروه‌ها و شخصیت‌های شیعی تأکید کرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با اشاره به تلاش‌های همه‌جانبه امریکا برای تضعیف کشور‌های منطقه که با هدف حفظ امنیت رژیم صهیونیستی و تسلط این رژیم جعلی بر کشور‌های عربی و اسلامی صورت می‌گیرد، تصریح کرد: رژیم صهیونیستی با طرح به اصطلاح صلح در صدد تحقق شعار تسلط بر نیل تا فرات است. وی با هشدار به سران خائن و سازشکاری که منافع جهان اسلام، آرمان فلسطین و رهایی قدس شریف را قربانی امیال زود گذر و بقای کوتاه مدت خود کرده‌اند، گفت: جهان اسلام هرگز اجازه تحقق چنین طرح خطرناک و خائنانه‌ای را نخواهد داد. دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در پایان گفت: تردید نداریم خون پاک شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی و دیگر شهدای گران‌قدر مقاومت و مجاهدت رهروان صدیق این شهیدان، ریشه امریکا و رژیم صهیونیستی را از منطقه برخواهد کند.

در این دیدار نوری المالکی با تمجید از نقش ممتاز جمهوری اسلامی در مبارزه با تروریسم و ایجاد ثبات و امنیت در منطقه بر ضرورت اشتراک مساعی ایران و عراق در مسائل مهم منطقه‌ای و بین‌المللی تأکید کرد. وی با تأکید بر ضرورت افزایش انسجام در جهان اسلام و جلوگیری از اقداماتی که کیان و هویت کشور‌های اسلامی را مخدوش می‌کند خاطرنشان کرد: همان‌گونه که با وحدت و مقاومت سایه شوم تروریسم را از عراق و منطقه دور کردیم قادر خواهیم بود با تشریک مساعی کشور‌های اسلامی تهدیداتی که قدس شریف و موجودیت فلسطین را هدف گرفته خنثی کنیم.

ولایتی: امارات و بحرین رسوا می‌شوند

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی هم در اظهار نظری با بیان اینکه امارات و بحرین در به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی رسوا خواهند شد، گفت: هیچ کشوری جرئت خدشه وارد کردن به امنیت ایران را ندارد.

به گزارش فارس، علی اکبر ولایتی در نشست خبری در آستانه سیزدهمین نشست شورای عالی مجمع جهانی بیداری اسلامی با اشاره به اقدام نادرست و بسیار خطرناک دو کشور عرب منطقه در به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی که به دستور امریکا بود، با بیان اینکه در گذشته همکاری برخی کشور‌های مرتجع عرب منطقه با رژیم صهیونیستی به صورت پنهان بود، گفت: این ارتباط‌ها در حال حاضر آشکار شده است و اخیراً شاهد اقدامات نادرست امارات و بحرین بودیم؛ یکی از دلایل آشکار شدن این رابطه‌ها، پیروزی‌های پی در پی جریان مقاومت در غرب آسیاست. ولایتی ادامه داد: در عراق امریکایی‌ها در حال خارج شدن هستند، در لبنان اقدامات مخرب برخی کشورها، ملت ایستادگی کرده و دولت جدید بدون هیچ‌گونه مشکلی مصمم است کار را پیش ببرد و بدون تردید اقدامات اخیر برخی کشور‌های مرتجع عرب با رژیم صهیونیستی و امریکا به نتیجه نخواهد رسید، بیش از گذشته رسوا و پشیمان می‌شوند و عقب‌نشینی می‌کنند. وی تصریح کرد: دشمنان جهان اسلام بدانند کشور‌های مرتجع منطقه چه از موضع خود عقب‌نشینی کنند و چه نکنند، رژیم صهیونیستی جایی در بین ملت‌های جهان نخواهد داشت.

ولایتی در عین حال با بیان این نکته که هیج نگرانی‌ای از بابت نزدیکی رژیم صهیونیستی به منطقه خودمان نداریم، تأکید کرد: سیستم دفاع ما به گونه‌ای طراحی شده که اگر بخواهند لحظه‌ای به امنیت ما تجاوز کنند، پاسخ سختی دریافت خواهند کرد و به متجاوز درسی می‌دهیم که از یاد نبرند؛ صهیونیست‌ها در برابر جنبش جهاد اسلامی، حماس و حزب‌الله در جنگ ۳۳ روزه شکست خوردند و مجموعه مقاومت قطعاً جلوی اقدامات اخیر آنان خواهند ایستاد و جرئت تجاوز به حریم ایران را نخواهند داشت.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار