بخشودگی خسارت‌دیدگان حوادث غیرمترقبه بخش کشاورزی
کد خبر: 1019016
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004H5k
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۱
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی خبر داد:
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی از بخشودگی سود، کارمزد و جریمه دیرکرد تسهیلات خسارت‌دیدگان حوادث غیرمترقبه بخش کشاورزی که سررسید تسهیلات آنها از ۱ مهرماه ۹۶ لغایت ۳۱ شهریور ۹۸ است، خبر داد.
در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان که به ریاست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی برگزار شد، حجت علی شایانفر به مهم‌ترین دستور کارهای جلسه از جمله بررسی عملکرد سال 98 و ارائه برنامه‌های سال 99 ستاد مدیرت بحران استان پرداخت و گفت:  ارائه آخرین گزارش وضعیت پیگیری و عملکرد استان در خصوص معین منطقه 12 شهرداری و نیز ارائه گزارش برنامه عملیاتی و اقدامات شرکت آب منطقه‌ای استان در خصوص لایروبی و ساماندهی رودخانه‌های استان در این جلسه بحث و بررسی شد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی به وضعیت بارشی مناسب استان در سال آبی 1398-1397 اشاره کرد و افزود: طی دو سال گذشته میزان بارندگی‌های ما بیش‌تر از نرمال بود.
وی به تاثیرات مثبت این بارش‌ها در وضعیت آب سطحی استان پرداخت و گفت: علیرغم فواید بسیار، سیلاب‌های ایجاد شده نیز بیش از 2 هزار میلیارد تومان به بخش‌های مختلف از جمله زیربنایی، کشاورزی و مسکن خسارت وارد کرده است.
شایانفر ازجمله اقدامات ستاد بحران را بازسازی بیش از 3 هزار واحد مسکونی دانست و خاطرنشان کرد: این واحدها که از محل و با اعتبار بلاعوض منابع مدیریت بحران ساخته شد، طی هفته‌های آینده افتتاح می‌شود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: در مجموع طی سال 1398، 497 میلیارد تومان اعتبار، تسهیلات و کمک‌های بلاعوض برای بازسازی و جبران خسارت «خسارت‌دیدگان» مختلف اختصاص پیدا کرده است.
شایانفر از بهره‌مندی حدود ‌11 هزار نفر از مجموع تسهیلات و 12249 نفر از خسارت دیدگان از کمک بلاعوض گفت و افزود: علاوه بر این، 324 میلیارد تومان اعتبار به منظور تامین سود، کارمزد و جریمه دیرکرد ناشی از امهال تسهیلات خسارت دیدگان بخش کشاورزی که سررسید تسهیلات آنها از 1 مهرماه 96 لغایت 31 شهریور 98 باشد، اختصاص یافته است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی به بهره‌مندی بیش از 33 هزار نفر از کشاورزان گفت و تاکید کرد: سقف تسهیلات دریافتی جهت بهره‌مندی از امهال تسهیلات برداشته شده و بهره‌برداران خسارت دیده مشمول طرح تا هر سقفی از سود، کارمزد و جریمه دیرکرد معاف خواهند بود.
شایان ذکر است، بار مالی ناشی از امهال تسهیلات خسارت‌دیدگان کشاورزی تاکنون بیش از 260 میلیارد تومان بوده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار