سرمایه گذاری فولاد مبارکه در احداث شبکۀ فاضلاب مبارکه و لنجان
کد خبر: 1018832
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004H2m
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۸
مدیر عامل شرکت آبفا استان اصفهان:
مهندس هاشم امینی در جلسه بررسی مشکلات شهرستان مبارکه در حوزه آب و فاضلاب عنوان کرد: سرمایه گذاری فولاد مبارکه در احداث شبکۀ فاضلاب شهرستان های مبارکه و لنجان مصداق بارز کار جهادی است و فولاد مبارکه علی رغم توافق اولیه، فراتر از تعهدات خود عمل کرده و شهرهای دیگر را نیز پوشش داده است.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ، مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان عنوان کرد: از سال 62 تا سال 92 که شبکه فاضلاب با اعتبارات دولت انجام می گرفت، تنها 30 درصد این شبکه پیش رفت و پس از عقد قرارداد مذکور مابین شرکت آبفا و فولاد مبارکه سرعت اجرای شبکه فاضلاب 14 برابر شد و اکنون به بیش از 95 درصد پیشرفت رسیده است.

وی در ادامه افزود: ده سال پیش در کمیته سلامت و امنیت قضایی استان بارها جلساتی برگزار و موضوع فاضلاب شهرهای مبارکه مطرح می شد. فاضلاب به طور مستقیم و غیر مستقیم وارد رودخانه زاینده رود می شد و مردم در دفع فاضلاب دچار مشکل بودند.

امینی بسته شدن رودخانه زاینده رود را نقطه عطفی در پیشبرد این عملیات دانست و عنوان کرد: در اولین سالی که رودخانه زاینده رود بسته و صنعت استان دچار مشکل شد، پیشنهاد شد شرکت فولاد مبارکه برای ایجاد شبکه فاضلاب ورود پیدا کند تا علاوه بر حل مشکلات شبکه فاضلاب شهرهای مبارکه و لنجان و حل مشکلات زیست محیطی، صنعت بتواند از محل تصفیه پساب و بازچرخانی آن در سیستم بخشی از کمبود آب خود را جبران کند. در عین حال با این کار بار این پروژه که بر روی دوش دولت بود، برداشته شد.

وی ادامه داد: چاه هایی که قبلا برای دفع فاضلاب به روش سنتی حفر می شد مشکلات بسیار زیادی داشت و جدای از جنبه سلامتی و بهداشت برای تمامی زیرساخت ها از جمله تاسیسات زیر زمین و آسفالت معابر و خانه های شهروندان مشکل ساز بود.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: برای اجرای این پروژه تا امروز بیش از 300 میلیارد تومان در این شهرستان هزینه شده است، کاری که در شرایط اقتصادی امروز کشور برای دولت امکان پذیر نبود، ظرف 4تا 5 سال به فرجام رسید.

وی از سرمایه گذاری شرکت آب و فاضلاب استان در بسیای از شهرها از جمله شاهین شهر، دولت آباد، نجف آباد، برخوار، اصفهان، فولادشهر و بهارستان برای جمع آوری و بازیافت پساب خبر داد و گفت: این کار بسیار ضروری است چرا که آینده رودخانه زاینده رود و وضعیت سفره های زیرزمینی مشخص نیست و باید به فکر استفاده بهینه از منابع آبی باشیم.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار