باز پس گیری ۲ هزار و ۲۰۰ مترمربع از اراضی ملی
کد خبر: 1018294
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Gu6
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸
رییس اداره راه و شهرسازی شهرستان طرقبه شاندیزخبرداد:
رییس اداره راه و شهرسازی شهرستان طرقبه شاندیز از خلع ید و رفع تصرف ۲ هزار و ۲۰۰ متر مربع از اراضی ملی در شهرستان طرقبه شاندیز به ارزش ۲۴ میلیارد ریال خبرداد.

سيدحسين حسيني با اعلام این خبر گفت: اين ميزان رفع تصرف طي دو عمليات رفع تصرف فوري انجام شد كه در مورد اول متصرف اقدام به تصرف و سنگ چيني اراضي ملي به ميزان 2000 مترمربع و ارزش ريالي 20 ميليارد ريال و در مورد دوم شخص متصرف اقدام به تصرف و ديواركشي اراضي دولتي به متراژ 200 مترمربع و ارزش ريالي 4 ميليارد ريال کرده بودند که در دو عمليات رفع تصرف فوري نسبت به قلع و قمع مستحدثات و نيز رفع تصرف اراضی دولتی اقدام شد. 

حسيني افزود: یکی از وظایف مهم و حساس ادارات راه و شهرسازی صیانت و حفاظت از اراضی ملی و دولتی و توجه ویژه به دفاع هرچه تمام تر در پرونده های حقوقی و کیفری مربوطه و پیگیری در جهت صدور اجراییه و رفع تصرفات از این اراضی است که در این راستا گشت هدفمند یگان حفاظت اراضی ملی شهرستان طرقبه شاندیز موفق شد این میزان از اراضی ملی را خلع ید و رفع تصرف کند. 

وي افزود: اين يگان ضمن جلوگيري از هر گونه تعرض و تصرف اراضي تحويلي دولتي و ملي، با اجراي 2 حكم قضايي موفق به بازپس گيري و آزاد سازي مجموعاً يك هزار و 872 مترمربع از اراضي دولتي و ارزش حدودي 26 ميليارد و 720 ميليون تومان شده است.    

رییس اداره راه و شهرسازی شهرستان طرقبه شاندیز به نقش مهم گزارش های مردمی در جلوگیری از تصرفات اراضی دولتی اشاره کرد و گفت: گشت حفاظت اراضی این اداره به صورت مستمر مشغول بازدید از حوزه استحفاظی بوده و با هرگونه تصرف اراضی ملی به شدت برخورد می کند. 

وی در پایان اظهار داشت: شهروندان محترم می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف و زمین خواری با شماره تلفن ثابت به شماره 05137650179 و سامانه تلفن گویای 4 رقمی 1656 تماس بگیرند و هرگونه دخل و تصرف و یا تعرض و دخالت در اراضی ملی و دولتی را به یگان حفاظت اداره كل راه وشهرسازي خراسان رضوي اعلام کنند. 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار