نبود نور مناسب در سطح تهران مهم‌ترین عامل ناامنی زنان و دختران
کد خبر: 1018056
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GqG
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۴
عضو شورای شهر تهران مطرح کرد:
صدراعظم نوری گفت: افزایش نورپردازی و اصلاح ساختاری در مکان‌های عمومی شهر را عامل مهمی برای افزایش امنیت زنان و دختران است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: زهرا صدر اعظم نوری عضو شورای شهر تهران درباره تاریکی معابر و ایجاد ناامنی برای زنان، اظهار کرد: سطح شهر محیطی است که بخشی از ساعت عمر مردم در آن سپری می‌شود. شهر باید محیط امن و ایمنی برای همه آحاد شهروندان باشد، به خصوص فضا‌های عمومی که استفاده مردم از آن‌ها بیشتر است.

وی با اشاره به ابنکه وجود امنیت به خصوص در فضا‌های عمومی می‌تواند از مخاطرات جلوگیری کند و آسیب‌ها را به حداقل برساند، ادامه داد: فضا‌های شهری باید به گونه‌ای باشد که افراد امنیت خارجی و فیزیکی را داشته باشند و با آسودگی خاطر در شهر تردد کنند.

صدر اعظم نوری با بیان اینکه زنان، دختران و کودکان بیشتر در معرض ناامنی در سطح شهر هستند، گفت: در تحقیقاتی که از تعدادی از شهروندان انجام شد نشان داد که نبود نور پردازی در فضا‌های عمومی عامل اصلی است برای اینکه احساس امنیت کاهش یابد و آن فضا‌ها، ناراحتی و نگرانی برای شهروندان به خصوص بانوان و دختران را کم کند.

عضو کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران تصریح کرد: لازم است که فضا‌های شهری از نظر نورپردازی، فضا‌های بی دفاع و دسترسی‌ها به گونه‌ای باشد که امنیت را ایجاد کند. در طرح باز آفرینی شهری، در طرح‌های نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده به این نکات توجه شده و تلاش شده که در آن‌ها بازنگری شود و بخشی از این ایمن سازی‌ها انجام شده است.

این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه در نگاه به زنان باید به مسائل فرهنگی توجه شود، اضافه کرد: از نظر فرهنگی باید تغییر در طرز فکر را ایجاد کرد تا باور‌ها و نگرش‌ها تغییر کند. در دنیای امروز نمی‌توان به ۵۰ درصد افراد جامعه که زنان هستند بی توجه بود. بسیاری از افراد موفق و فارغ التحصیلان دانشگاهی زنان اند و بخش زیادی از کارمندان و صاحبان سمت زنان هستند.

وی افزود: بانوان نشان داده اند که می‌توانند این وظایف را به خوبی انجام دهند به عنوان نمونه شهرداران مناطق ۷ و ۸ تهران بانوان هستند که به خوبی از عهده وظایف و مسئولیت خود بر آمده اند. زمانی که جامعه نگاه مردانه دارد، وقتی مسئولیت‌ها بیشتر به مردان داده شود و زنان کمتر مورد توجه قرار گیرند، کمتر از ظرفیت‌ها و توانایی‌های آن‌ها استفاده می‌شود.

صدر اعظم نوری با بیان اینکه باید جدی‌تر به موضوع زنان بپردازیم و فضای بیشتری برای آنان به وجود آوریم تا بهتر به ایفای نقش بپردازند، گفت: نگران نباشیم که کار به خوبی انجام نمی‌شود و یا آن زنان دچار آسیب می‌شوند، مطمئن باشید اگر به زن‌ها بها داده شود کار‌ها به خوبی انجام می‌شوند و شاهد مشکلی نخواهیم بود.
برچسب ها: شورای شهر تهران
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار