ازدحام زندانیان در زندانهای استان زیاد است
کد خبر: 1017168
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Gbw
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۶
مدیرکل زندان‌های استان اصفهان:
مدیرکل زندان‌های استان اصفهان گفت: تراکم وازدحام موجود در زندان‌های استان و مرکزی بالاست و نیازمند عزم جدی‌تر برای بهره‌برداری زندان‌های جدید هستیم.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ،به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان‌های استان اصفهان، نشست مجمع نمایندگان استان اصفهان با هدف برسی مسائل و مشکلات زندان‌ها و زندانیان در ستاد اداره کل زندان‌های استان برگزار شد.

در این نشست که به دعوت مدیرکل زندان‌های استان برگزار شد، پیرامون بررسی افزایش اعتبارات و بودجه، اجرای قانون تسری ویژه کارکنان مصوب سال ۹۱، رفع مشکلات بهداشتی و درمانی زندانیان و همچنین معیشت و اشتغال و آموزش خانواده‌های آنان بحث و بررسی شد.

ضیایی فرد در این نشست ضمن عرض تسلیت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان و گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر از حضور نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در مجموعه زندان مرکزی اصفهان قدردانی کرد.

وی با اشاره به کار زندانبانی گفت: یکی از سخت‌ترین مشاغل در نظام جمهوری اسلامی شغل زندانبانی است که امروز علیرغم تمامی مسائل و مشکلات موجود، پرسنل زندان‌های استان با حضوری ایثارگرانه تلاش وافر دارند.

ضیایی فرد اظهار داشت: طی مدتی که ویروس منحوس کرونا در کشور و استان انتشار یافته، کارکنان زندان‌های استان نه تنها از موضوع دورکاری و مرخصی‌های مربوطه و لازم استفاده نکرده‌اند، بلکه به صورت شیفت‌های ۲۴ ساعته در زندان‌ها حضور و به انجام وظیفه پرداخته‌اند.

مدیرکل زندان‌های استان ادامه داد: علی‌رغم تمامی تلاش و کار شبانه روزی کارکنان در طی سال جاری به دلیل نبود اعتبار و بودجه کارکنان از دریافت هرگونه رفاهیات من جمله اضافه کاری، پاداش و غیره محروم بوده و فقط حقوق ماهیانه دریافت کرده‌اند که به دلیل نوع سختی کار و حضور شبانه روزی ملزم به پرداخت حق آنان هستیم.

ضیایی فرد به بخش دیگری از مسائل و مشکلات اشاره کرد و افزود: تراکم موجود در برخی زندان‌های استان مانند شهرضا، خمینی شهر، زرین شهر، مرکزی و کاشان بالا است و به دلیل فرسودگی نیازمند عزم جدی‌تر برای بهره برداری زندان‌های جدید در خارج از شهرها در اصفهان هستیم.

وی با ارائه تحلیلی از آمار موجود در زندان‌ها ادامه داد: آمارها نشان می‌دهد حدود ۷۵ درصد جمعیت زندانیان استان افراد کمتر از ۴۴ سال سن هستند که این سن اوج شور آفرینی –کارآفرینی-اثربخشی و کارایی محسوب می‌شود و حضور این افراد در زندان‌ها حاکی از حجم و انباشتگی مسائل و مشکلات اقتصادی اجتماعی فرهنگی در جامعه است که باید مرتفع گردد.

ضیایی فرد به اقدامات صورت گرفته و دستاوردهای حاصل شده در زندان‌ها پرداخت و خواستار توجه جدی به مسائل حمل و نقل، معیشت، بهداشت و درمان، آموزش و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی زندانیان و خانواده‌های آنان شد.

در این نشست پس از بحث و بررسی پیرامون مسائل مطرح شده با دیگر نمایندگان، خاتمی رئیس مجمع نمایندگان استان در طی سخنانی از فعالیت‌ها و تلاش‌های جهادگونه و ایثارگرانه پرسنل قدردانی کرد و پیرامون پیگیری اعتبارات و مصوبه سال ۹۱ مجلس در خصوص قانون تسری قول مساعد داد.

وی گفت: رفع مشکلات زندان‌ها پس از مکاتبه استان در کمیته‌های حقوقی و قضائی مجلس که خوشبختانه دو تن از نمایندگان مردم استان در آن حضور دارند بررسی و تا حصول نتیجه پیگیری خواهد شد.

رئیس مجمع نمایندگان استان با تاکید بر اشتغال هر چه بیشتر مددجویان در زندان‌ها و خارج از زندان‌ها با حضور بخش خصوصی از نمایندگان خواست تا جهت برون رفت از مشکلات موجود با ارائه طرح‌ها و قوانین لازم گره‌ای از مشکلات زندان‌ها بازگشایی کنند.

شایان ذکر است، قبل از نشست، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی از زندان مرکزی اصفهان بازدید و از نزدیک آخرین وضعیت را بررسی کردند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار