کارخانه‌های تولید پلاسما و انسولین افتتاح می‌شوند
کد خبر: 1017017
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GZV
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۲
رئیس سازمان غذا و دارو خبر داد
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: امروز صنعت داروسازی ما این توانایی را دارد که هرنوع داروی جدید در دنیا را ظرف مدت ۲ سال در کشور تولید کند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: محمدرضا شانه ساز رئیس سازمان غذا و دارو در نشست خبری آنلاین ضمن تبریک روز پزشک و روز داروساز اظهار داشت: طی ماه‌های گذشته داروسازان در کنار پزشکان تمام تلاش خود را برای ارائه خدمات به بیماران مبتلا به کرونا انجام دادند و هر دارویی که به عنوان کمک درمان بیماری کرونا معرفی می‌شد در کشور ما در یک بازه زمانی بسیار کوتاه تولید داخل آن در کشور شروع می‌شد.

وی افزود: حتی بسیاری از این اقلام دارویی مواد اولیه شان در کشور ما تولید شد که این توانمندی است که در کشور وجود دارد و کمتر کشور می‌تواند ادعا کند که در زمان کوتاه می‌تواند زیرساخت تولید دارو را ایجاد کند. در کشور ما پس از سال‌های پیروزی انقلاب به صنعت داروسازی به عنوان یک صنعت استراتژیک توجه شد و امروز ۹۷ درصد دارو‌های مورد نیاز ما در داخل تولید می‌شود و بسیاری از اقلام دارویی های‌تک و نیازمند فناوری بالا در کشور ما تولید می‌شود به طور مثال ما توانایی تولید دارو‌های بایولوژیک رادیودارو‌ها و نانو دارو‌ها را در کشور داریم و این اقلام به میزان کافی در کشور تولید می‌شود.

*هر نوع داروی جدید را تولید می‌کنیم

شانه‌ساز افزود: سال‌های گذشته شرکت‌های دانش‌بنیان زیادی در کشور ما ثبت شده است که در حوزه دارو و داروسازی فعال هستند و ما امروز می‌توانیم ادعا کنیم که داروی جدیدی که در دنیا وارد می‌شود و در نسخه همکاران پزشک ما به عنوان درمان بیماران نیاز به تجویز است داروسازی ما می‌تواند ظرف دو سال آن را در کشور تولید کند و حتی می‌توانیم مواد اولیه آن را تولید کنیم.

رئیس سازمان غذا و دارو ادامه داد: دارو‌هایی که چند سال قبل وارد می‌کردیم امروز در کشور تولید می‌شوند و می‌توانیم آن‌ها را صادر کنیم، این دارو‌ها توسط جوانان که در شرکت‌های دانش‌بنیان ما در حال تحقیق بر روی دارو‌های پیچیده هستند تولید می‌شود. متوسط سن این افراد زیر ۳۵ سال است و این نوید بسیار خوبی را می‌دهد که نسل رو به رشد و در واقع آینده دار را در زمینه تولیدات دارویی داشته باشیم.

وی گفت: امروز حدود ۲۵ دانشکده داروسازی در کشور داریم و محققان ما نقش مهمی در انتشار مقالات در نشریات معتبر علمی دارند و به همین دلیل است که ما توانسته‌ایم رتبه علمی خودمان را در سطح دنیا ارتقا دهیم.

رئیس سازمان غذا و دارو افزود: ۶۵ درصد مواد اولیه دارویی در کشور تولید می‌شود و در حوزه دارو‌های گیاهی نیز بیش از هزار قلم در کشور ما تولید شده و این اتفاقات طی ۱۰ سال گذشته رخ داده و این موضوع نوید این را می‌دهد که آینده‌ای بسیار بهتر را می‌توانیم برای داروسازی متصور باشیم.

*هفته آینده دو کارخانه دارویی جدید افتتاح می‌شود

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: هفته آینده دو کارخانه دارویی جدید که یکی تولید کننده قلم انسولین و دیگری تولید کننده فرآورده‌های پلاسمایی است برای نخستین بار در کشور با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح می‌شود.
منبع: فارس
برچسب ها: انسولین ، روز پزشک
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار