شهادت پلیس فداکار هنگام بازداشت شرور سابقه‌دار
کد خبر: 1016204
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GMO
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۹
یکی از مأموران پلیس پایتخت در جریان بازداشت مجرم سابقه‌دار به شهادت رسید. گروهبان‌یکم حامد ضابط چند روز قبل از شهادتش سارقی را که با گروگان گرفتن یک کودک قصد فرار داشت، بازداشت کرده بود.
سرویس حوادث جوان آنلاین: سردار کیوان ظهیری رئیس پلیس پیشگیری تهران گفت: ساعت ۲۱:۴۵ شامگاه پنج‌شنبه ۳۰‌مردادماه، مأموران گشت موتوری سر کلانتری چهارم، در جریان اجرای طرح مقابله با سارقان، اراذل و اوباش و فروشندگان مواد مخدر به یک دستگاه خودروی پراید سفیدرنگ مشکوک شده و از راننده که در چهره‌نگاری مشخص شد از مجرمان سابقه‌دار است خواستند توقف کند. راننده پراید، اما بدون توجه به فرمان پلیس با فشار روی پدال گاز از محل متواری شد و عملیات تعقیب و گریز به جریان افتاد. ۱۰ دقیقه پس از تعقیب و گریز بود که خودروی سارق با چراغ قرمز چهار‌راهی در محدوده تهرانپارس برخورد کرد و متوقف شد. این پایان ماجرا نبود؛ چراکه راننده با دنده عقب شروع به حرکت کرد و بدون توجه به حضور مأموران با یکی از گشت‌های موتوری پلیس به عمد تصادف و دو مأمور را نقش بر زمین کرد و با عبور خودرو از روی سر و گردن گروهبان‌یکم حامد ضابط و دست و پا و گردن ستوان یکم محسن حسینی، دو مأمور پلیس را به شدت زخمی و راهی بیمارستان کرد. همزمان دو مأمور دیگر گشت موتوری پلیس موفق شدند سارق پراید سوار را بازداشت کنند. با انتقال دو مأمور پلیس زخمی به بیمارستان تلاش پزشکان برای نجات آن‌ها به جریان افتاد، اما سحرگاه دیروز خیلی زود خبر رسید حامد ضابط به علت شدت جراحت به شهادت رسیده است.

همزمان با اعلام شهادت مأمور پلیس قاضی غلامی، بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی در محل حاضر شد. در اولین بررسی‌ها مشخص شد که متهم ۳۰‌ساله از مجرمان سابقه‌دار است که بار‌ها به اتهام شرب خمر، شرارت، زورگیری وجرائم مواد مخدر بازداشت شده و به زندان افتاده بود. متهم در بازجویی‌ها گفت: من ساعتی قبل مسافری را از شهرستان آمل به تهران رسانده و بعد از اینکه او را در پایانه شرق پیاده کردم در حال گشت زنی در خیابان بودم که مأموران گشت پلیس به من مظنون شدند. از آن جا که سوابق زیادی داشتم احتمال دادم که دستگیر شوم برای همین از دست پلیس فرار کردم. متهم گفت: بعد از تصادف قصد فرار از دست مأموران را داشتم که با آن‌ها تصادف کرده و گرفتار شدم. با اعتراف متهم، وی به دستور قاضی در اختیار کارآگاهان اداره‌دهم پلیس‌آگاهی قرار گرفت.

سردار کیوان ظهیری، رئیس پلیس پیشگیری پلیس پایتخت درباره کارآمدی و وظیفه شناسی گروهبان حامد ضابط گفت: حامد ضابط ۲۱‌ساله و یکی از نیرو‌های وظیفه شناس پلیس بود. او دو روز قبل از شهادتش هنگام گشت زنی در محدوه استحفاظی به راننده خودرویی مشکوک می‌شود. با استعلام شماره پلاک خودرو مشخص شد خودرو سرقتی است، به همین دلیل وی به راننده دستور ایست می‌دهد، اما راننده اقدام به فرار می‌کند. در ادامه عملیات دستگیری، راننده به خیابانی بن بست برخورد می‌کند و به همین دلیل از ماشین پیاده می‌شود و به پارکی که در انتهای آن خیابان بود فرار می‌کند. متهم برای فرار پسر ۱۳‌ساله‌ای را گروگان می‌گیرد که با سه شلیک هوایی از سوی حامد ضابط، وی موفق به دستگیری متهم و نجات پسر نوجوان می‌شود. همچنین پلیس شهید دو روز قبل از شهادتش موفق به دستگیری متهمی با ۴‌کیلو هروئین و تریاک نیز شده بود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار