تخصیص ۳۵ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه آبیاری پایاب سد سرخاب اردبیل
کد خبر: 1016060
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GK4
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۰
معاون وزیر جهاد کشاورزی:
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: ۳۵ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه آبیاری کم‌فشار اراضی پایاب سد سرخاب نیراختصاص یافت که با اتمام این طرح ۸ روستای شهرستان نیر به سامانه آبیاری تحت فشار تجهیز می‌شود.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، علی مراد اکبری در بازدید از پروژه آبیاری کم‌فشار اراضی پایاب سد سرخاب نیر اظهار داشت: برای پروژه آبیاری پایاب سد سرخاب اردبیل 35  میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافت که با اتمام این طرح   8 روستای شهرستان نیر به سامانه آبیاری تحت فشار تجهیز می‌شود.

وی افزود: در اجرای این طرح و با تامین 390 لیتر آب در ثانیه، اراضی هشت روستای سرخاب، گوگرچین، گوگه، وله زاقرد، قره تپه، بوران، ایرینجی و ویرثق به شبکه آبیاری کم فشار مجهز می‌شود.

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی کشور با بیان اینکه با بهره‌برداری از این پروژه، آبیاری بیش از 3 هزار و 530 هکتار از اراضی پایین دست سد به‌صورت مکانیزه خواهد بود، افزود: در اجرای این پروژه 10 کیلومتر شبکه اصلی و 70 کیلومتر شبکه فرعی احداث می‌شود و با اجرای آن، راندمان آبیاری در اراضی هشت روستای منطقه بیش از 30 درصد افزایش خواهد یافت.در اجرای این پروژه 10 کیلومتر شبکه اصلی و 70 کیلومتر شبکه فرعی احداث می‌شود و با اجرای آن، راندمان آبیاری در اراضی هشت روستای منطقه بیش از 30 درصد افزایش خواهد یافت.

اکبری اجرای پروژه آبیاری تحت فشار پایاب سد سرخاب را یک طرح زیرساختی برای توسعه کشاورزی منطقه دانست و گفت: با بهره‌‍‌برداری از این پروژه تحول اقتصادی عمیقی در حوزه کشاورزی این شهرستان اتفاق می‌افتد.

وی در بازدید از سد خدا آفرین بیان کرد:  در حال حاضر پیشرفت فیزیکی این پروژه 93 درصد است و با تأمین به موقع اعتبارات و اتمام پروژه، بیش از 40 هزار هکتار از اراضی به کشت آبی تبدیل خواهند شد.

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی کشور افزود: سال گذشته 4 هزار هکتار از اراضی استان اردبیل تحت پوشش آبیاری مکانیزه قرار گرفته و امسال نیز یک هزار هکتار اراضی تحت پوشش این آبیاری قرار خواهد گرفت و 5 هزار هکتار نیز در دست اقدام است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار