تطهیر غارتگران بیت‌المال از لندن
کد خبر: 1015940
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GI8
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۳
در تازه‌ترین مورد از عملیات روانی شبکه‌های معاند لندن‌نشین، شبکه بی‌بی‌سی فارسی در مصاحبه‌ای مفصل با علی اشرف ریاحی (متهم فراری پرونده پتروشیمی) به وی فرصت داد تا تندترین فحاشی‌ها را نسبت به دادگاه رسیدگی به مفاسد اقتصادی انجام دهد. این متهم فراری با استفاده از تریبون تلویزیون فاسد ملکه؛ خودش را یک چهره علمی معرفی کرد! تلویزیون سعودی ایران اینترنشنال هم اخیراً برای گردهمایی حقیرانه گروهک منافقین سنگ تمام گذاشت.
عليرضا سزاوار
سرویس جامعه جوان آنلاین: شهر لندن مقر چهار رسانه عریض و طویل ضد‌انقلاب است که تلاش می‌کنند در حمایت از مفسدان اقتصادی فراری از هم سبقت بگیرند. سایت خبری ایندیپندنت فارسی و تلویزیون سوسیالیستی من‌وتو هم مدت‌هاست که در کنار اختلاس‌گران ایستاده‌اند.

در جریان محاکمه متهمان پرونده شرکت بازرگانی پتروشیمی در دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی، قاضی اسدالله مسعودی مقام خبر داد که علی اشرف ریاحی، یکی از متهمان که داماد غلامرضا نعمت‌زاده، وزیر پیشین صنعت، معدن و تجارت است، اسنادی را علیه پدر همسرش ارائه کرده و با گذرنامه دیگری از کشور خارج شده است.
این متهم فراری در گفتگو با بی‌بی‌سی فارسی ضمن رد این ادعا گفته قاضی در یک جلسه بدترین توهین‌ها را به او کرده و تهدیدش کرده که توپخانه رسانه‌ای علیه او به راه خواهد انداخت!

به تازگی در دادگاه متهمان شرکت بازرگانی پتروشیمی مشخص شد که علی اشرف ریاحی علیه وزیر سابق که پدر همسر اوست مطالبى در راستاى تسویه‌حساب شبنم نعمت‌زاده [دختر دیگر آقای نعمت‌زاده]در بحث دارویى، مستنداتى ارائه داده و مستنداتی که ارائه شده از ناحیه شرکا و معاونان شرکت بازرگانی پتروشیمی بوده و راستى‌آزمایى شده است.

شبنم نعمت‌زاده، دختر وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت هم چند ماه پیش توسط دادگاهی که به ریاست آقای مسعودی مقام برگزار شد، به اتهام اخلال در نظام اقتصادی به ۲۰ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

فراری‌ها در پناه بی‌بی‌سی

علی اشرف ریاحی روز سوم آگوست برابر با ۱۳ مرداد، در گفتگو با بی‌بی‌سی فارسی اظهارات قاضی مسعودی‌مقام را کذب خواند و گفت: بعد از اینکه در ۹ جلسه دادگاه حضور یافته به این نتیجه رسیده که حکم دادگاه از قبل نوشته شده و اینکه تحقیقات مربوط به این پرونده به درستی انجام نشده و حتی به گفته او وکلای پرونده هم معتقدند که این پرونده روند یک پرونده اقتصادی را طی نمی‌کند و قاضی مسعودی مقدم آن را سیاسی- امنیتی کرده است.

این اختلاس‌گر فراری همچنین در گفتگو با تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی ادعای خروج با پاسپورت جعلی از ایران را رد کرد و گفت: او و اعضای خانواده‌اش سال‌هاست که مقیم خارج از ایرانند و همیشه با پاسپورت شخصی خودش از ایران خارج شده است.

اظهارات رئیس دادگاه پرونده شرکت بازرگانی پتروشیمی درباره خارج شدن علی اشرف ریاحی از کشور در جریان چهاردهمین جلسه محاکمه متهمان آن بیان شده است. پیش‌تر اعلام شده بود که مرجان شیخ‌الاسلامی آل آقا دیگر متهم این پرونده و شریک رضا حمزه‌لو، مدیرعامل وقت شرکت هم در خارج از ایران به سر می‌برد.

این پرونده ۱۵ متهم دارد که پنج نفر از آن‌ها متواری هستند. مرجان شیخ‌الاسلامی، محمدحسین شیرعلی، مهدی شریفی نیک‌نفس، سید‌امین قرشی سروستانی و اشرف ریاحی، پنج متهم متواری این پرونده هستند.

پرونده شرکت بازرگانی پتروشیمی با موضوع اخلال کلان در نظام اقتصادی کشور از طریق کسب درآمد غیرقانونی از حدود ۶ میلیارد و ۶۶۰ میلیون یورو به بزرگ‌ترین پرونده فساد و کلاهبرداری در تاریخ کشور تبدیل شده است.

تلویزیون ایران اینترنشنال هم اخیراً در گزارشی مفصل به تطهیر اسدبیگی، مدیرعامل فاسد شرکت کشت و صنعت هفت تپه پرداخت. این شبکه مدعی شد که مقام‌های قضایی استان خوزستان از اسد‌بیگی رشوه دریافت کرده‌اند.

این شبکه ضد‌انقلاب از رشوه ۳ میلیارد تومانی اسدبیگی به جعفری چگنی، رئیس دادگستری شوش و حسینی پویا، دادستان استان خوزستان خبر داده است. به گفته این تلویزیون این رشوه برای «پرونده‌سازی علیه کارگران» در شورای تأمین شوش و خوزستان بوده و رسانه‌های اصولگرای داخل ایران از طریق تهیه گزارش‌ها و مصاحبه به زیان اسدبیگی گزارش می‌دهند. ایران اینترنشنال مدعی شده که کارگران هفت‌تپه بار‌ها حمایت مقامات قضائی و دولتی از مسئولان شرکت هفت‌تپه را محکوم کرده‌اند؛ حال آنکه کارگران هفت تپه در هیچ کدام از تجمعات‌شان علیه مقامات قضایی سخنی نگفته‌اند.

اخیراً در اولین جلسه دادگاه تعدادی از مدیران پیشین بانک مرکزی ایران با اتهام فساد مالی، امید اسدبیگی، مدیرعامل شرکت نیشکر هفت‌تپه و متهم ردیف اول این پرونده، به پرداخت رشوه‌های هنگفت به مدیران پیشین این بانک و برخی دیگر از بانک‌ها متهم شد.

اتهام‌های اسدبیگی، شامل پرداخت رشوه‌های متعدد به مدیران بانک مرکزی، بانک کشاورزی و وزارت صمت هم می‌شود.

شعبه سوم دادگاه رسیدگی به مفسدان و اخلالگران اقتصادی، اسدبیگی را متهم کرد که یک میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان وجه نقد، ۱۲ هزار دلار امریکا و ۸۰۰سکه تمام بهار آزادی به دو نفر از مدیران پیشین اداره اموال بانک مرکزی به نام‌های محسن صالحی و رسول سجاد پرداخت کرده است.

دادگاه همچنین اسدبیگی را متهم به پرداخت رشوه به فرشاد طالبی از مدیران سابق بانک کشاورزی، به میزان یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان وجه نقد و ۵۰ هزار دلار امریکا کرده است. ضمن اینکه کیفی حاوی تعداد زیادی سکه طلا به عنوان «رشوه‌های میلیاردی بدهکاران ارزی در قبال همکاری در بانک مرکزی» به نمایش درآمد.

تریبون در خدمت مفسدان

سایت خبری ایندیپندنت فارسی هم پیش از این گزارش‌های دروغین مبنی بر فساد اقتصادی سپاه و بنیاد برکت منتشر کرده بود. مطالبی مبنی بر رقابت سپاه پاسداران و بنیاد برکت برای بستن قرارداد با یک شرکت کره‌ای به‌منظور واردات کیت تشخیص کرونا که از سوی دستگاه قضایی نادیده گرفته می‌شود.

به گزارش میزان، دو شبه رسانه بی‌بی‌سی و اینترنشنال پیش‌تر نیز ثابت کرده بودند که علاقه وافری به تبلیغ تروریست‌ها و اعمال تروریستی دارند. از «ریگی» تا «داعش» و از «منافقین» تا «قاتل خیابان پاسداران» توسط بی‌بی‌سی فارسی تبلیغ شدند و این رسانه لندنی برای آن‌ها رپورتاژ آگهی رفت.

ایران اینترنشنال نیز که با بودجه‌های ده‌ها میلیون دلاری رسیده از شیوخ فاسد سعودی و کارگزاران لندنی و صهیونیستی اداره می‌شود و در میان اصحاب رسانه و حتی مردم عادی، به «سعودی‌اینترنشنال» معروف است، از همان بدو تأسیس، پروژه جلادستایی و تروریست‌پروری خود را کلید زد.

در جریان حمله تروریستی به رژه اهواز در ۳۱ شهریور ۹۷ که ده‌ها تن از هموطنان‌مان از دختربچه کم سن و سال تا جانباز ویلچری مورد هدف یک گروهک تروریستی اجیر شده از جانب سعودی‌های آدمکش موسوم به الاحوازیه قرار گرفتند، تلویزیون سعودی «ایران‌اینترنشنال» تریبون خود را در اختیار سخنگوی اروپا‌نشین گروهک مزبور گذاشت و به‌عنوان بلندگوی اشرار به تبلیغ و توجیه جنایت عناصر گروهک تروریستی متبوعش علیه مردم اهواز پرداخت!

اینترنشنال چندی پیش نیز میتینگ فسیل‌های سبک‌مغز و اروپانشین گروهک تروریستی منافقین را که دستان کثیف‌شان به خون پاک ۱۷ هزار ایرانی سرافراز آلوده است، به نمایش گذاشت تا در پروژه جلادستایی و تروریست‌پروری از همتایش یعنی بی‌بی‌سی‌فارسی عقب نماند.

اما میل و ولع دوقلو‌های لندن‌نشین یعنی بی‌بی‌سی‌فارسی و ایران اینترنشنال به تبلیغ تروریست‌ها و تریبون در اختیار آن‌ها قرار دادن تمامی ندارد و به عنصر هویتی این دو شبه رسانه تبدیل شده است. مرثیه‌سرایی برای «جمشید شارمهد» تروریست شناسنامه‌دار گروهک تندر و تریبون در اختیار نزدیکان این تروریست قرار دادن جدیدترین پرده از تروریست‌پروری بی‌بی‌سی‌فارسی و ایران‌اینترنشنال است.

روز شنبه ۱۱ مرداد بود که اعلام شد سربازان گمنام امام زمان به گروهک تروریستی تندر مستقر در امریکا ضربه اساسی وارد کرده و «جمشید شارمهد» سرکرده گروهک تروریستی تندر که از امریکا عملیات مسلحانه و خرابکارانه در ایران را هدایت می‌کرد، در پی عملیاتی پیچیده، اکنون در دستان قدرتمند سربازان گمنام امام زمان قرار دارد.

شارمهد همان تروریستی است که پس از انفجار در حسینیه سیدالشهدای شیراز در ۲۴ فروردین ماه ۱۳۸۷ که به شهادت ۱۴نفر از هموطنانمان از جمله چند کودک و زن منجر شد، صریحاً به دست داشتن در این جنایت اعتراف کرد.
حالا، دوقلو‌های لندن‌نشین یعنی بی‌بی‌سی‌فارسی و ایران‌اینترنشنال در راستای پروژه جلادستایی خود که در قالب همان پروژه کلان ضدایرانی امریکایی‌ها تعریف می‌شود، شروع کرده‌اند به اشک تمساح ریختن برای تروریست شناسنامه‌داری به نام شارمهد و با قراردادن تریبون نزد نزدیکان این تروریست درصدد مظلوم‌نمایی برای این فرد جنایتکار هستند.

پروژه سفیدکردن مفاسد اقتصادی

بی‌بی‌سی‌فارسی که در روز‌های اخیر برای تخریب امنیت روانی مردم ایران به منابع جعلی و کذایی و مضحک نظیر «یوزپلنگان وطن» و «گراف‌های تخیلی کرونایی» و «صداگذاری‌های استودیو‌های آلبانی» متوسل شده است، دوشنبه شب ۱۳ مرداد در ادامه تلاش برای تطهیر گروه‌های تروریستی ضدایرانی، بدون اشاره به اقدامات جنایتکارانه جمشید شارمهد، سرکرده گروهک تروریستی تندر علیه مردم ایران در گفتگو با دختر این تروریست شناسنامه‌دار، «شارمهد» را انسانی مهربان معرفی کرد که حتی آزارش به مورچه هم نمی‌رسید!

اینترنشنال نیز که سابقه حمایت از گروهک‌های تروریستی همچون منافقین و الاحوازیه را در کارنامه خود دارد، پس از بازداشت شارمهد، سعی کرد با دعوت از فرزندان این جنایتکار و مظلوم‌نمایی، سرکرده گروهک تروریستی تندر را بیگناه جلوه دهد!

اما تروریست‌پروری و تریبون در اختیار تروریست‌ها قرار دادن تنها یک روی سکه دوقلو‌های لندن‌نشین یعنی بی‌بی‌سی‌فارسی و ایران‌اینترنشنال است؛ آن‌ها در پازل جدید ضدایرانی تعریف شده توسط رژیم امریکا، باید علاوه بر تطهیر تروریست‌هایی که دستانشان به خون مردم ایران آلوده است، اقدام به سفیدکردن مفاسد اقتصادی و غارتگران بیت‌المال نیز کنند.

شبکه ملکه همچنین گزارشی پیرامون تخلفات گسترده ارزی «امید اسدبیگی» نیز منتشر کرد؛ گزارشی که بیشتر به سناریونویسی در جهت تبرئه این فرد شبیه بود؛ فردی که در دو پرونده مدیران سابق بانک مرکزی و ۲۱ متهم کلان ارزی، در زمره متهمان است.

اما به نظر می‌رسد، دوقلو‌های لندن‌نشین یعنی بی‌بی‌سی‌فارسی و ایران‌اینترنشنال به‌عنوان اضلاع اصلی ستاد مشترک عملیات روانی علیه مردم ایران از پروژه سفید کردن مفاسد اقتصادی، سه هدف عمده اقتصادی، سیاسی و امنیتی را دنبال می‌کنند.

هدف اقتصادی پروژه مزبور، نفعی است که این مفسدان و غارتگران بیت‌المال به جریان رسانه‌ای ضدانقلاب می‌رسانند؛ موضوعی که در ماجرای «مرجان شیخ‌الاسلام» و «آیه دریس» نمود عینی داشت.

اما هدف سیاسی این شبه رسانه‌های ضدایرانی نیز، تخریب وجهه نظام جمهوری اسلامی و رکن اصلی مبارزه با فساد نظام یعنی قوه‌قضائیه است. دستگاهی که طی دو سال اخیر و به ویژه در دوره تحول، مبارزه هدفمند و مجدانه‌ای را علیه مفسدان و اخلالگران اقتصادی آغاز کرده است.

هدف امنیتی بی‌بی‌سی‌فارسی و ایران‌اینترنشنال به عنوان اضلاع اصلی ستاد مشترک عملیات روانی علیه مردم ایران از پروژه سفید کردن مفاسد اقتصادی نیز عبارت است از ناامید کردن مردم و دلسردکردن آن‌ها نسبت به جریان مبارزه با فساد شکل گرفته در قوه‌قضائیه و به تبع آن، پیگیری الگو‌های ضدامنیتی با بی‌تفاوت کردن مردم دلسرد شده نسبت به اقدامات اشرار و تروریست‌های اجاره‌ای.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار