برخورد قانون باجرم تغییر کاربری در اراضی رضوان
کد خبر: 1015850
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GGg
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۰
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشهد عنوان نمود:
با اعمال تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغها 12 هکتار از دیمه زارهای پر بازده شهرستان مشهد که در اشغال حداقل 60 قطعه باغ ویلا در مراحل ساخت بنا، دیوارکشی، پی کنی، انتقال غیر مجاز آب و... بود آزاد سازی شد.

امید طهماسبی زاده مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشهد و معاون رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی در مصاحبه با خبرنگار...... عنوان نمود که به لطف هم افزایی نهادهای عضو کمیته صیانت از حریم شهر مشهد مقدس و در یک اقدام برنامه ریزی شده و منطبق بر مقررات و با اعمال قاطع قانون در مراحل ابتدایی شروع به جرم تغییر کاربری که در اراضی رضوان مشهد صورت پذیرفته بود. از ادامه و توسعه دامنه تغییر کاربری ها در پلاک یاد شده پیشگیری گردید.
طهماسبی زاده افزود از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر 100 0قطعه بنا، دیوار، آلاچیق، محوطه سازی و.... که همگی از مصادیق تغییر کاربری هستند با نظارت دادسرای محترم عمومی و انقلاب اسلامی مرکز استان و حضور ارزشمند معاون محترم دادستان وسرپرست ناحیه 7 آقای قنبری راد که ریاست کمیته صیانت از حریم شهر مشهد را نیز عهده دار هستند به حالت اول اعاده شده که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل 20 برابر افزایش داشته است.
قاضی غلامی نیز که بعنوان ناظر قضایی و نماینده تام الاختیار دادسرای عمومی و انقلاب اسلامی مرکز مشهد از ابتدای صبح در صحنه حاضر بوده و بر نحوه دقیق اجرای قانون نظارت داشت عنوان نمود
حفظ اراضی کشاورزی بعنوان منبع اصلی تولید غذا و تامین کننده امنیت غذایی مردم از واجباتی است که بی توجهی به آن موجب بروز معضلات عدیده و غیر قابل جبران در برآورده کردن نیازهای مردم به شمار آمده ،و مصرف بیهوده منابع آب، را بدنبال دارد.
، این مقام قضایی همچنین با اذعان به اراده قاطع حاکمیت در برخورد جدی با عوامل بر هم زننده ی محیط زیست و بستر تولید غذا و تغییر کاربری‌ها عنوان نمود. بدون شک اقدامات قانونی از این دست ادامه داشته و با توجه به نوع رفتار عاملین اصلی جرم، که علاوه بر تغییر کاربری، موجب نقض قانون جلوگیری از خرد شدن اراضی کشاورزی و سبب اضرار و اتلاف اموال عمومی و منافع ملی شده‌اند با شکایت ادارات ذیربط ازجمله جهادکشاورزی، آب منطقه ای، آستانقدس، محيط زيست و... برخورد شدید قانونی با این افراد صورت خواهد گرفت.
یاوری، مسئول هماهنگی کمیته صیانت از حریم مشهد نیز بیان نمود کمیته صیانت از حریم کلانشهر مشهد طی یک برنامه ریزی منظم و با انسجام کاملی که حسب دستور دادستانی فیمابین دستگاه‌های متولی ایجاد شده تمام تلاش خود را به منظور اعاده وضع بحال سابق اراضی کشاورزی حریم شهر انجام خواهد داد.
در خاتمه امید طهماسبی زاده مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشهد از مردم درخواست نمود که گول ظواهر و سخنان فریبنده سوداگران اراضی کشاورزی و دلالان را نخورند و بدانند بسیاری از کشاورزی شهرستان اعم از دیمزارها و یا حتی اراضی زراعی آبی بدلیل کمبود منابع آب و بافت خاک شرایط تبدیل شدن به باغ را نداشته و قطعه بندی ها نتیجه ای جز خروج اراضی کشاورزی از بستر تولید(کشت و زرع) و تولید محصولات غذایی و اضرار به منافع عمومی را ندارد فلذا تغییر کاربری اراضی زراعی و باغها نه تنها مشمول قوانین موضوعه است که از نظر فقهی و شرعی تجاوز به حقوق عامه محسوب و منطبق با قاعده لاضرر و لاضرار فی الاسلام نیز قابلیت برخورد و اقدام مناسب را تا رفع آثار ضرر خواهد داشت.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار