افزایش ۱۰۰ درصدی مساحت کشت ذرت علوفه‌ای با رویکرد جهش تولید
کد خبر: 1015812
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GG4
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۶
توسط کشت و صنعت سرخس صورت گرفته است؛
مدیر کشت و صنعت سرخس زیرمجموعه شرکت کشاورزی رضوی از افزایش ۱۰۰ درصدی مساحت کشت ذرت علوفه‌ای با رویکرد جهش تولید خبر داد.

حسین عرب محمدی بیان کرد: 175 هکتار از اراضی این مجموعه در سال زراعی 99-98 به کشت ذرت علوفه ای اختصاص داده شده است.
وی ادامه داد: در کشت سال جاری از رقم سینگل کراس 704 استفاده خواهد شد که جزء ارقام پر محصول و سازگار با شرایط اقلیمی شهرستان سرخس است.
مدیر کشت و صنعت سرخس، ذرت علوفه ای را از جمله محصولات مهم، پربازده و اقتصادی عنوان کرد و افزود: این محصول طول فصل رشد نسبتاً کمی دارد، ضمن این که بسیاری از عملیات آن مکانیزه بوده و نیاز به نیروی کارگری زیادی ندارد.
وی ادامه داد: علاوه بر این، ذرت علوفه ای کاملاً با شرایط اقلیمی و آب و هوایی این شهرستان سازگار و متناسب است.
عرب محمدی درباره روش کشت این محصول گفت: کشت ذرت علوفه ای با استفاده از دستگاه های پنوماتیک 4 ردیفه 2 خطه انجام می شود که از مزیت هایی نظیر آرایش کاشت مناسب و تراکم مطلوب در واحد سطح برخوردار است.
وی با اشاره به شیوه آبیاری اراضی مذکور تصریح کرد: بخشی از این اراضی به روش ردیفی(جوی و پشته) و بخشی نیز با استفاده از سیستم تحت فشار قطره ای نوار تیپ آبیاری می شود.
وی ادامه داد: استفاده از سیستم های آبیاری نوین باعث کاهش مصرف آب، تسریع در عملیات آبیاری، بالارفتن راندمان و کارایی مصرف آب و پخش یکنواخت آب در کل مزرعه می شود.
مدیر کشت و صنعت سرخس افزود: همچنین می توان کوددهی مطلوبتر اراضی، صرفه جویی در هزینه های آب چاه ها و هزینه های کارگری و... را نام برد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار