آیین رونمایی ازکتاب رخدادی شگفت کرونا باحضور نویسنده کتاب
کد خبر: 1015702
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GEI
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۰
به همت اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی؛
آیین رونمایی از کتاب رخدادی شگفت کرونا با حضور حجت الاسلام علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و حجت الاسلام محمود روحانی نژاد نویسنده کتاب در محل اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در این مراسم با اشاره به شرایط خاص کشور و جهان بعد از شیوع ویروس کرونا گفت: این اتفاق بسیاری از قوانین زندگی بشری را تغییر داده است و نگارش کتاب رخدادی شگفت کرونا مطمئنا به آرامش روحی مردم کمک می کند.

حجت الاسلام سبزیان ادامه داد: با توجه به نوع نگرش و نگاه دینی و اجتماعی نویسنده، این کتاب فضای جامعه را برای پند گیری و درسهایی که کرونا به جامعه بشری می دهد آماده می کند.

وی ادامه داد: این کتاب به تمامی کتابخانه های عمومی استان ارسال می شود و کتابداران استان نیز در صفحات مجازی کتابخانه ها به معرفی آن خواهند پرداخت.

حجت الاسلام محمود روحانی نژاد نیز در این مراسم در مورد انتخاب نام کتاب گفت: رهبر معظم انقلاب در اولین فرمایشات خود در خصوص این اتفاق و شیوع ویروس کرونا از آن به عنوان یک آزمایش، آزمون و رخدادی شگفت یاد کردند و بر همین مبنا نام کتاب رخدادی شگفت کرونا انتخاب شد.

وی ادامه داد: به هر صورت اگر این ویروس ساخته دست بشر باشد و بر اساس اهداف سیاسی منتشر شده باشد و یا اینکه موضوعات دیگری در انتشار آن دخیل باشد نمی توانیم از این موضوع بگذریم که هیچ اتفاقی بدون اراده ذات باریتعالی واقع نمی شود و امر الهی نیز برای توجه و تنبه و بازگشت به ذات الهی و توبه و استغفار انجام می شود.

حجت الاسلام روحانی نژاد ادامه داد: در تمام دنیا دنبال ساخت واکسن این بیماری و جلوگیری از شیوع آن هستند ولی باید بدانیم که واکسن درمان قطعی نیست و بر اساس صفت رحمانیت خدا ، جامعه در مسیر توجه بیشتر به پروردگار قرار گرفته است.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی درادامه به بخشهای مختلف کتاب اشاره کرد وادامه داد: این کتاب در سه فصل تدوین شده است و در فصل اول با عنوان تست کرونا به تستی که کرونا از جامعه انسانی گرفت اشاره شده است.

وی ادامه داد:در فصل دوم نیز نظر فقها و مراجع تقلید در خصوص ابنگونه حوادث و مداومت بر اذکار برای ایمنی از بلاها و کرونا،قرائت قرآن و زیارت عاشورا و حدیث کسا و در فصل سوم نیز سرفصلهایی مانند بلاها به بیانی دیگر، طبقه بندی بلاها، انواع بلاها ، راه حل همه مشکلات بشر و مصون بودن انبیا و پیروان آنها از قهر الهی بیان شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار