حرکات دسته‌جات و شبیه‌خوانی در خیابان‌ها ممنوع اعلام شد
کد خبر: 1015526
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GBS
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۳
استاندار اردبیل:
استاندار اردبیل گفت: هرگونه شبیه‌خوانی و حرکات دسته‌جات در خیابان‌ها ممنوع اعلام شده و طشت‌گذاری نیز نباید به شکل سنوات گذشته برگزار شود.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، اکبر بهنامجو در نشست با فرمانداران اردبیل اظهار کرد: عزاداران فهیم و باشعور حسینی در استان اردبیل با رعایت کامل پروتکل بهداشتی که به همه دستگاه‌ها و هیئت مذهبی ابلاغ شده هرگونه تبلیغات سو دشمن را خنثی می‌کنند و ما نیز پشتیبان برگزاری مراسم با شکوه ایام محرم هستیم.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه طبق پروتکل بهداشتی ستاد ملی کرونا مراسم در فضای باز برگزار می‌شود، ادامه داد: باید این پروتکل را طبق منویات مقام معظم رهبری همه رعایت کنیم و اگر مسجدی محوطه و حیاط نداشته باشد با هماهنگی فرمانداران و بخشداران در حیاط مدارسی که دیوار دارند برگزار شود.

رئیس ستاد مدیریت کرونا استان اردبیل یادآور شد: هرگونه شبیه‌خوانی و حرکات دسته‌جات در خیابان‌ها ممنوع اعلام شده و طشت‌گذاری نیز نباید به شکل سنوات گذشته برگزار شود.

استاندار اردبیل با تاکید بر اینکه بازرسی‌ها باید اصولی ادامه داشته باشد، گفت: همه باید وظیفه خود را در این راستا انجام دهیم و عروسی‌ها بعد از محرم در صورت وضعیت سفید باید با جمعیت کمتری انجام شود و الگوی خوبی بعد از محرم هم در عزاداری‌ها و مجالس ترحیم پایه‌گذاری شود.

به گفته وی ضرورت دارد ظرفیت هنرمندان در فیلم سازی مجالس عروسی‌ها و ترحیم به نمایش گذاشته شود.

بهنامجو ادامه داد: استان اردبیل در پیک اول از جمله استان هایی بوده که با رعایت و همکاری همگانی مردم و دستگاه های اجرایی توانست شاهد کاهش میزان بستری‌ها و فوتی‌ها شود که متاسفانه پیک دوم با بی‌توجهی و بی‌تفاوتی شروع شد و در حال حاضر شیب رو به پایین است و باید تلاش کنیم این روند ادامه داشته باشد.

این مسئول با تاکید بر اینکه توجه ویژه به ستاد کرونا داشته باشید، افزود: فرمانداران، بخشداران، دهیاران و شوراها باید پای کار بیایند و از هر گونه بی‌توجهی و عدول از قانون عده‌ای که حقوق سایر افرادی را زیر پا می‌گذارند برخورد کنند.

بهنامجو با بیان اینکه بسیاری از قهوه‌خانه‌ها محل انتشار ویروس کرونا است، خاطرنشان کرد: این موضوع در حواشی شهرها و روستاها نمود بیشتری داشته و با جان مردم بازی می‌کنند و باید با این گونه موارد با نظارت بیشتر برخورد شود البته بیشتر مردم با رعایت فاصله اجتماعی ، زدن ماسک ، ضدعفونی محل زندگی و محل تردد خود همکاری خوبی با ستاد کرونا دارند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار