هرجا امنیت کشور به خطر بیافتد برخورد می‌کنیم
کد خبر: 1015501
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GB3
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۵
وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح:
وزیر دفاع با اعلام اینکه توانستیم قدرت لازم برای دفاع و امنیت را ایجاد کنیم یادآور شد که به دنیا گفتیم که این توان برای تهاجم به هیچکس نیست، اما هرجا امنیت ما به خطر بیافتد برخورد می‌کنیم.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح صبح یکشنبه در نشست خبری که به مناسبت روز صنعت دفاعی برگزار شد، با اشاره به توانمندی‌های صنایع دفاعی کشور گفت: صنعت دفاعی در حقیقت پشتوانه و عمق راهبردی دفاع و امنیت کشور است و علم و فناوری هم پشتوانه صنعت دفاعی است.

وی تصریح کرد: در این فضا برخی نقش‌های خود را خوب ایفا کردند که از آن جمله رسانه‌ها و نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی هستند. از مسائلی که بسیار موثر بود قابلیت دفاع راهبردی و اطمینان بخش بود که ما توانستیم با کمترین هزینه این موضوع را محقق کنیم و تلاش دشمن هم این بود که نگذارد ما این کار را انجام دهیم، اما ما توانستیم قدرت لازم برای دفاع و امنیت را ایجاد کنیم و به دنیا هم گفتیم که این توان برای تهاجم به هیچکس نیست، اما هرجا امنیت ما به خطر بیافتد برخورد می‌کنیم.

وزیر دفاع با بیان اینکه یک مولفه مهم قدرت دفاعی، تسلیحات دفاعی است، اظهار کرد: ما امروز بالای نود درصد می‌توانیم نیاز‌های دفاعی خودمان را با کیفیت خوب تهیه کنیم. ما امروز توانستیم چشم انداز صنعت دفاعی را در افق ۱۴۰۴ محقق کنیم در حالیکه پنج سال با آن چشم انداز فاصله داریم.

وی اضافه کرد: این کار به دست دانشمندانی انجام شده که توانسته اند این بلوغ فناورانه را ایجاد کنند. این ظرفیت فناورانه و انسانی در خدمت صنعت، کشور و مردم عزیز است و در عین حال که نیاز دفاعی را تامین می‌کند و در هرجایی که اعلام نیز شود صنایع دفاعی آماده کمک هستند و در عین حال هم دقت می‌کنند که حریم اصل ۴۴ قانون اساسی را رعایت نمایند.

امیر حاتمی درباره آخرین دستاورد‌های صنعت دفاعی نیز گفت: دستاورد‌های صنعت دفاعی فراوان است و در ۳۱ مرداد بخشی از آن‌ها را رونمایی می‌کنیم و امسال هم با حضور رئیس جمهوری دستاورد‌هایی را در حوزه موشکی هوایی پهپادی و دریایی ان شا الله تا پایان سال رونمایی خواهیم کرد و این‌ها را به دفتر ربیس جمهوری معرفی کرده‌ایم تا ببینیم چه چیزی را انتخاب می‌کنند تا رونمایی کنیم.
منبع: ايسنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار