کمک به مدارس البرز اختیاری است
کد خبر: 1015486
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GAo
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰
مدیرکل آموزش و پرورش البرز:
مدیرکل آموزش و پرورش البرزگفت: مدیران مدارس این استان باید به این موضوع مهم توجه کنند که کمک به مدارس اختیاری است وگرفتن هرهزینه ای به جزپول کتاب و بیمه دانش آموزی تخلف محسوب می شود.

سالارقاسمی با اشاره به اینکه پرهیزازهرگونه گرفتن وجه اجباری ازاولیا بارها به مدیران درقالب نشست های ستاد پروژه مهر۹۹، شیوه نامه ثبت نام، بخشنامه ویا بازدیدهای میدانی ونظارتی تذکرداده شده است، افزود: مدیران مدارس البرز حق دریافت وجه اجباری یا هزینه مازاد برثبت نام را ندارند.

وی بیان داشت: همچنین مدیران مدارس حق الزامی کردن فرم لباس دانش آموزی و یا گذاشتن هرگونه شرط به خصوص شرط معدل و یا تامین تجهیزات مورد نیازمدرسه را برای ثبت نام در مدارس استان البرز را ندارند.

وی با بیان اینکه درفرآیند ثبت نام و یادرطول سال تحصیلی برخی والدین ازدریافت هزینه های مازاد درمدارس این استان اظهارگلایه می کنند، خاطرنشان کرد: بارها ازطریق رسانه ها ی فعال دراستان ازجمله خبرگزاری ایرنا، صدا و سیما وپورتال اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان اعلام کرده ایم که کمک به مدارس اجباری نیست.

قاسمی با بیان اینکه تا کنون بیشتردانش آموزان درمدارس البرزثبت نام کرده اند، خاطرنشان کرد: بازهم به مدیران مدارس استان یادآوری می کنیم که حق دریافت هیچ گونه وجه اضافی بابت نام نویسی برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را از اولیای دانش آموزان ندارند.

وی تصریح کرد: مدیران مدارس البرز به این موضوع مهم توجه کنند که درفرآیند ثبت نام دانش آموزان کمک به مدرسه اجباری نیست اما والدین دانش آموزان درطول سال تحصیلی درصورت تمایل می توانند به مدارس کمک مالی درقالب فیش واریز به حساب آموزشگاه را داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه آیین نامه وشیوه نامه ثبت نام دانش آموزان برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ از خردادماه به همه مدارس استان البرز ارسال شده، اضافه کرد: با مدیران مدارس دولتی وغیردولتی که اقدام به دریافت شهریه اضافی درمدارس البرز کنند، برخورد قاطع قانونی می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش البرزادامه داد: مدیران همه مدارس موظف به نصب آیین نامه ثبت نام و پوستر نظارت برنام نویسی مدارس درمحل مناسب و قابل روئیت اولیای دانش آموزان، هستند.
وی با بیان اینکه مدارس عادی فقط موظف هستند هزینه کتاب و بیمه دانش آموزان را دریافت کنند و کمک های مردمی نیزدر صورت تمایل اولیا درطول سال تحصیلی اخذ شود، افزود: شهریه مدارس خاص و هیات امنایی نیز طبق دستورالعمل انجام می شود ومدیران حق گرفتن شهریه مازاد را ندارند.

قاسمی گفت: برای تسهیل در فرآیند ثبت نام دانش آموزان در مدارس البرز میز خدمت و کمیته های ثبت نام و تیم های نظارت بر فرآیند ثبت نام در نواحی و مناطق هشتگانه آموزش و پرورش استان فعال شده است.

وی تاکید کرد: ازهمه دانش آموزان و اولیا ی استان درخواست می‌شود تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف، عدم پاسخگویی مسئولان و مشکلات مربوط به ثبت نام درمدارس استان، شکایات و پیشنهادهای خود را به اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی آموزش و پرورش و دبیرخانه ستاد استانی نظارت بر ثبت نام و ستاد نظارت برحقوق والدین و دانش آموزان، با تلفن شماره ۳۲۵۲۵۶۵۷_۰۲۶ ویا ازطریق سامانه رسیدگی به شکایات نسبت به ثبت و پیگیری شکایت خوداقدام کنند.استان البرز۵۰۰ هزاردانش آموزدارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار