بی‌وجدانی برخی پیمانکاران شهرداری چطور جان شهروندان را به خطر می‌اندازد؟!
کد خبر: 1015476
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GAe
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۱
رئیس سابق شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اهمیت "وجدان کاری" پیمانکاران شهرداری در پروژه‌های شهری گفت: گاهی پیمانکار کار خود را به درستی انجام نمی‌دهد و لازم است نظارت‌های مستمر و دقیق وجود داشته باشد تا در صورت بروز نواقص، این موارد رفع شود.
سرویس جامعه جوان آنلاین: مهدی چمران با اشاره به حادثه تلخ جان باختن نوجوان ۱۴ ساله در پارک لاله به‌دلیل برق گرفتگی اظهار کرد: بسیاری از پروژه‌ها وقتی عمری از آن‌ها می‌گذرد به تعمیرات و بازنگری نیاز دارند مانند آسفالت خیابان‌ها که تا ابد همانطور نمی‌ماند و بعد از مدتی باید تجدید شوند بنابراین تعمیر و بازنگری به‌موقع در پروژه‌ها بسیار حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: در برخی موارد نیز پیمانکار کار خود را به درستی انجام نمی‌دهد و لازم است بررسی و نظارت‌های مستمر و دقیق وجود داشته باشد تا در صورت بروز نواقص در پروژه نسبت به برطرف کردن آن اقدام شود؛ علاوه بر این پیمانکاران باید دارای شناسنامه باشند و در صورت بروز مشکل مسئولیت کار را بر عهده بگیرند.

رئیس سابق شورای شهر تهران تصریح کرد: بسیاری از وزارتخانه‌ها و شهرداری‌ها با مشکلات مالی مواجه هستند و ممکن است در پرداخت پول به پیمانکاران تأخیر داشته باشند و این امر باعث شود برخی پیمانکاران در انجام اموری که به آن‌ها محول شده کوتاهی کنند، اما فارغ از این موضوع پیمانکاران باید کارشان را به درستی انجام دهند و وجدان کاری داشته باشند، زیرا بسیاری از اقدامات آن‌ها با جان شهروندان ارتباط دارد.

وی افزود: بنابراین موضوع نظارت بر عملکرد پیمانکاران و ناظران و نگهداشت و تعمیرات پروژه‌های شهری جزو موضوعاتی است که باید به‌صورت جدی در نظر داشت و علاوه بر آن پیمانکار نیز وجدان کاری را سرلوحه کار خود قرار دهد؛ با پرداختن به این موارد می‌توان از بروز حوادث احتمالی بعدی جلوگیری کرد.
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار