در جهان هستی هیچ عرصه فعالیت اختیاری انسان نیست
کد خبر: 1015444
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GA8
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۳
رییس پژوهشکده الهیات و خانواده وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان:
حجت الاسلام و المسلمین عبدالرسول احمدیان گفت اخلاق، دانشی است که همه دانش‌ها بدان نیازمندند، اظهار داشت: در جهان هستی هیچ عرصه فعالیت اختیاری انسان نیست جز آن که حضور اخلاق در آن مشاهده می‌شود.

 

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ، رییس پژوهشکده الهیات و خانواده وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان هر عرصه از فعالیت‌های اختیاری انسان که به دور از اخلاق انسانی است از جایگاه انسانی و الهی و قرب خود دور شده است و جای خود را به فساد و تباهی و دوری از ارزش‌های انسانی داده است.

ویر ابراز داشت: در این شماره از فصلنامه اخلاق، فرهیختگان صاحب اثر به عرصه‌های مختلف افعال اختیاری انسان وارد شده و از نگاه اخلاقی به واکاوی آن پرداخته‌اند.

احمدیان افزود: نخست راهکارهای عملی و نظری کسب تواضع برگرفته از خطبه قاصعه امیرمؤمنان صلوات الله و سلامه علیه تحلیل محتوایی شده است.

حجت الاسلام و المسلمین احمدیان افزود: در اثر نوآورانه بعدی حفظ امنیت و پیشگیری از نقض حریم خصوصی اطلاعات دیجیتال کاربران در صنعت دیجیتال پس از مرگ و چالش‌های اخلاقی آن تبیین شده است.

وی عنوان مقاله سوم را «بررسی اعتدال؛ آثار و موانع آن از دیدگاه شهید مطهری» بیان کرد و گفت: در این مقاله نظریه عدالت و اعتدال و نقش بی‌بدیل آن در اخلاقی‌سازی افعال اختیاری انسان از دیدگاه خاص پرداخته است.

رییس پژوهشکده الهیات و خانواده گفت: اقتصاد عرصه دیگر اخلاق است که در اثر علمی بعدی در کار مقایسه‌ای خود به بیان مناسبات اخلاق و اقتصاد، پرداخته است. همچنین رسانه جمعی عرصه دیگر افعال اختیاری انسان است که عناصر تاثیرگذار در کارآمدی و مصونیت‌بخشی به آن با تاکید بر آموزه‌های اخلاقی و روان‌شناختی کاوش شده است و در پایان در عر صه مهم خانواده، تفاوت‌های اخلاقی در ازدواج؛ آثار و پیامدهای آن از منظر قرآن و حدیث، بررسی شده است.

وی تصریح کرد: آنچه در این شماره آمده، مختصری است که گوشه‌ای از گستردگی دانش اخلاق را در عرصه‌های گوناگون، آشکار می‌سازد و ذهن خواننده خوش‌ذوق را برای ورود به عرصه بی‌منتهای اخلاق آماده می‌سازد.

حجت الاسلام و المسلمین احمدیان گفت: علاقه مندان برای تهیه و مطالعه نسخه الکترونیک این شماره از فصلنامه می توانند به پایگاه اینترنتی فصلنامه به نشانی www.Aakhlagh.Morsalat.ir و پایگاه اینترنتی مرسلات به نشانی www.Morsalat.ir مراجعه نمایند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار