درآمد میلیاردی با فروش املاک مردم
کد خبر: 1015252
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004G72
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۵
اعضای دو شبکه کلاهبرداری که در جریان پرونده‌های جداگانه املاک مردم را با جعل سند به فروش رسانده و پول میلیاردی به جیب زده‌بودند، بازداشت شدند.
سرویس حوادث جوان آنلاین:  در جریان اولین پرونده مردان فریبکار که با فروش چهار قطعه پلاک ثبت شده ۲۰‌میلیارد و ۵۰۰‌میلیون تومان کلاهبرداری کرده‌بودند، بازداشت شدند. سرهنگ کارآگاه سید‌علی‌شریفی، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران در توضیح پرونده گفت: بیستم بهمن‌سال‌گذشته مردی به مأموران پلیس تهران خبر داد که چهار مرد با شکستن در خانه‌اش در خیابان اقدسیه ساعت طلایی او را که ۲۰۰‌میلیون تومان ارزش داشت سرقت کرده و گریخته‌اند. شاکی گفت: من هنگام فرار سارقان موفق شدم که پلاک خودروی آن‌ها را یادداشت کنم. بعد از مطرح شدن شکایت تحقیقات برای بازداشت سارقان در جریان بود که فروردین‌ماه امسال کارآگاهان پلیس هنگام گشت‌زنی در بزرگراه مدرس خودروی مورد نظر را متوقف کرده و راننده‌اش را که مردی ۴۲‌ساله به نام شهروز بود، بازداشت کردند. مأموران پلیس در بازرسی از خودروی شهروز ۳۰‌سند مالکیت جعلی کشف کردند. مأموران پلیس در بررسی سند‌های جعل شده متوجه شدند که سند خانه شاکی و اوراق هویتی‌اش هم جعل شده است. بعد از به دست آمدن این اسناد بود که کارآگاهان پلیس اطمینان پیدا کردند که مرد سارق باید از اعضای یک شبکه کلاهبرداری باشد، بنابراین پرونده در دایره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس‌آگاهی بررسی شد. شهروز وقتی در این باره تحقیق شد گفت که با همدستی دوستانش موفق شده‌اند، سه ملک بزرگ را با جعل سند به مبلغ ۲۰‌میلیارد تومان به فروش برسانند. شهروز گفت: ما با جعل اسناد در حال فروش ۳۰‌ملک دیگر بودیم که من بازداشت شدم.

بعد از به دست آمدن این اطلاعات بود که شهروز، دو عضو دیگر باند به‌نام‌های جهانگیر و رضا را به پلیس معرفی کرد و جهانگیر را به عنوان سردسته معرفی کرد. با اطلاعاتی که متهم در اختیار پلیس گذاشت کارآگاهان موفق شدند، ششم اردیبهشت دو متهم را بازداشت کنند. دو متهم در بازجویی‌های اولیه حرف‌های شهروز را تأیید کردند. جهانگیر همچنین سه عضو دیگر باند که حسین، کامران و نادر نام داشتند و در کار جعل سند فعال بودند را به پلیس معرفی کرد و گفت علاوه بر سه ملکی که در تهران با جعل سند به فروش رسانده‌اند، ملک دیگری را در فردیس کرج با جعل سند به مبلغ ۵۰۰‌میلیون تومان فروخته‌اند. سرهنگ شریفی گفت که تحقیقات از متهمان بازداشت شده برای کشف جرائم بیشترشان در جریان است. وی همچنین گفت که بررسی‌ها برای بازداشت سایر اعضای باند هم ادامه دارد.

کلاهبرداری ۱۳‌میلیارد تومانی

سرهنگ شریفی در توضیح دومین پرونده هم گفت: هشتم مرداد‌ماه پرونده‌ای با همین موضوع روی میز کارآگاهان پلیس قرار گرفت. بررسی‌ها حکایت از این داشت که مردی ۴۹ ساله به نام بهرام قصد داشته با جعل سند زمینی ۴۰۰‌متری را به مبلغ ۱۳‌میلیارد تومان به فروش برساند که با هوشیار مشاور املاک بازداشت می‌شود. متهم در شرح ماجرا گفت: طراح ماجرا دوستم امین است که مردی ۳۹‌ساله است. او با جعل سند زمین مورد نظر را به نام من منتقل کرد، بنابراین من هم برای فروش آن زمین به یکی از مشاورین املاک مراجعه کردم. مدیر بنگاه بعد از دیدن اوراق قرار شد که مشتری مناسبی برای زمین پپدا کند و با من تماس بگیرد. قرار بر این شده بود که زمین را به مبلغ ۱۳‌میلیارد تومان به فروش برسانم. متهم ادامه داد: یک روز صاحب املاک تماس گرفت و گفت که مشتری خوبی برای زمین پیدا شده است که به دفتر او مراجعه کردم. وقتی وارد شدم او پلیس را از ماجرا با خبر کرده و من را به مأموران تحویل داد. آن جا بود که متوجه شدم مدیر املاک صاحب اصلی زمین را پیدا کرده و او را از نقشه من با خبر کرده است. با اطلاعاتی که متهم در اختیار پلیس گذاشت مأموران برای بازداشت امین راهی مخفیگاهش در خیابان مقدس اربیلی شدند که مشخص شد متهم از محل گریخته است و که تحقیقات برای بازداشت وی در جریان است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار