برق‌گرفتگی مرگبار پسر نوجوان در پارک لاله
کد خبر: 1014749
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Fyv
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۹
پسر ۱۲ ساله هنگام بازی پینگ‌پنگ در پارک لاله دچار برق‌گرفتگی شد و جان خود را از دست داد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: ساعت ۱۱ صبح روز یک‌شنبه ۱۹ مرداد مأموران پلیس تهران، مرگ مشکوک پسری ۱۲ ساله را به قاضی دشتبان بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران خبر دادند. مأموران اعلام کردند شب قبل پسر ۱۲‌ساله‌ای به نام مهدی پس از برق‌گرفتگی برای درمان به بیمارستان امام خمینی (ره) منتقل می‌شود، اما تلاش‌های تیم پزشکی نتیجه نمی‌دهد و در نهایت روی تخت بیمارستان به کام مرگ می‌رود.

پس از اعلام این خبر تیم جنایی برای تحقیق در بیمارستان حاضر شدند که دریافتند مهدی شامگاه شنبه ۱۸ مرداد همراه پدرش برای بازی پینگ‌پنگ به پارک لاله می‌روند. آن‌ها در حال بازی بوده‌اند که توپ پینگ‌پنگ به داخل جوی آبی کنار میز می‌افتد که پسر نوجوان هنگام برداشتن توپ دستش را به تیر چراغ برق بین درختان می‌گیرد و ناگهان دچار برق‌گرفتگی می‌شود.

پدر مهدی به مأموران پلیس گفت: شب حادثه برای بازی پینگ‌پنگ همراه پسرم به پارک لاله رفتیم. چند دقیقه باهم بازی کردیم که توپ به داخل جوی آب افتاد و پسرم برای برداشتن توپ نزدیک جوی رفت. درختان تازه آبیاری شده بودند و توپ داخل آب بین چند درخت تنومند شناور بود که پسرم توپ را برداشت و برای اینکه تعادلش را حفظ کند، دستش را به تیر برق بین درختان گرفت که ناگهان دچار برق‌گرفتگی و فریادش به آسمان بلند شد.

حضور تیم جنایی در محل حادثه

بدین ترتیب همزمان با ادامه تحقیقات درباره این حادثه تیم جنایی همراه کارشناس برق و الکترونیک برای بررسی محل حادثه راهی پارک لاله شدند. بررسی‌های فنی چند ساعته تیم جنایی و کارشناسی نشان داد اتصالات تیر برق روشنایی که میان درختان و داخل جوی آب قرار دارد به علت پوسیدگی باعث اتصال برق به بدنه آهنی تیر برق شده است، به خاطر همین مهدی هنگام برداشتن توپ از داخل جوی آب خیس وقتی دستش را به عنوان تکیه‌گاه به تیر برق می‌زند ناگهان دچار برق‌گرفتگی می‌شود و جانش را از دست می‌دهد. کارشناسان برق و الکترونیک در بررسی‌های بعدی ناظر پارک، پیمانکار قبلی و پیمانکار کنونی پارک را به دلیل سهل‌انگاری در نگهداری وسایل برقی پارک و عدم‌بررسی و بازبینی و رفع نکردن ایراد‌ها مقصر شناختند که پس از آن سه متهم به دستور بازپرس به اتهام تسبیب در قتل شبه‌عمد پسر ۱۲ ساله بازداشت شدند.

صبح دیروز سه متهم به دادسرای امور جنایی منتقل شدند و مورد بازجویی قرار گرفتند. تحقیقات درباره مرگ پسر ۱۲ ساله از سوی تیم جنایی ادامه دارد.

عدم‌نظارت کافی

در حالی که نزدیک به ۳۰ ساعت از حادثه برق‌گرفتگی پسر نوجوان می‌گذرد برای تهیه گزارش میدانی به پارک لاله رفتم. محل حادثه پیاده‌راهی در ضلع شمالی پارک است که سه میز پینگ‌پنگ در آنجا دیده می‌شود. چند قدم آن طرف‌تر از میز‌های پینگ‌پنگ باغچه یا همان جوی آبی با درختانی تنومند و تیر برق روشنایی قرار دارد که پسر ۱۲ ساله در آنجا هنگام برداشتن توپ پینگ‌پنگ دچار برق‌گرفتگی شده است. تیر برق آهنی سفید رنگی از جایش کنده و به صندلی آهنی تکیه داده شده است. به گفته یکی از شاهدان حادثه، پسر نوجوان با دست زدن به آن دچار برق‌گرفتگی شده است که پس از حادثه کارشناسان برای بررسی تیر برق را از جا کنده و بعد هم در همان جا رها کرده‌اند. هر چند هنوز هم به نظر می‌رسد خطر در کمین است، اما کارشناسان دور محل حادثه را نوار سبزرنگی کشیده‌اند که حکایت از آن دارد نباید به آن محل نزدیک شد.

چند مرد در حال بازی پینگ‌پنگ هستند که به آن‌ها نزدیک می‌شوم و یکی از آن‌ها خودش را مهندس معرفی می‌کند و درباره سهل‌انگاری پیمانکار پارک و عدم‌بازرسی بموقع از وسایل اظهارنظر می‌کند. مرد جوان گفت: من مهندسم و همیشه برای بازی به پارک می‌آیم. چند باری در طول بازی توپ من هم به داخل جوی آب افتاده بود که هنگام برداشتن متوجه اتصال برق داخل زمین شدم، اما چون خیس نبود و از طرفی هم وضعیت جسمی من با یک کودک متفاوت است، دچار برق‌گرفتگی و حادثه نشدم. وی با اشاره به تیر برق دیگری که سیمی از آن آویزان بود، ادامه داد: به نظر من پیمانکار فقط به فکر پول درآوردن است و در کارش حرفه‌ای نیست و توجه زیادی هم به وظیفه‌اش ندارد که این حادثه مرگبار رخ داد.

مرد دیگری گفت: من شب حادثه شاهد ماجرا بودم. آن شب ساعت ۲۳ بود و پسر نوجوان همراه پدرش در حال بازی پینگ‌پنگ بودند که دیدم توپ آن‌ها به داخل جوی آب افتاد و با چشمان خودم دیدم پسر جوان وقتی توپ را از داخل آب برداشت، دچار برق‌گرفتگی شد.
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
بدبخت بیچاره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۸
0
1
همیشه بعد از حوادث های ناگوار که برای مردم اتفاق میفتد جان انسانی از بین میره خانواده ها داغذاز میش مسئولین به همین اکتفا میکنن میان میگن عدم نظارت کافی باز هم تکرار این اتفاقات می بینیم هیچ چیز تغییر نمی کنه
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار