ادامه اعتراضات در آمریکا؛ وضعیت پورتلند بحرانی اعلام شد
کد خبر: 1014625
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Fwv
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۱
در پی ادامه اعتراضات خشونت‌آمیز در شهر پورتلند و به آتش کشیده‌شدن دفتر اتحادیه پلیس مقام‌های این شهر وضعیت شورش و ناآرامی اعلام کردند.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: تظاهرات‌کنندگان معترض شنبه‌شب به‌وقت محلی وارد دفتر اتحادیه پلیس پورتلند شدند و این مکان را به آتش کشیدند. این اقدام موجب شد مقام‌های پلیس پورتلند، وضعیت پیش‌آمده را شورش و ناآرامی اعلام کنند.

بر اساس این گزارش، معترضان خشمگین همچنین دوربین‌های امنیتی نصب‌شده در اطراف دفتر اتحادیه پلیس پورتلند را تخریب کردند.

پلیس بلافاصله به همه مردم دستور داد منطقه را ترک کنند و در غیر این صورت بازداشت خواهند شد. مأموران پلیس برای متفرق کردن تظاهرات‌کنندگان از گاز اشک‌آور استفاده کردند.

در اعتراضات روز شنبه در پورتلند حداقل ۳ مأمور پلیس زخمی شدند. تعدادی از معترضان نیز در این تظاهرات بازداشت شده‌اند.

اعتراضات آغازشده در آمریکا از بیش از دو ماه قبل در واکنش به قتل نژادپرستانه «جرج فلوید» هنوز ادامه دارند و سیاست‌های سرکوبگرانه «دونالد ترامپ» برای متوقف کردن آن تا به حال نتیجه‌ای در بر نداشته است و پورتلند شهری در ایالت اورگون آمریکا یکی از کانون‌های اعترضات و درگیری‌ها در آمریکا بوده است.

از زمان آغاز تظاهرات‌ها در آمریکا پلیس به خشونت‌هایی بی‌اندازه برای مقابله با معترضان متوسل شده و از روش‌های مختلف برای سرکوب اعتراضات استفاده کرده است.

بسیاری از تحلیلگران گفته‌اند توسل نیرو‌های پلیس به این تاکتیک‌های خشن و بی‌رحم که در اکثر موارد در تظاهرات‌های مسالمت‌آمیز و بدون تحریک قبلی انجام شده‌اند یکی از عوامل تشدید اعتراض‌ها و دامن زدن به خشونت‌های بیشتر بوده است.

نهاد‌های رسمی آمریکا تا کنون هیچ گزارشی جامع و منسجم از آمار‌های مربوط به شمار افراد کشته‌شده و زخمی‌شده در این تظاهرات‌ها ارائه نکرده‌اند.
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار