برگزاری اردوی جهادی پزشکی و دندانپزشکی در مناطق محروم مشهد در دهه ولایت
کد خبر: 1014457
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FuD
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۰
به همت خادمیاران کانون های خدمت رضوی خراسان رضوی انجام می شود؛
سرپرست کانون موضوعی سلامت کانون‎های خدمت رضوی خراسان رضوی از برگزاری اردوی جهادی پزشکی و دندانپزشکی در طول دهه ولایت ویژه اقشار محروم ساکن مناطق حاشیه شهر مشهد خبر داد.

محمود اصغری با اشاره به نحوه اجرای این طرح جهادی گفت: اردوی جهادی پزشکی و دندانپزشکی با حضور جمعی از خادمیاران متخصص این دو حوزه در طول دهه ولایت در مناطق کم برخوردار حاشیه شهر مشهد برگزار شد.

وی ضمن تشریح جزئیات اردوی دندانپزشکی، بیان کرد: اردوی دندانپزشکی در روزهای سوم، دهم و سیزدهم مردادماه با حضور 13 دندانپزشک و کادر درمانی با استقرار اتوبوس های حامل تجهیزات دندانپزشکی در منطقه کم برخوردار قرقی برگزار شد که در این سه روز متقاضیان خدمات دندانپزشکی از مناطق محروم اطراف این منطقه به روستای قرقی منتقل می شدند.

اصغری در رابطه با اردوی جهادی پزشکی هم توضیحاتی داد و گفت: تیم 21 نفره پزشکی هم روزهای 13، 15 و 17 مرداد در مناطق حاشیه شهر از جمله همت آباد، شهرک صابر و شهرک طرق مستقر و به ارائه خدمت مشغول شدند.

وی با اشاره به اینکه ارائه خدمات توسط تیم های پزشکی بسته به نیاز مناطق محروم عمومی یا تخصصی است، افزود:    پزشکان پس از ویزیت مراجعان از پیش شناسایی شده در هر منطقه، نسبت به ارائه داروی رایگان و در صورت نیاز پیگیری درمان و ارجاع آن ها به مراکز تخصصی تر پزشکی در مرکز شهر اقدام می کنند.

این پزشک و استاد دانشگاه با ارائه آماری از هزینه نسخه های دارویی تحویل داده شده، گفت: متوسط هزینه داروی هر بیمار، 50 هزار تومان است که در هر اردو حدود 50 نفر ویزیت شده و دارو دریافت می کنند و در مجموع آستان قدس رضوی بین دو میلیون و 500 هزار تا 4 میلیون تومان برای تامین داروها بودجه صرف می کند تا دارو به صورت رایگان در اختیار محرومان قرار گیرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار