آدرس پهلوانی
کد خبر: 1013985
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Fmb
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰
فریدون حسن
سرویس ورزشی جوان آنلاین: زندگی پهلوانان و جوانمردان را که نگاه کنید به راز ماندگاری نام و یادشان پی می‌برید. جهان پهلوان تختی برای این هنوز در دل مردم زنده است که دغدغه امور مردم را داشت. به زندگی پهلوانی به نام ابراهیم هادی نگاه کنید که در کنار جهاد در راه وطن و آسایش و آرامش مردم ایران هیچگاه از رسیدگی به امور مردم کوچه و بازار غافل نشد. اصلاً ورزشکار یعنی همین، یعنی اینکه علاوه بر قدرت بازو قدرت مبارزه با نفس و خدمت به مردم هم داشته باشی، یعنی اینکه یاد گرفته باشی که قدرت بازویت را در راه خدمت به مردم خرج کنی.

این روز‌ها با شیوع موج دوم بیماری کرونا ورزشکاران کشورمان دوباره دست به کار شده‌اند و در صف اول کمک‌های مؤمنانه تلاش می‌کنند تا بتوانند باری از دوش مردم آسیب‌دیده بردارند. البته جای غرور و افتخار دارد که عده‌ای از قهرمانان و پهلوانان این سرزمین منتظر رسیدن بلا و آسیب‌های طبیعی و غیر‌طبیعی نمانده‌اند و با حضور مداوم در مناطق محروم کشور به امور ریز و درشت مردم رسیدگی می‌کنند. یک روز در سیستان و بلوچستان نگران دست قطع شده «حوا»‌ی هشت ساله هستند و تا به نتیجه نرسیدن روند درمان او دست از تلاش بر‌نمی‌دارند و روزی دیگر در خوزستان دلواپس شیوع وحشتناک کرونا و درگیر شدن مردم آن خطه از کشورمان با ویروس منحوس و رساندن کمک‌ها به دست مردمی که امور روزمره‌شان تحت تأثیر این بیماری زمین مانده است. روز بعد هم در محله فراموش شده پایتخت که از یاد مسئولان رفته در تک‌تک خانه‌ها را برای توزیع اقلام بهداشتی می‌زنند تا مردم پایتخت باورشان شود که هنوز هم می‌توانند امید داشته باشند که امثال ابراهیم هادی و تختی زنده هستند.

ورزشکار یعنی همین، یعنی اینکه فقط در میدان مسابقه قدرت‌نمایی نکنی، یعنی اینکه بتوانی به درد مردمت بخوری و کاری کنی تا حداقل لبخندی را روی لبان‌شان بیاوری و باری از روی دوش‌شان برداری. خب در این میان هستند ورزشکارانی هم که دغدغه جیب خود را دارند و جالب اینکه دست در جیب همین مردم مظلوم دارند، آن‌ها که در پنت‌هاوس‌های خود نشسته‌اند و میلیاردی می‌گیرند و در فضای مجازی حرف از فاصله طبقاتی در جامعه ایران می‌زنند و انتشارش می‌دهند، اما وقتی پای کار وسط بیاید غیب‌شان می‌زند.

طبیعی است که دوست داشته باشیم بیشتر از پهلوانان خودمان بگوییم تا قهرمانان میلیاردی. طبیعی است که دوست داشته باشیم بیشتر از رئیس سابق فدراسیونی بگوییم که به گفته همراهانش در سفر‌های جهادی وقتی بعد از یک روز کار و تلاش و زحمت همه خوابند، او شروع به برنامه‌ریزی کار برای فردا می‌کند تا نکند چیزی از قلم بیفتد و کاری روی زمین باقی بماند. همه می‌گویند وقتی می‌بینیم اینگونه خستگی‌ناپذیر برای مردم کار می‌کند، خجالت می‌کشیم از خستگی حرفی بزنیم. خیلی‌ها هم می‌گویند که کاش زودتر با او در اینکار همراه می‌شدیم.

این حقیقت و چهره واقعی قهرمانان و پهلوانان این مرز و بوم است. پهلوانانی که به حضور و داشتن‌شان افتخار می‌کنیم و به خود می‌بالیم و خیالمان راحت است که هنوز هستند امثال آقا تختی‌ها و ابراهیم هادی‌ها که در خانه‌ها را بزنند و مردم ببینند که پهلوانان‌شان هیچ‌گاه تنهای‌شان نمی‌گذارند و به یادشان هستند تا خم به ابروی‌شان نیفتد و سختی‌های روزگار باعث نشود که احساس ناامیدی و یأس بر آن‌ها چیره شود. این چهره زیبای پهلوانان ایران زمین است؛ لازم نیست بقیه را ببینید و جای دیگر بروید، آدرس همین‌جاست، خیلی راحت می‌توانید بقیه را دور بریزید و جای دیگر نروید که گم شوید.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار