۵۹۸ میلیارد تومان پروژه گازرسانی کلنگ زنی و بهره برداری شد
کد خبر: 1013902
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FlG
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۵
مدیر عامل شرکت گاز استان خراسان رضوی؛
عملیات گازرسانی به ۱۱۶ روستا و ۱۶۷ واحدتولیدی و صنعتی در استان خراسان رضوی کلنگ زنی شد و به بهره برداری رسید.

حسن افتخاری مدیر عامل شرکت گاز استان خراسان رضوی در مراسم کلنگ زنی و بهره برداری از پروژه های گازرسانی در استان که به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت، حسن منتظر تربتی، معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران،سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی نماینده مردم مشهد و کلات و نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین استانی و محلی برگزار شد، اظهار کرد: امروز گازرسانی به 39 روستا و عملیات فاز یک و دو خط تغذیه رینگ جنوبی مشهد همراه با خط انتقال منشعب از خط پارچین- سنگ بست کلنگ زنی می شود.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی ادامه داد: عملیات گازرسانی به 77 روستا با جمعیت 6 هزار و 899 خانوار با هزینه 729 میلیارد و 634 میلیون ریال و عملیات اجرای گازرسانی به 167 واحد تولیدی و صنعتی با اجرای شبکه به طول 264 هزار و 892 متر و هزینه 150 میلیارد و 56 میلیون ریال به بهره داری می رسد.

این مقام مسئول هزینه پروژه های مذکور را در مجموع 598 میلیارد تومان اعلام کرد. وی در ادامه به تشریح عملکرد شرکت گاز استان پرداخت و گفت: خراسان رضوی در سایه حمایت های مجدانه شرکت ملی گاز ایران با 35 هزار کیلومتر شبکه گذاری رتبه اول این بخش را در کشور دارد. در زمینه اشتراک پذیری هم این استان با دو میلیون و 400 هزار مشترک پس از استان تهران در رتبه دوم ایستاده است.

وی افزود: خراسان رضوی از منظر خانوار روستایی بهره مند از نعمت گاز طبیعی پس از استان مازنداران رتبه بعدی را دارد. همچنین از منظر تعداد انشعاب نیز با دارا بودن بالغ بر یک میلیون انشعاب بعد از استان های تهران و اصفهان مقام سوم را به خود اختصاص داده است. مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی ادامه داد: در سال گذشته رقمی بالغ بر 12 میلیارد مترمکمعب گاز طبیعی در این استان مصرف شده است.

وی با اشاره به آغاز پویش استان سبز از خراسان رضوی گفت: ضریب بهره مندی روستایی استان در حال حاضر به 92 درصد رسیده و از منظر شهری هم 100 درصد یعنی تمام شهرها از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند و در مجموع حدود ۹۸ درصد جمعیت استان تحت پوشش گاز طبیعی قرار دارد.

افتخاری افزود: در بخش صنایع هم تاکنون از مجموع 2900 واحد مشمول گازرسانی در حوزه مصوبه شورای اقتصاد بالغ بر 900 واحدگازدار شده و 900 واحد دیگر هم در حال اجرا می باشد. ان شاا... پیمان سپاری باقی مانده صنایع را هم در سال جاری انجام خواهیم داد.

وی اظهار امیدواری کرد: با حمایت های وزیر نفت و معاون ایشان در امور گاز بتوانیم گازرسانی به تمام روستاهای واجد شرایط و صنایع مشمول مصوبه شورای اقتصاد استان را تا پایان سال آینده به اتمام برسانیم.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی ادامه داد: برنامه های شرکت گاز خراسان رضوی همسو با برنامه های تبیین شده وزارت نفت تعیین شده و امیدواریم در دو بخش برنامه گازرسانی به یک میلیون خانوار شهری و روستای کشور و گازرسانی به 7122 واحد صنعتی و تولیدی بتوانیم هدفی را که برای خودمان تعیین کرده ایم یعنی عمل به 15 درصد برنامه کل کشور در گاز خراسان رضوی را محقق کنیم.

وی افزود: برنامه های راهبردی دیگر اقتصاد مقاومتی شرکت ملی گاز ایران که توسط مقام عالی وزارت نفت ابلاغ شده است شامل تکمیل گازرسانی در استان سیستان و بلوچستان می باشد که با توجه به توانمندی که در خراسان رضوی وجود داشت اجرای ۴۲۰ کیلومتر شبکه و احداث ۱۲ ایستگاه سی جی اس و تی بی اس شهر زاهدان بر عهده ما گذاشته شد. امیدواریم این مهم را به صورت کامل در نیمه اول سال جاری به اتمام رسانده و درتحقق برنامه سوم اقتصاد مقاومتی شرکت ملی گاز ایران هم نقش خود را ایفا کنیم.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی درباره آغاز عملیات اجرایی پروژه خط انتقال ملک آباد مشهد هم گفت: با توجه به عبور حدود 40 کیلومتر از خط انتقال عبوری سرخس _نکا از داخل شهر مقدس مشهد و دستور وزیر محترم نفت برای مدیریت این خط به صورتی که حریم آن تقلیل پیدا کند، اجرای خط انتقال 36 اینچ به طول 40 کیلومتر به همراه نصب تجهیزات بین راهی آغاز شد. وی تصریح کرد: با اجرای این خط انتقال، شهر مقدس مشهد از نظر پدافندغیرعامل و تامین گاز شرایط بهتری را پیدا خواهد کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار