اتمام عملیات مرمتی دروازه رودبار توس تا پایان سال جاری
کد خبر: 1013747
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Fil
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۰
مدیر پایگاه میراث فرهنگی توس؛
مدیر پایگاه میراث فرهنگی توس از اتمام عملیات مرمتی دروازه رودبار و سامان‌دهی مسیر دسترسی به ارگ کهن‌دژ توس تا پایان سال جاری خبر داد.
احسان زهره‌وندی با اعلام این خبر افزود: در حال حاضر مهمترین عملیات مرمتی میراث فرهنگی در منطقه توس ادامه مرمت برج و باروی توس در محل دروازه رودبار و همچنین سامان‌دهی مسیر دسترسی جلوخان آرامگاه به ارگ کهن‌دژ توس است.
وی در خصوص پروژه مسیر دسترسی جلوخان آرامگاه فردوسی به ارگ کهندژتابران توس گفت: با این طرح سامان‌دهی، از جلوخان تا انتهای مسیر، بازدیدی به طول حدود هزار متر و بدون هیچ‌گونه ایجاد تداخل بصری به صورت مسیر پیاده و با فراهم شدن امکانات لازم و خدمات به گردشگران میسر خواهد شد تا با اجرای این طرح، ارگ نیز به یک مقصد گردشگری در محدوده توس تبدیل شود.
زهره‌وندی افزود: همچنین برای ساماندهی محدوده پردیس توس از جلوخان تا دروازه رودبار نیز مشاور مربوطه در حال طراحی طرح آن است و همه این اقدامات تا پایان سال به نتیجه خواهد رسید.
توس به دلیل آن که شهری در جلگه‌ای مسطح در یک نقطه پرماجرا بوده ، نیاز به یک حصار محکم و مطمئن داشت، هر چند که نتوانست از بلاها جان سالم به در برد. لیکن آن چه که از آن باقی مانده با صلابت و استوار دور تا دور شهر را احاطه کرده است. عملیات مرمت و احیای برج و بارو در دولت دوازدهم آغاز شده و در حال اجراست.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار