خانه هنرمندان اصفهان به هنرمندان بازگردانده شود
کد خبر: 1013727
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FiR
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۶
رییس شورای اسلامی شهر اصفهان :
علیرضا نصر اصفهانی گفت: واگذاری خانه هنرمندان در روزهای اخیر و مطالبه اهالی هنر برای بازگرداندن این مکان به هنرمندان، تاخیر در پرداخت مطالبات معوق هنرمندان از سوی شهرداری، محور مطرح شده در یکصد و سی و سومین جلسه علنی شورای اسلامی بود.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ، رییس شورای اسلامی شهر اصفهان در نطق پیش از دستور این جلسه، برگزار شد، با اشاره به سخنرانی مقام معظم رهبری در روز عید قربان، اظهار کرد: رهبر انقلاب فرمودند در خصوص محرم معیار آن چیزی است که ستاد ملی کرونا می گوید.

وی با بیان اینکه فاصله گذاری های اجتماعی در همه برنامه ها و نشست ها و جلسات باید جدی گرفته شود، گفت: باتوجه به خطر ویروس کرونا، همه دست‌اندرکاران تبلیغاتی امروز ماموریت سخت‌تری دارند تا توصیه ها برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در سطح شهر بیشتر و توجه مردم به این موضوع جلب شود. در ماه محرم نیز شهر اصفهان باید مملو از نمادهای عاشورایی، پرچم عزا و جملات بزرگان در خصوص عاشورا و محرم باشد.

سایه خرافات بر سر عزاداری ها را کنار بزنیم

نصر اصفهانی تاکید کرد: باید تلاش کنیم خرافاتی که بر سر عزاداری امام حسین(ع) سایه انداخته کنار بزنیم و اصل ماجرا و آنچه هدف عاشورا بوده را بیش از پیش تبیین کنیم.

 رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان خواستار انجام تبلیغات برای هدایت نذورات به سمت اهدا بسته های مواد غذایی به افراد نیازمند و همچنین نذر اقلام بهداشتی شد و افزود: در این صورت اتفاقات خوبی در ماه محرم رقم می خورد و مبلغان نیز باید چنین جهتی را دنبال کنند.

وی در ادامه به ۱۷ مرداد و گرامیداشت روز خبرنگار اشاره و خاطرنشان کرد: خبرنگاران دیدبان های با انصافی هستند که در نوشته های خود نباید به دنبال بزرگ نمایی و کوچک نمایی مسایل باشند، بلکه باید رعایت حق و حقوق مردم را در دستور کار داشته باشد.

برگزاری برنامه هر یک شنبه یک افتتاح تا پایان سال

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان درخصوص برگزاری برنامه هر یکشنبه یک افتتاح، گفت: به دلیل شرایط اصفهان از نظر شیوع کرونا این برنامه به صورت مجازی برگزار می شود.

نصر اصفهانی با بیان اینکه با محدودیت های ایجاد شده نمی توان حق مطلب را ادا کرد، گفت: مجبوریم به همین حداقل ها بسنده و برنامه هر یکشنبه یک افتتاح را به همین شکل تا پایان سال برگزار کنیم تا مردم بدانند در هر محله، هر هفته اتفاقات جدیدی رقم می‌خورد و باعث افزایش امید در بین شهروندان شود.

خانه هنرمندان میراث معنوی شهر اصفهان است

مهدی مزروعی عضو شورای شهر اصفهان نیز در این جلسه، به واگذاری خانه هنرمندان اصفهان اشاره و اظهار کرد: تعیین اینکه مالک هر مکانی چه شخصی است به عهده مسوولان قضایی است، به همین خاطر درخصوص اینکه این مکان چطور واگذار شده ورود پیدا نمی کنم، ضمن اینکه هر کسی طبق قانون مالک مکانی شناخته شود براساس قانون اختیار ملک خودش را دارد و می تواند ملک را به اشخاص حقوقی یا حقیقی واگذار کند.

وی ادامه داد: اینکه مالک خانه هنرمندان اصفهان چه کسی است و به چه کسانی واگذار شده از موضوع بحث من خارج شده است، اما خانه هنرمندان اصفهان براساس مرور زمان و استفاده سه دهه هنرمندان به جایی بیشتر از یک ساختمان و محل گردهمایی تبدیل شده و میراث معنوی برای شهر قلمداد می شود.

این عضو شورای شهر اصفهان تاکید کرد: هنرمندان به اینکه صرفا این مکان در اختیارشان باشد قانع نباشند چراکه خانه هنرمندان باید قطبی برای ترویج هنر باشد. همچنین شهرداری اصفهان نیز اقدامات و همکاری های لازم برای بازگرداندن خانه هنرمندان به اهالی هنر را به عمل آورد.

تاخیر در پرداخت مطالبات مالی هنرمندان

وی به تاخیر در پرداخت مطالبات مالی هنرمندان اشاره و تصریح کرد: تاخیر در پرداخت این مطالبات غیرقابل گذشت شده و درحالی که تذکری در این زمینه داده بودم اما تاکنون واکنشی ندیده ام و کماکان مطالبات هنرمندان ادامه دارد.

واگذاری دایم خانه هنرمندان به هنرمندان اصفهانی

نصیر ملت عضو دیگر شورای شهر اصفهان گفت: هنرمندان شهر اصفهان با اینکه در بخش های مختلف در کشور و دنیا حرف برای گفتن دارند از کمترین حمایت برخوردار هستند.

وی با اشاره به اینکه یکی از معدود امکانات هنرمندان اصفهان، خانه هنرمندان است، تصریح کرد: اطلاع کاملی از علل و جزییات واگذاری خانه هنرمندان اصفهان ندارم اما پیشنهاد مشخصی دارم که همه کسانی که می توانند ورود کنند کمک کنند تا این نیاز واقعی هنرمندان پاسخ داده شود و با همدلی و پیگیری مدیریت شهری و دستگاه های اجرایی شرایط واگذاری دایمی خانه هنرمندان به هنرمندان فراهم شود.

لغو طرح زوج و فرد، هدایت نذورات مردمی به سمت اقشار ضعیف جامعه، رسیدگی به وضعیت پل های مکانیزه در برخی نقاط شهر که باوجود هزینه های هنگفت، ناکارآمد و بدون استفاده مانده، پیگیری واگذاری خانه هنرمندان و دغدغه و نگرانی اهالی هنر در اصفهان از تذکرات اعضای شورای شهر اصفهان در این جلسه بود.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار