«بفرمایید بهشت»، تجربه‌ای متفاوت از سبک زندگی
کد خبر: 1013636
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Fgy
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۳۰
«بفرمایید بهشت» اثری است که تلاش دارد با استفاده از شگرد‌های داستانی، سبک زندگی ایرانی- اسلامی یک خانواده موفق را به مخاطب خود نشان دهد.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: انتشارات عهد مانا دو عنوان کتاب جدید را به دوستداران ادبیات داستانی ارائه کرده است. «پنجره‌های در به در»، نوشته محبوبه زارع از جمله این آثار است که به تازگی منتشر شده است. نویسنده تلاش دارد با زبانی داستانی و در جریان یک ماجرای عاشقانه، از اندیشه‌های خطرناک صهیونیسم پرده بردارد. این اثر ماجرای دختری به نام «آرسینه» را روایت می‌کند که بی‌خبر از همه‌جا، دارد به یک اندیشمند صهیونیست کمک می‌کند تا پروژه جهانی‌سازی اندیشه‌های صهیونیسم را پی بگیرد، اما در همین حال و هوا، سروکله روزنامه‌نگاری به نام «بنیامین» پیدا می‌شود و مسیر زندگی «آرسینه» تغییر می‌کند. در بخش‌هایی از این کتاب می‌خوانیم: «آرسینه، به خال سیاه روی گونه او خیره شد: او به من اعتماد کرده و اسراری را که سال‌هاست دانشوران یهود در اداره پنهان جهان به کار بسته‌اند، در اختیارم قرار خواهد داد، البته مجبور است که چنین کند. خودش به من گفت که محرم‌تر از من کسی را ندارد. من به حریم او وارد می‌شوم و دانش و اسرار دانشوران یهود و ناگفته‌هایی را که او در این سال‌ها از من پنهان کرده، به دست می‌آورم. با اعضای کمیسیون ارتباط می‌گیرم و راهی برای ورود به دبلیو. اف. اُ می‌جویم. من نظریه خودم را قبل از آنکه به اطلاع پروفسور برسانم، برای دبلیو. اف. اُ‌یی‌ها ارسال می‌کنم.» انتشارات عهد مانا کتاب «پنجره‌های دربه‌در» را در ۲۰۸ صفحه رقعی و با قیمت ۳۰ هزار تومان منتشر کرده است.

«بفرمایید بهشت»؛ قصه‌هایی واقعی از زندگی خانواده‌ای موفق

«بفرمایید بهشت» عنوان دیگری از این ناشر است که به تازگی به کتابفروشی‌ها راه یافته است. این اثر قصه‌هایی واقعی از زندگی آرام و دلنشین خانواده‌ای پویا و موفق است که در آن تلاش شده به مخاطب آموزش دهد چطور می‌توان در برابر مسائل و مشکلات خانواده بایستد و آن را به بهترین وجه حل کند. این کتاب، روایت‌های واقعی مادری است از حوادث روزمره زندگی‌اش؛ از خانواده و بچه‌های ریز و درشتش که هر کدام دنیا‌ها و نیاز‌های متفاوتی دارند. مادر با کمک گرفتن از هنر قصه‌گویی و با تعریف طنزگونه وقایع زندگی و خاطراتش، می‌کوشد از پیشامد‌های جزئی زندگی عبور کند و به ساحت‌های عمیق انسانی قدم بگذارد. «بفرمایید بهشت» در واقع تلاش دارد با روایتی داستان، سبک زندگی ایرانی- اسلامی را به مخاطب خود نشان دهد. طی سال‌های اخیر یکی از انتقادات مطرح شده به ادبیات داستانی، جدا شدن روایت‌های داستانی از فرهنگ‌ها و باور‌های خانواده‌های ایرانی بوده است. از این منظر خواندن کتاب «بفرمایید بهشت» می‌تواند تجربه‌ای جدید برای مخاطبان امروز باشد.

در بخش‌هایی از این کتاب می‌خوانیم: «خودم و علی هم از سرما قوز کرده بودیم روی تخت و داشتم فکر می‌کردم کی از این وضع نجات پیدا می‌کنیم. ناگهان سرم علی که مثل آبشار توی دستش سرازیر می‌شد کار دستش داد و نتوانست خودش را کنترل کند. یک‌دفعه کل اتاق گلگون شد! مامان محمدحسین وحشت‌زده جیغ زد: این چیه؟ چرا قرمزه؟ می‌دانستم به خاطر وسواس شدیدش دارد چه عذابی می‌کشد، ولی من چه کار می‌توانستم بکنم جز اینکه توی فضای نیمه‌تاریک اتاق لباس و ملحفه علی را عوض کنم و برای خودم اشک بریزم. در آن لحظه‌ها فقط دلم می‌خواست توی خانه‌مان باشم. علی‌ام سالم باشد، از در و دیوار بالا برود، ظرف‌هایم را بشکند و خاک گلدان‌ها را بریزد بیرون و حسرت یک ربع خواب بعدازظهر را بگذارد به دلم.»

این کتاب به قلم محدثه‌سادات طباطبایی و به همت انتشارات عهد مانا در ۱۶۴ صفحه رقعی و با قیمت ۲۵ هزار تومان منتشر شده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار