دو کارگروه آموزش مجازی و سواد رسانه ای به کارگروه‌های پروژه مهر افزوده شد
کد خبر: 1012605
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FQL
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۴
معاون آموزش متوسطه و رییس ستاد پروژه مهر استان اصفهان:
محمدرضا ناظم زاده گفت:شعار پروژه مهر استان "تبسم مهر" در نظر گرفته شده است که این شعار، از سرواژه عبارات: توسعه و تعالی سازمانی، برنامه محوری، سلامت اجتماعی، مهارت‌آموزی، مشارکت همگانی، هدایت و راهبری آموزش‌های مجازی و رشد و بالندگی تلخیص شده است.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان به نقل ازاداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، در پنجمین روز از مردادماه ۱۳۹۹، معاون آموزش متوسطه و رییس ستاد پروژه مهر استان اصفهان با اعلام این خبراظهار داشت: امسال به غیر از کارگروه‌هایی که در سال های گذشته در این زمینه تشکیل می‌شد، دو کارگروه آموزش مجازی و سواد رسانه ای و کارگروه سلامت و بهداشت به کارگروه‌های پروژه مهر افزوده شده است‌.

وی با اشاره به اهم اقدامات در این زمینه اظهار داشت: در گام اول پروژه مهر ۹۹، برنامه ریزی برای سال تحصیلی آینده با توجه به شرایط خاص هر مدرسه صورت پذیرفته است. همچنین با توجه به شیوع کرونا، ۳ وضعیت سفید، زرد یا قرمز برای ایام شروع سال تحصیلی در نظر گرفته شده است. از سوی دیگر موضوع نیروی انسانی و تجهیز مدارس نیز مدنظر قرار دارد.

ناظم‌زاده افزود: برگزاری جلسات پروژه مهر در سطح نواحی و مناطق، صدور ابلاغ های مربوط به پروژه مهر و توجیه نواحی و مناطق استان در خصوص فعالیت های این پروژه از جمله مهم ترین اقدامات صورت پذیرفته در گام دوم اجرای فعالیت‌های پروژه مهر قراردارد.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان اظهار داشت: گام سوم پروژه مهر، ارزیابی، نظارت و دریافت بازخوردهای نواحی و مناطق است که امسال با توجه به تفاوت در شرایط، این نظارت به صورت مجازی صورت می پذیرد.

وی در ادامه افزود: پشتیبانی و آماده سازی مدارس به ویژه در خصوص ایمن سازی و رعایت موازین بهداشتی در گام چهارم پروژه مهر ۹۹ مورد توجه قرار می‌گیرد.

رییس ستاد پروژه مهر آموزش و پرورش استان اصفهان در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع نیروی انسانی اشاره کرده و افزود: ساماندهی نیروی انسانی در گام پنجم پروژه مهر قرار دارد که در این زمینه، تغییرات شیوه آموزش به آموزش مجازی مورد نظر قرار خواهد گرفت و امیدواریم تا پیش از آغاز سال تحصیلی، معضل کمبود نیروی انسانی در استان با تلاش تمامی همکاران مرتفع گردد.

ناظم زاده به اهمیت اطلاع رسانی فعالیت‌های پروژه مهر۹۹ اشاره داشته و تصریح کرد: تبلیغ و اطلاع رسانی فعالیت‌ها، پیگیری تفاهم نامه ها با سازمان های مختلف و همکاری با صدا و سیما و سایر نهادها در خصوص آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی به افکار عمومی از مهم ترین بخش‌های پروژه مهر به شمار می‌رود.

وی افزود: تایید صلاحیت در گام هفتم پروژه مهر انجام خواهد شد و آموزش مجازی و سواد رسانه‌ای نیز در گام هشتم پروژه مهر مورد توجه قرار می‌گیرد و در این زمینه آموزش‌های لازم به همکاران فرهنگی داده شده یا در حال اجراست.

ناظم زاده با تاکید بر این که سلامت دانش‌آموزان و همکاران فرهنگی در اولویت اجرای برنامه‌ها قرار دارد اظهار داشت: در گام نهم پروژه مهر ۹۹، موارد مربوط به بهداشت و سلامت به ویژه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در خصوص بازگشایی مدارس در سال تحصیلی آتی توسط معاونت تربیت بدنی، سلامت و بهداشت استان صورت خواهد گرفت.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به شعار پروژه مهر ۱۴۰۰_۱۳۹۹ در استان اظهار داشت: شعار پروژه مهر استان "تبسم مهر" در نظر گرفته شده است که این شعار، از سرواژه عبارات: توسعه و تعالی سازمانی، برنامه محوری، سلامت اجتماعی، مهارت‌آموزی، مشارکت همگانی، هدایت و راهبری آموزش‌های مجازی و رشد و بالندگی تلخیص شده است.

وی در پایان با اشاره به مهم ترین پیشنهادات آموزش و پرورش استان برای سال تحصیلی آتی خاطرنشان کرد: اجرای مانور آمادگی پیش از آغاز سال تحصیلی به صورت مجازی در شهریورماه، دعوت به همکاری از مراکز بهداشتی در اجرای هر چه بهتر دستورالعمل‌های بهداشتی، جلب همکاری نهادهای مختلف استان و شهرستان در امور مربوط به بازگشایی مدارس از جمله مهم ترین پیشنهادهای استان برای شروع سال تحصیلی جدید می‌باشد. همچنین لازم است برای تهیه سخت افزارها و ابزار آموزشی لازم برای آموزش مجازی، تلاش بیشتری برای جذب مشارکت خیرین با هدف محرومیت زدایی صورت پذیرد.

،

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار