آرمان به میز محاکمه بر می‌گردد
کد خبر: 1012413
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FNF
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۵
پرونده جنجالی آرمان، پسری که از هفت‌سال قبل به اتهام قتل دختر مورد علاقه‌اش در بازداشت به سر می‌برد، شهریورماه امسال در دادگاه کیفری یک استان تهران بررسی می‌شود.
سرویس حوادث جوان آنلاین:  ۱۲‌بهمن‌سال‌۹۲، اعضای خانواده دختری به نام غزاله گم‌شدن او را به پلیس تهران خبر دادند. تحقیقات نشان داد او آخرین بار با پسری ۱۸‌ساله به نام آرمان تماس داشته‌است. آرمان پس از دستگیری به قتل اعتراف کرد و گفت: با غزاله در سفری که همراه خانواده‌های‌مان به ترکیه داشتیم، آشنا شدم، اما بعد از مدتی او تصمیم گرفت با هم رابطه‌ای نداشته باشیم. روز حادثه غزاله را به خانه‌مان دعوت کردم تا درباره ادامه رابطه‌مان حرف بزنیم که قبول کرد. حرف زدن ما، اما به مشاجره تبدیل شد و آنجا بود که کنترلم را از دست دادم و با میله بارفیکس پنج‌ضربه به سرش زدم و جسدش را با چمدان مسافرتی به خیابان برده و در سطل زباله‌ای رها کردم و با چمدان خالی به خانه برگشتم. هر چند تلاش پلیس برای کشف جسد ناکام ماند با این حال آرمان به اتهام قتل عمد مجرم شناخته شده و در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه شد. اما متهم در جلسه دادگاه جرمش را انکار کرد و گفت: بعد از درگیری مقتول درحال ترک خانه بود که روی پله سقوط کرد و به پاگرد افتاد. من هم از ترس جسد را با چمدان خارج کردم. در پایان هیئت قضایی با توجه به مدارک در پرونده متهم را به قصاص محکوم کرد که حکم در دیوان عالی کشور نیز تأیید شد. پرونده با اعتراض وکلای متهم به دیوان عالی کشور فرستاده شد و در حال بررسی بود که خبر رسید دو نفر از قضات صادر کننده حکم از این رأی عدول کرده و به رئیس قوه‌قضائیه اعلام کردند، مرتکب اشتباه شده‌اند!

با این حال متهم سحرگاه چهارشنبه ۱۸‌دی‌سال‌۹۸ پای چوبه دار رفت که با تلاش هیئت صلح و سازش موفق به گرفتن مهلت یک ماهه از اولیای‌دم شد. تلاش برای گرفتن رضایت اولیای‌دم ادامه داشت، اما وکلای آرمان موفق شدند با استناد به عدول قضات دادگاه حکم قصاص را نقض کنند. به این ترتیب پرونده به شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع داده شد تا متهم در ۲۲‌شهریورماه بار دیگر محاکمه شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار