مقام حزب الله: نام شهید سلیمانی، کابوس دشمنان بود
کد خبر: 1012143
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FIt
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷
عضو شورای مرکزی جنبش حزب الله لبنان ضمن توصیف شخصیت برجسته سپهبد شهید قاسم سلیمانی، تأکید کرد که نام وی برای دشمن، کابوس و مایه نگرانی بود.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: «نبیل قاووق» عضو شورای مرکزی جنبش حزب الله لبنان، به مناسبت سالگرد جنگ ۳۳ روزه، خاطراتی را درباره شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران بازگو کرد.

قاووق در گفتگو با پایگاه خبری العهد گفت که نام حاج قاسم دارای ابهت و شکوه و «آمیخته با کرامت و عزت است... نامش برای دشمن مایه نگرانی و کابوسی بود که برایش حساب ویژه‌ای باز می‌کردند. [نام وی]برای دوستان نیز نماد مقاومت و اراده بود».

وی با بیان اینکه شخصیت حاج قاسم، یک شخصیت نمونه بود و تمامی ویژگی‌های یک فرمانده نمونه اسلامی را داشت، تأکید کرد: «حاج قاسم در تمامی دستاورد‌های بزرگ حضور داشت. وی توانمندی مقاومت را تقویت کرد و گسترش داد و پیروزی‌های محور مقاومت را فرماندهی کرد که این پیروزی‌ها، چهره منطقه را تغییر داد».

قاووق ادامه داد: «موشک‌های نقطه‌زنی که معادلات تازه‌ای را در جنگ با دشمن تثبیت کرد و برای نخستین بار از سال ۱۹۴۸، عمق رژیم صهیونیستی را هدف گرفت و باعث محاصره این رژیم غاصب شد، دستاوردی است که به پای حاج قاسم سلیمانی نوشته شده است».

این مسئول حزب الله درباره حوادث جنگ لبنان و رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۰۶، گفت: «حاج قاسم در زمان جنگ ۲۰۰۶، حاضر نشد با وجود اصرار برادران، لبنان را ترک کند ... بلکه در کنار حاج عماد مغنیه و سایر برادران در قلب میدان ایستاد ... وی در پیروزی سال ۲۰۰۶ شریک نیرو‌های مقاومت بود ... در جریان این جنگ، یکی از دغدغه‌های اصلی وی حفظ جان سید حسن نصر الله دبیر کل [حزب الله]بود و به همین دلیل، بار‌ها با خطر مرگ مواجه شد».

وی با بیان اینکه امروز مقاومت در اوج قدرت، آمادگی و توانمندی قرار دارد، خاطرنشان کرد، دیگر دشمن نمی‌تواند توانمندی مقاومت را در نظر نگیرد. به همین دلیل، میادین نبرد با دشمن، غافلگیری‌های زیادی به همراه داشته و پیروزی بزرگتر را رقم خواهد زد.

قاووق در پایان خاطرنشان کرد، مهمترین نتیجه جنگ ۳۳ روزه این بود که پیروزی همچنان ادامه دارد و دشمن صهیونیستی نیز با شکست مواجه است، ولی «در جنگ فهمیدیم در جهانی که [حکومتهای]وحشی بر آن حاکم هستند، باید قدرتمند بود».

رژیم صهیونیستی در تابستان سال ۲۰۰۶ ابتدا به جنوب لبنان و سپس به مناطق دیگر این کشور حمله کرد، اما نتوانست به هیچ دستاوردی دست پیدا کند.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار