اتاق بازرگانی باید به اتاق مبتکر؛ در جنگ اقتصادی تبدیل شود
کد خبر: 1012142
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FIs
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۱
رئیس اتاق بازرگانی استان اصفهان:
در جلسه اضطراری شورای رؤسای اتاق‌های بازرگانی کشور که به صورت مجازی برگزار شد، رئیس اتاق بازرگانی اصفهان، ضمن تبیین تبعات تصمیمات خلق الساعه دولت، خواستار تبدیل اتاق ایران به اتاق مبتکر در جنگ اقتصادی شد و گفت: اکنون زمان آن رسیده که با رایزنی‌های موثر از فعالان اقتصادی و صادرکنندگان خوشنام حمایت عملی شود.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ،به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان مسعود گلشیرازی با بیان اینکه اقدامات و دستورالعملهای خلق الساعه و بدون مشورت با فعالین اقتصادی و نمایندگان اتاق بازرگانی علاوه بر نگرانی های این سربازان جبهه اقتصادی چندین سؤال را در ذهنها متبادر می کند، افزود:یکی از این سئوالات این است که ایا دولتی که به دنبال حل مشکلات و جهش تولید است ،اینگونه باید عمل کند ؟!

وی تاکید کرد: این رفتار نامتجانس و دوگانه به دلیل مشورت نکردن دولت با بخش خصوصی در تنظیم دستورالعمل ها است که  الزاماً باید مورد واکاوی و مطالبه قرارگیرد.

گلشیرازی تصریح نمود: در شرایط کنونی نقش مطالبه‌گری اتاق به عنوان یک اتاق مبتکر در تحولات اقتصادی بسیار حائز اهمیت است به نحوی که از کیان اقتصاد ملی و بخش خصوصی درست حفاظت شود.

در این جلسه که ابعاد تصمیمات اخیر بانک مرکزی و دولت در نحوه رفع تعهد صادرکنندگان و تخصیص ارز به فعالان اقتصادی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت، با تذکرات صریح رؤسای اتاق‌های کشور نسبت به تبعات ناملموس و مبهم تصمیمات خلق الساعه‌ دولت که بدون مشورت با بخش خصوصی اتخاذ می‌شود، همراه بود.

درپایان مقرر شد که هیأت رئیسه اتاق ایران علاوه بر استمرار پیگیری موضوعات از مجاری قانونی و مذاکره با دولت، نسبت به انعکاس صریح و سریع تبعات این تصمیمات به سایر مراجع؛ از جمله دفتر مقام معظم رهبری، ریاست محترم قوه قضائیه و مجلس شورای اسلامی اقدام کنند.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار